slide_1 slide_2 slide_3 slide_4 slide_5 slide_6
cs en de ru

Volnočasové aktivity Jeseník

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

 • Slavnostní zahájení lázeňské a turistické sezony, květen
 • Otevření Mechového jezírka, květen
 • Mezinárodní festival dechových hudeb, červen
 • Nedělní promenádní koncerty v lázních, červenec-srpen
 • Jesenicko se baví, srpen
 • MTB Priessnitzova 50 ČS 2012, září
 • XII. Mezinárodní Svatováclavské dny, září
 • Týden Vincenze Priessnitze, říjen

VOLNÝ ČAS, SPORT A WELLNESS

VOLNÝ ČAS, SPORT A WELLNESS

 • sport a volný čas – značené turistické trasy a cyklotrasy, horská kola a terénní koloběžky lanové centrum, Balneopark – areál s vodními procedurami, nordic walking včetně možnosti instruktáže, tenis, minigolf, lázeňská posilovna, v zimě bruslení na umělém kluzišti a lyžování aj.
 • kultura – pravidelné taneční večery s živou hudbou, plesy, hudební festivaly, koncerty, výstavy, přednášky, divadelní představení aj.
 • wellness – Saunový svět – 3 typy saun, ochlazovací a odpočinkové zóny, whirlpool, koupele, bazén s vířivkou, hydromasážní vany, koupele, masáže, zábaly aj.

Olomouc

Olomouc

Krajské město a po Praze druhá největší a nejstarší památková rezervace České republiky plná vzácných památek. V samotném centru se nachází i památka UNESCO – sloup Nejsvětější Trojice a také renesanční radnice s orlojem a věží.

Ruční papírna Velké Losiny

Ruční papírna Velké Losiny

Tato ojedinělá technická památka je evropským unikátem. Po celá čtyři staletí nepřetržitého provozu se zde papír vyrábí tradičním manufakturním postupem. Kromě expozice je možné také navštívit část dílen, kde se papír zhotovuje.

Vodní elektrárna Dlouhé stráně

Vodní elektrárna Dlouhé stráně

Technický unikát a nejrozsáhlejší vodní energetické dílo v ČR s největší reverzní turbínou v Evropě. Prohlídka zahrnuje návštěvu informačního střediska i přístup do nitra elektrárny, kam se dostanete dlouhým tunelem.

Červenohorské sedlo

Červenohorské sedlo

Sedlo odděluje Pradědskou hornatinu od Keprnické a je východiskem pro nádherné turistické trasy na okolní hřebeny. Lyžařský areál Červenohorského sedla patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším v ČR.

Zámek Jánský Vrch Javorník

Zámek Jánský Vrch Javorník

Původně gotický hrad, který byl na přelomu 15. a 16. století přestavěn na zámek a byl sídlem vratislavských biskupů. Na zámku naleznete největší sbírku dýmek a kuřáckých potřeb v ČR – cca 1 200 exponátů.

Jeskyně Na Špičáku

Jeskyně Na Špičáku

Nejstarší písemně doložená jeskyně ve střední Evropě. První záznamy pocházejí z roku 1430. Celá prohlídková trasa má bezbariérovou úpravu.

Rejvíz

Rejvíz

Největší rašeliniště na Moravě, které vzniklo před 6-7 tisíci lety. Po dřevěném chodníčku dojdete až k Velkému mechovému jezírku. Stezka začíná u penzionu Rejvíz, který je známý svými vyřezávanými židlemi s postavami rejvízských obyvatel.

Rozhledna Zlatý Chlum nad Jeseníkem

Rozhledna Zlatý Chlum nad Jeseníkem

26 m vysoká vyhlídková věž z roku 1899. Vedle věže je o tři roky mladší stylová restaurace, která je v provozu dodnes. O provozu restaurace se dozvíte snadno – v restauraci vyvěsí vlajku, která je viditelná z Jeseníku pouhým okem.

INDIKACE

INDIKACE

V Priessnitzových léčebných lázních dosahují výrazných léčebných úspěchů při léčbě těchto onemocnění u dětí i dospělých:

 • Nemoci oběhového ústrojí – hypertenze, ischemická choroba srdeční, léčebně edukační pobyty pacientů s prognosticky závažnými rizikovými faktory (dyslipoproteinemie, hypertenze, diabetes mellitus, obezita, hyperurikemie, genetická zátěž)
 • Nemoci z poruch výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí – zvýšená funkce štítné žlázy, stavy po operaci štítné žlázy, stavy po operaci adenomu nadledvin a hypofýzy
 • Netuberkulózní nemoci dýchacího ústrojí – astma bronchiale, chronická bronchitida, chronická obstrukční pulmonální nemoc, stavy po operacích dýchacích cest, chronické záněty dutin, poškození hrtanu a hlasivek v důsledku hlasového přetížení, alergické rýmy, stavy po zánětu plic, plicní fi brózy, pneumokoniózy
 • Duševní poruchy – neurózy, depresivní poruchy, psychosomatická onemocnění apod.
 • Nemoci kožní – atopický ekzém, dermorespirační syndrom
 • Nemoci ženské – funkční poruchy, klimakterický syndrom, poruchy krvácení apod.

Unikátní přírodní Balneopark V. Priessnitze

Unikátní přírodní Balneopark V. Priessnitze

Společnost V. Priessnitze v srpnu 2010 v areálu Priessnitzových léčebných lázní, a.s., Jeseník slavnostně otevřela unikátní Balneopark. Je koncipován jako „vodní zahrada“, kterou prochází potok s vybudovanou soustavou zastavení sloužících k hydroterapii a relaxaci. Najdete v něm Priessnitzovy přírodní lázně horních a dolních končetin, Priessnitzovu koupel nohou s akupresurou, Priessnitzovu lavičku, střiky, sprchu či terasy pro odpočinek i cvičení. Svým

pojetím navazuje na tradiční vodoléčebnou metodu Vincenze Priessnitze. Studenou vodou, sluncem, pohybem a úpravou životosprávy vracíme lidem zdraví i dnes. Odpočinout si a nabrat nové síly zde mohou nejen klienti lázní, ale i široká veřejnost. Park je zpřístupněn po celý rok, vodní procedury od jara do podzimu.

Unikátní léčebné metody:

Unikátní léčebné metody:

 • sloupková korekční a plovoucí technika
 • computerová kineziologie
 • elektrospánek
 • přístroje VIP LIPO LINE a VIP LINE PLUS
 • Priessnitzova pohybová terapie
 • Priessnitzova pololázeň jednofázová a dvoufázová
 • Priessnitzovy venkovní koupele
 • Priessnitzovy venkovní koupele dolních končetin
 • Priessnitzovy venkovní koupele horních končetin

LÁZEŇSKÁ STŘEDISKA

LÁZEŇSKÁ STŘEDISKA

V areálu je hned několik léčebných domů – hlavní a dominantní lázeňská budova je Priessnitz s kapacitou 251 lůžek. Provádí se zde vodoléčebné procedury, uhličité koupele, masáže a wellness a beauty procedury, Saunový svět a vůbec většina procedur, které jsou v nabídce lázní. Další lázeňské domy jsou Jan Ripper stojící v centru areálu, moderní hotel Bezruč, Lékařská vila, Vila na kolonádě, a dětské lázeňské domy, Wolker, Mír, Maryčka a Bílý kříž.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE

Příznivé klimatické podmínky.

Vodní tvrz

Vodní tvrz

Zbudována počátkem 15. století na místě obytné věže asi z poloviny 13. století. Unikátní doklad pozdně gotické architektury. Původní stavba jednopatrová obdélná budova. Na přelomu 15. a 16. století přistavěna boční křídla a vystavěna dvoupatrová hranolová věž. Po požáru v roce 1727 tvrz upravena na zámek – přistavěno druhé patro, prolomena okna a věž snížena o dvě

patra. Okolo tvrze suchý příkop, dříve naplněný vodou. Tvrz byla po většinu času v majetku vratislavských biskupů anebo jejich leníků. Od roku 1932 v ní sídlí Vlastivědné muzeum Jesenicka.

Památné stromy

Památné stromy

Borovice vejmutovka v parku poblíž muzea, buk lesní v Reymannově parku, tzv. Hackenberkova lípa, dva jilmy před kavárnou U Hradeb, tis v zahradě VZP, „čarovný smrk“ v lázních (s čarověníkem), lípa srdčitá na lázeňské kolonádě.

Skalní útvary

Skalní útvary

Antonínovy skály, Čertovy kameny, Františkova skála, Hatschekova vyhlídka, Hildina skála, Hydropatické skály, Medvědí kameny, Skalní odpočívadlo, Tereziny skály, Vilémovy Kameny, vyhlídka Na Radosti.

Novogotická hrobka Vincenze Priessnitze

Novogotická hrobka Vincenze Priessnitze

Kromě ostatků Vincenze Priessnitze jsou v hrobce uloženy i ostatky jeho manželky Sofi e a dcery Karolíny. Nad vstupním portálem je německy psaný nápis „Místo odpočinku Vincenze Priessnitze“.

Rodný dům Vincenze Priessnitze

Rodný dům Vincenze Priessnitze

Dům číslo popisné 175 na místě původního rodného domu vystavěn roku 1822, patrně roku 1838 zvýšen o jedno patro.

Kaple kláštera a vzdělávacího ústavu voršilek

Kaple kláštera a vzdělávacího ústavu voršilek

Z let 1896–1897 v novorománském stylu.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Novorenesanční stavba z let 1882–1883. Postavena na místě starší později přestavované gotické stavby, o které je první písemná zmínka z roku 1418. Z původní stavby zachována část středověké věže a barokní západní fronta kostelní lodi. Hlavní novogotický oltář od sochaře Bernarda Kutzera.

Co nového připravujeme?