www.jedemedolazni.cz :: Studijní cesta po slovinských lázních 2013 (24.04.2019 - 23:54)

Studijní cesta po slovinských lázních 2013

Slovinsko - studijní cesta SLM ČR

 

SLOVINSKO – studijní cesta SLM ČR

Letošní studijní cesta, kterou již tradičně uspořádalo pro své členy Sdružení lázeňských míst České republiky, kterým jsou i třeboňské lázně, se uskutečnila ve dnech 19. - 25. května 2013, tentokrát do Slovinska.

Zástupci lázeňských míst z celé naší republiky navštívili několik velmi zajímavých lázeňských míst ve Slovinsku, aby získali poznatky a podněty pro další rozvoj vlastních lázeňských provozů či lázeňských měst.

Na začátku cesty jsme těsně za hranicemi Rakouska navštívili v Triglavském národním parku vzdušné lázně a město Bled, které leží na břehu překrásného jezera, nad kterým se tyčí středověký hrad a konají se zde mistrovství světa ve veslování.  Město Bled se pravděpodobně brzy stane partnerským městem Třeboně.

Dále cesta vedla do Ljublaně, hlavního města Slovinska. Zde jsme absolvovali prohlídku města s Dr. Damjanem Prelovšekem, profesorem historie umění a největším znalcem architekta Josipa Plečnika a dále setkání se zástupci Slovinské turistické organizace, kde nám byl představen projekt propagace Slovinských lázní na evropských a světových výstavách cestovního ruchu.

Dalším navštíveným lázeňským místem byla Portorož na břehu Jaderského moře na Istrijském poloostrově u hranic s Chorvatskem. Zajímavou zastávkou byly i lázně Dolenjske Toplice či termální lázně Čatež. Asi nejmodernějším a nejzajímavějším komplexem byly lázně Podčertek – Therme Olimia, které získaly cenu jako nejlepší wellness komplex ve Slovinsku. Velmi příjemným a upraveným lázeňským místem byly i lázně Rogaška Slatina a naše cesta byla zakončená návštěvou lázní Laško.

Věřím, že všechna navštívená místa, odborné přednášky a setkání s představiteli slovinských měst a lázní, byla nejen pro mne dobrou zkušeností a velkou inspirací a ráda bych i všem našim čtenářům návštěvu Slovinska doporučila.

Ing. Sabina Kodlová

Obchodní ředitelka třeboňských lázní a Šéfredaktorka Lázeňské Pohody

 

Další fotografie

 

Soubory ke stažení

150 kB stáhnout
Přehled všech lázeňských míst
Novinky
Národní lázeňský debatní klub 2019

Témata pro rok 2019

Ze zaslaných témat byly...

Studijní květnová cesta po českých lázeňských místech 2019

Tak jako již několik desítek uplynulých let, tak i pro...

Více novinek
Aplikace Jedeme do lázní
Aplikace V obraze
Soutěže
Je nám líto, ale momentálně zde není zveřejněna žádná akce.

Více soutěží
Příležitosti v okolí
Kontaktujte nás

Sdružení lázeňských míst
Městský úřad Třeboň, Palackého nám. 46/II, 379 01 Třeboň

E-mail: info@jedemedolazni.cz
Telefon: +420 606 063 145

Tyto webové stránky a další dílčí aktivity popsané stručně na stránce Projekt IOP byly realizovány v rámci Integrovaného operačního programu financovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.