www.jedemedolazni.cz :: Studijní cesta do německých a polských lázní ve znamení moře a jezer 2015 (19.06.2019 - 12:40)

Studijní cesta do německých a polských lázní ve znamení moře a jezer 2015

Studijní cesta Sdružení lázeňských míst ČR po německých a polských lázní
Navštívená místa:
Bad Segeberg, St. Peter Ording, Grossenbrode, Bad Doberan, Waren Müritz, Heringsdorf, Templin. Fotogalerie pod textem!

 

Studijní cesta SLM ČR - Severní Německo – Severní Polsko

Studijní cesta, kterou již tradičně uspořádalo pro své členy Sdružení lázeňských míst České republiky, se uskutečnila ve dnech 24. - 30. května 2015, tentokrát do Severního Německa a Severního Polska. Představitelé lázeňských míst a lázeňských společností z celé naší republiky navštívili několik velmi zajímavých lázeňských míst v Německu a Polsku, aby získali poznatky a podněty pro další rozvoj vlastních lázeňských provozů či lázeňských měst. Začátek studijní cesty proběhl v německém městečku Bad Segeberg (v blízkosti jezera), ze kterého jsme druhý den vyrazili do komplexu oblíbených přímořských lázní St. Peter Ording, které se jako jediné v Německu mohou pyšnit vlastním sirným pramenem. Léčí se zde zánětlivá revmatická onemocnění, kožní onemocnění, nemoci pohybového ústrojí, žaludeční a střevní onemocnění. Poté následovala cesta do německého Grossenbrode, kde nás přivítal majitel lázní a oblastní ředitel pro cestovní ruch. Léčí se zde dýchací cesty, nemoci srdce, krevního oběhu a pohybového aparátu. Dále cesta vedla do městečka Bad Doberan a Heiligendamm, na jehož okraji se nachází zachovalé zbytky cisterciáckého kláštera (UNESCO). Zdejší atrakcí je i zážitková jízda úzkokolejkou Bad Doberan – Heiligendamm, kterou někteří z nás i okusili. Asi nejnovější německé lázeňské zařízení, které jsme následný den navštívili, bylo Kurzentrum Waren, které se rozkládá na břehu jezera Müritz. Po prohlídce lázeňského zařízení se konala beseda s ředitelem lázní a též i se zástupci města. Nejmodernějším a zároveň nejluxusnějším navštíveným lázeňským komplexem na pobřeží Baltského moře v Polsku byl Hotel Baltyk ve městě Kolobrzeg (bývalý Kolberg), který se specializuje na léčbu nemocí dýchacích cest, kardiovaskulární soustavy, trávicího ústrojí a endokrinní soustavy. Mimo jiné jsme v polských lázních Kolobrzeg navštívili sanatorium Perla Baltyku, kde nás s celým komplexem seznámila obchodní ředitelka. Naši studijní cestu po německých a polských lázních zakončilo město Templin s prohlídkou lázní Naturtherrme, kde nás osobně provedl ředitel této společnosti.

Německé lázně jsme již před několika lety navštívili, ale tentokrát jsme se místo vnitrozemí věnovali lázeňským zařízením a místům, která mají silnou vazbu na přímořské klima a léčebné zdroje. Rovněž bylo potěšující srdečně přijetí i otevřenost německých a obzvláště polských kolegů.

Těšíme se na další ročník v roce 2016!

 Lucie Říhová, Marcel Hule

 

 

 

 

 

Další fotografie

 
Přehled všech lázeňských míst
Novinky
MOBILNÍ APLIKACE SLM ČR

MOBILNÍ APLIKACE SDRUŽENÍ LÁZEŇSKÝCH MÍST

Národní lázeňský debatní klub 2019

Témata pro rok 2019

Ze zaslaných témat byly...

Více novinek
Aplikace Jedeme do lázní
Aplikace V obraze
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce.

Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.