www.jedemedolazni.cz :: Od Alp po Pyreneje aneb lázeňské putování po Francii 2016 (19.06.2019 - 13:10)

Od Alp po Pyreneje aneb lázeňské putování po Francii 2016

Dne 15. - 22. května 2016 proběhla desátá studijní cesta sdružení po zahraničních lázeňských místech. Tentokrát byla cílem Francie...

 

Sdružení lázeňských míst ČR uspořádalo letos v květnu jubilejní desátou studijní cestu po zahraničních lázních a lázeňských místech.

Tentokrát byla cílem 34 účastníků Francie. Počátek cesty byl věnován oblasti francouzského Savojska (Savoie), kam jsme doputovali přes italské Savojsko, jmenovitě město Turín, které jsme měli příležitost krátce navštívit, včetně katedrály Jana Křtitele. Zde je uloženo slavné Turínské plátno.

Naše osmidenní lázeňské putování začalo v horském městečku Brides les Bains, prohlídkou léčebných termálních lázní, kde nás přivítal prezident společnosti Thermes de Brides  les Bains. Lázně se specializují na léčbu obezity a edukace v oblasti výživy.

Po té jsme se přesunuli k největšímu francouzskému jezeru Lac du Bourget na jehož břehu leží nádherné lázeňské město Aix les Bains. Zde jsme navštívili lázně Chaine Thermale du Soleil, které se zabývají léčbou respiračních chorob a onemocnění horních cest dýchacích.

Tato oblast podhůří Savojských Alp nabízí mnohé další léčebné možnosti, proto jsme navštívili i nedaleké Challes les Eaux s jejich tradičními lázněmi.

Pokud se pohybujete v této oblasti Francie, je téměř povinností navštívit správní středisko kraje a původní sídlo Savojské dynastie město Chambéry.

Další den se naše skupina přesunula do světoznámého lázeňského města Vichy. Zde jsme mohli navštívit lázně Callou a další dva lázeňské domy, této společnosti. Součástí návštěvy Vichy bylo i přijetí na radnici vedením města a přednáška o fungování lázeňství v této části Francie.

Po té následoval delší přejezd směr lázně a městečko Dax, při kterém jsme navštívili krásné město Bordeaux. V Dax, kde se léčí jak vodou z termálních pramenů, tak i léčivým bahnem z řeky Adour, proběhla exkurze v jednom ze zdejších lázeňských domů. Dax patří mezi nejnavštěvovanější lázeňská zařízení v zemi.

Jet za lázněmi do Francie a nenavštívit Lurdy, to by bylo neodpustitelné. Genius loci musí uchvátit každého cestovatele. Návštěva Lurd byla poslední zastávkou na našem putování a druhý den nás čekala dlouhá cesta domů.

Plni zážitků a po ujetých 5000 kilometrů, můžeme již nyní přemýšlet kam za lázeňstvím v roce 2017.

Další fotografie

 

Soubory ke stažení

článek o exkurzi v časopisu TIM 265 kB stáhnout
Přehled všech lázeňských míst
Novinky
Národní lázeňský debatní klub 2019

Témata pro rok 2019

Ze zaslaných témat byly...

EXPO 2020 Dubaj

Společná prezentace „Českých lázní a lázeňských...

Více novinek
Aplikace Jedeme do lázní
Aplikace V obraze
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce.

Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.