slide_1 slide_2 slide_3 slide_4 slide_5 slide_6
cs en de ru

Volnočasové aktivity Karlova Studánka

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

Každý rok v květnu lázně slavnostně zahajují lázeňskou sezonu bohoslužbou s vysvěcením léčivých pramenů. Každoročně v září probíhají Hornické slavnosti.

VOLNÝ ČAS, SPORT A WELLNESS

VOLNÝ ČAS, SPORT A WELLNESS

 • wellness – bazénový komplex s vodoléčbou a termoterapií
 • sport – tělocvična, fitcentrum, tenisové kurty, zimní kluziště, lyžařská sjezdovka (600 metrů), cyklostezky a dobře značené turistické trasy
 • kultura – pravidelné kulturní akce se pro hosty konají v hlavním lázeňské budově Libuše

Rejvíz

Rejvíz

Největší rašeliniště na Moravě, které vzniklo před 6-7 tisíci lety. Po dřevěném chodníčku dojdete až k Velkému mechovému jezírku. Stezka začíná u penzionu Rejvíz, který je známý svými vyřezávanými židlemi s postavami rejvízských obyvatel.

Sovinec

Sovinec

Založen Pavlem a Vokem z rodu Hrutoviců v roce 1318. Dnes expozice z historie hradu, příležitostné výstavy a kulturní akce (vystoupení šermířů, divadelních souboru, hudebníků a řemeslníků).

Ruda

Ruda

Barokní kostel Panny Marie Sněžné a pozoruhodná křížová cesta s uměleckými plastikami tvaru srdce na dříku, zahrnující reliéfy pašijových scén. Na vrcholu Křížového vrchu (589 m n. m.) je pak sousoší ukřižování v životní velikosti.

Krnov

Krnov

Zřícenina hradu Cvilín, monumentální barokní poutní kostel sv. Kříže a Panny Marie s krásnou freskovou výzdobou. Kamenná rozhledna nabízí krásný výhled na Krnov a okolí. Světoznámý závod na výrobu varhan.

Rýmařov

Rýmařov

Idylické hornické město založené ve 13. stol., postavena mincovna a železné hamry, slévárna a mlýn. Výrazná budova radnice na náměstí, gotický chrám sv. Michala ze 14. století, barokní kaple Navštívení Panny Marie s bohatou freskovou výzdobou.

Jeskyně Na Špičáku

Jeskyně Na Špičáku

První písemná zmínka z roku 1430 v pokynech pro hledače zlata. Je možné, že ve starověku jeskyně sloužily ke kultovním účelům. Chodby srdcového profi lu vytvářejí spolu s hlavní chodbou opravdový jeskynní labyrint. Celková délka 400 m, bezbariérový přístup.

Zlaté Hory

Zlaté Hory

Osada ze 12. stol. Těžba zlata – byly zde nalezeny dva valouny zlata o váze 1,385 a 1, 78 kg. Je zde také krásný poutní kostel Panny Marie Pomocné, rozhledna Františka Josefa I. na Biskupské kupě a zříceniny hradů Edelštejn, Leuchtenštejn a Kobrštejn.

Ruční papírna Velké Losiny

Ruční papírna Velké Losiny

Tato ojedinělá technická památka je evropským unikátem. Po celá čtyři staletí nepřetržitého provozu se zde papír vyrábí tradičním manufakturním postupem. Kromě expozice je možné také navštívit část dílen, kde se papír zhotovuje.

Zámek Bruntál

Zámek Bruntál

Bruntál je nejstarší město na území ČR, založené Vladislavem Jinřichem roku 1213. Zámek byl založen ve 2. pol. 15. stol. pány z Vrbna, později přestavěn na renesanční zámek s nezvyklým půdorysem tvaru kruhové výseče. Po porážce na Bíle hoře v majetku Řádu německých rytířů.

Vrbno pod Pradědem

Vrbno pod Pradědem

Původně osada, zanikla a byla znovu obnovena roku 1348. Později v roce 1611 Vrbno povýšeno na svobodné město. Ve Vrbně je největší kostel v okrese, oltář umístěn na západní a nikoliv východní straně, jak je zvykem. Ve městě se stékají 3 řeky: Bílá Opava, Střední Opava a Černá Opava. Vzdálenost 8 km od Karlovy Studánky.

INDIKACE

INDIKACE

 • onkologická onemocnění – případy po ukončení komplexní léčby bez jakýchkoliv známek recidivy
 • nemoci dýchacího ústrojí – po operacích horních a dolních cest dýchacích, poškození v důsledku hlasového přetížení, alergické rýmy, stavy po opakovaném nebo komplikovaném zánětu plic, astmatu bronchiale, chronické záněty průdušek
 • nemoci oběhového ústrojí, srdce a cév – funkční poruchy periferních cév, hypertenzní choroba
 • nemoci pohybového ústrojí – onemocnění s postižením kloubů, osteoporóza, bolestivé syndromy šlach, úponů, burz, podkožní tkáně, tuku a kosterních svalů, včetně postižení způsobených prací s vibrujícími nástroji a nadměrným jednostranným přetížením, mimokloubní revmatismus

LÉČEBNÉ PROCEDURY

LÉČEBNÉ PROCEDURY

 • Přírodní léčivé zdroje – uhličité koupele, rašelinové zábaly, minerální voda, přírodní plynové uhličité koupele (suché).
 • Vodní masážní procedury – perličkové koupele, vířivá koupel a hydromasáž, skotské střiky, parní koupel.
 • Koupele – šlapací a sirná koupel.
 • Masáže – klasická a reflexní masáž.
 • Inhalační léčba
 • Rehabilitační techniky – individuální rehabilitace, skupinová cvičení, rehabilitace s prvky jógy, rehabilitace páteře, cvičení na míčích, mobilizace a měkké techniky.
 • Elektroléčba – diatermie, čtyřkomorová galvanizace, diadynamické proudy, ultrazvuk, bioptronová lampa, horské slunce, solux.
 • Ostatní procedury – parafinové zábaly, plynové injekce
 • Wellness procedury – prostorová inhalace v solné jeskyni, wacu-well, vibrosauna.

Vila Eugen

Vila Eugen

Nově zrekonstruovaný lázeňský dům na 4* dependanci. Původní budova byla postavena v roce 1890 zásluhou habsburského vévody Eugena.

Lázeňská vila Vlasta

Lázeňská vila Vlasta

Dům z roku 1894, po rekonstrukci, vhodné pro rodiny s dětmi, kapacita 32 lůžek.

Lázeňský dům Pošta

Lázeňský dům Pošta

Založen roku 1803, po rekonstrukci, ubytovací kapacita 21 lůžek.

Dům Opava

Dům Opava

Dům pochází z roku 1844 a byl nedávno nově rekonstruován, ubytovací kapacita 42 osob.

Lázeňský dům U lesa

Lázeňský dům U lesa

Ubytování I. kategorie na 48 lůžkách.

Bezruč

Bezruč

Lázeňský dům, komfortní ubytování v nově rekonstruované budově, 104 lůžek.

Slezský dům

Slezský dům

Nově rekonstruovaná budova, původně z roku 1909, s komfortním pokoji pro celkem 110 osob.

Hlavní lázeňská budova Libuše

Hlavní lázeňská budova Libuše

Inhalatorium, balneoprovoz, elektroléčba, rehabilitační tělocvičny, místo pro setkávání a společné kulturní akce, recepce a stálá lékařská služba. Ubytovací kapacita 109 lůžek.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE

Osm minerálních pramenů s vysokým podílem oxidu uhličitého díky rašeliništím, které zabraňují odvětrávání. Prameny je možno stočit např. v Pitném pavilonu, kde je pramen Vilémův, nebo v domě Libuše.

Co nového připravujeme?