www.jedemedolazni.cz :: Studijní cesta po slovinských lázních 2013 (19.06.2019 - 12:49)

Studijní cesta po slovinských lázních 2013

Slovinsko - studijní cesta SLM ČR

 

SLOVINSKO – studijní cesta SLM ČR

Letošní studijní cesta, kterou již tradičně uspořádalo pro své členy Sdružení lázeňských míst České republiky, kterým jsou i třeboňské lázně, se uskutečnila ve dnech 19. - 25. května 2013, tentokrát do Slovinska.

Zástupci lázeňských míst z celé naší republiky navštívili několik velmi zajímavých lázeňských míst ve Slovinsku, aby získali poznatky a podněty pro další rozvoj vlastních lázeňských provozů či lázeňských měst.

Na začátku cesty jsme těsně za hranicemi Rakouska navštívili v Triglavském národním parku vzdušné lázně a město Bled, které leží na břehu překrásného jezera, nad kterým se tyčí středověký hrad a konají se zde mistrovství světa ve veslování.  Město Bled se pravděpodobně brzy stane partnerským městem Třeboně.

Dále cesta vedla do Ljublaně, hlavního města Slovinska. Zde jsme absolvovali prohlídku města s Dr. Damjanem Prelovšekem, profesorem historie umění a největším znalcem architekta Josipa Plečnika a dále setkání se zástupci Slovinské turistické organizace, kde nám byl představen projekt propagace Slovinských lázní na evropských a světových výstavách cestovního ruchu.

Dalším navštíveným lázeňským místem byla Portorož na břehu Jaderského moře na Istrijském poloostrově u hranic s Chorvatskem. Zajímavou zastávkou byly i lázně Dolenjske Toplice či termální lázně Čatež. Asi nejmodernějším a nejzajímavějším komplexem byly lázně Podčertek – Therme Olimia, které získaly cenu jako nejlepší wellness komplex ve Slovinsku. Velmi příjemným a upraveným lázeňským místem byly i lázně Rogaška Slatina a naše cesta byla zakončená návštěvou lázní Laško.

Věřím, že všechna navštívená místa, odborné přednášky a setkání s představiteli slovinských měst a lázní, byla nejen pro mne dobrou zkušeností a velkou inspirací a ráda bych i všem našim čtenářům návštěvu Slovinska doporučila.

Ing. Sabina Kodlová

Obchodní ředitelka třeboňských lázní a Šéfredaktorka Lázeňské Pohody

 

Další fotografie

 

Soubory ke stažení

150 kB stáhnout
Přehled všech lázeňských míst
Novinky
42. LÁZEŇSKÝ POHÁR

Fotbalový turnaj lázeňských míst ČR
20. -...

Národní lázeňský debatní klub 2019

Témata pro rok 2019

Ze zaslaných témat byly...

Více novinek
Aplikace Jedeme do lázní
Aplikace V obraze
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce.

Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.