www.jedemedolazni.cz :: Studijní cesta do německých a polských lázní ve znamení moře a jezer 2015 (19.02.2019 - 15:28)

Studijní cesta do německých a polských lázní ve znamení moře a jezer 2015

Studijní cesta Sdružení lázeňských míst ČR po německých a polských lázní
Navštívená místa:
Bad Segeberg, St. Peter Ording, Grossenbrode, Bad Doberan, Waren Müritz, Heringsdorf, Templin. Fotogalerie pod textem!

 

Studijní cesta SLM ČR - Severní Německo – Severní Polsko

Studijní cesta, kterou již tradičně uspořádalo pro své členy Sdružení lázeňských míst České republiky, se uskutečnila ve dnech 24. - 30. května 2015, tentokrát do Severního Německa a Severního Polska. Představitelé lázeňských míst a lázeňských společností z celé naší republiky navštívili několik velmi zajímavých lázeňských míst v Německu a Polsku, aby získali poznatky a podněty pro další rozvoj vlastních lázeňských provozů či lázeňských měst. Začátek studijní cesty proběhl v německém městečku Bad Segeberg (v blízkosti jezera), ze kterého jsme druhý den vyrazili do komplexu oblíbených přímořských lázní St. Peter Ording, které se jako jediné v Německu mohou pyšnit vlastním sirným pramenem. Léčí se zde zánětlivá revmatická onemocnění, kožní onemocnění, nemoci pohybového ústrojí, žaludeční a střevní onemocnění. Poté následovala cesta do německého Grossenbrode, kde nás přivítal majitel lázní a oblastní ředitel pro cestovní ruch. Léčí se zde dýchací cesty, nemoci srdce, krevního oběhu a pohybového aparátu. Dále cesta vedla do městečka Bad Doberan a Heiligendamm, na jehož okraji se nachází zachovalé zbytky cisterciáckého kláštera (UNESCO). Zdejší atrakcí je i zážitková jízda úzkokolejkou Bad Doberan – Heiligendamm, kterou někteří z nás i okusili. Asi nejnovější německé lázeňské zařízení, které jsme následný den navštívili, bylo Kurzentrum Waren, které se rozkládá na břehu jezera Müritz. Po prohlídce lázeňského zařízení se konala beseda s ředitelem lázní a též i se zástupci města. Nejmodernějším a zároveň nejluxusnějším navštíveným lázeňským komplexem na pobřeží Baltského moře v Polsku byl Hotel Baltyk ve městě Kolobrzeg (bývalý Kolberg), který se specializuje na léčbu nemocí dýchacích cest, kardiovaskulární soustavy, trávicího ústrojí a endokrinní soustavy. Mimo jiné jsme v polských lázních Kolobrzeg navštívili sanatorium Perla Baltyku, kde nás s celým komplexem seznámila obchodní ředitelka. Naši studijní cestu po německých a polských lázních zakončilo město Templin s prohlídkou lázní Naturtherrme, kde nás osobně provedl ředitel této společnosti.

Německé lázně jsme již před několika lety navštívili, ale tentokrát jsme se místo vnitrozemí věnovali lázeňským zařízením a místům, která mají silnou vazbu na přímořské klima a léčebné zdroje. Rovněž bylo potěšující srdečně přijetí i otevřenost německých a obzvláště polských kolegů.

Těšíme se na další ročník v roce 2016!

 Lucie Říhová, Marcel Hule

 

 

 

 

 

Další fotografie

 
Přehled všech lázeňských míst
Novinky
EXPO 2020 Dubaj

Společná prezentace „Českých lázní a lázeňských...

Volební sněm SLM ČR

SNĚM SDRUŽENÍ LÁZEŇSKÝCH MÍST ČESKÉ...

Více novinek
Aplikace Jedeme do lázní
Aplikace V obraze
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce.

Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.