slide_1 slide_2 slide_3 slide_4 slide_5 slide_6
cs en de ru

Volnočasové aktivity Lázně Libverda

KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

 • Hudební a taneční večery v lázeňském domě Ostrava a v okolních kavárnách a restauracích
 • Stylové tématické večery v restauraci Valdštejn
 • Svěcení pramenů a zahájení lázeňské sezóny (květen)
 • Pouť v Hejnicích v basilice Navštívení Panny Marie (květen)
 • Koncerty varhanní a duchovní hudby (květen až říjen), pořádá Mezinárodní centrum duchovní obnovy
 • Festival folklorní hudby Jizerská nota (září)
 • Silniční běh Frýdlant – Lázně Libverda (květen)
 • Běh lázeňským parkem (září)
 • Turnaj v Patanque (září)

VOLNÝ ČAS, SPORT A WELLNESS

VOLNÝ ČAS, SPORT A WELLNESS

 • Cyklistika – Cyklostezky různých obtížností napříč Jizerskými horami, Singltrek pod Smrkem – 60 km sigltrekových stezek pro terénní cyklisty, testcentrum horských kol Merida Běžecké lyžování – Jizerská magistrála s nabídkou cca 115 km běžeckých tratí. Nenáročný profi l a dobře udržované stopy jak pro sportovní, tak turistické běžkaře.
 • Sjezdové lyžování – Jizerské hory jsou tradičně k lyžařům velmi štědré každoroční sněhovou nadílkou a pěkným počasím. V blízkosti Libverdy naleznete moderní sjezdový areál v polském Świeradówe Zdróji (20 km) nebo velký sjezdový areál na Ještědu (25 km).
 • Další sporty – tenis, stolní tenis, kulečník, minigolf, kuželky, petanque, plavání, vyjížďky na koních.
 • Kultura – pravidelné kulturní akce v místě a okolí (viz. níže), možnost využít bohatou nabídku kultury a sportu v blízkém Liberci
 • Wellness – masáže, perličkové koupele, fi tness centrum aj.

Ještěd

Ještěd

Přírodní dominanta Liberce s rozhlednou, restaurací a hotelem na vrcholu (1012 m), nahoru vede lanovka.

Botanická zahrada Liberec

Botanická zahrada Liberec

Nejstarší česká botanická zahrada, založena v r. 1876, specializuje se na tropické a masožravé rostliny. Zahrada disponuje 9 výstavními a 9 pěstitelskými skleníky a venkovní expozicí. Zajímavá je například expozice orchidejí nebo skleník pravěk. Od r. 2003 zde sídlí záchranné centrum CITES, které pečuje o nejohroženější rostliny světa a snaží se zabránit jejich vyhynutí.

Zoologická zahrada Liberec

Zoologická zahrada Liberec

Nejstarší zoo v Česku, dnes chová přes 170 druhů zvířat a specializuje se na ohrožené druhy. Mezi její nejoblíbenější zvířata patří tygři bílí, podle kterých se jmenuje liberecký hokejový klub. Populární je také krmení lachtanů, kteří se za rybu odvděčí akrobatickými kousky, a tučňáků.

Centrum Babylon Liberec

Centrum Babylon Liberec

Rozsáhlé nákupní, relaxační, zábavní a kongresové centrum. V areálu se nachází aquapark s wellness centrem, zrcadlový labyrint, zábavně naučné muzeum IQpark, kasino, nákupní městečko, restaurace, kavárny a vinárny aj.

Pomníčky

Pomníčky

Další raritou je bohatství v podobě pomníčků a pamětních křížů rozesetých po celých Jizerských horách (Körnerův a Jomrichův kříž, Streitův obrázek, Křížový buk u Hubertky atd.).

Skalní vyhlídky a vodopády

Skalní vyhlídky a vodopády

V okolí Lázní Libverda a okolí se nachází několik skalních vyhlídek – např. Kočičí kameny, Ořešník, Paličník a mnoho dalších. Mezi nejznámější vodopády patří vodopád Černého potoka a Štolpišské vodopády.

Frýdlant

Frýdlant

Ve městě se nachází hrad a zámek Frýdlant založený ve 13. století. V zámku jsou k vidění expozice interiéru zámeckých pokojů, sbírky zbraní, trofejí a dýmek. V budově pseudorenesanční radnice naleznete městské muzeum. Další zajímavostí je kostel Nalezení sv. Kříže vybudovaný v letech 1549–1551. Frýdlantskou rozhlednu najdete na Frýdlantském vrchu.

Jindřichovice pod Smrkem

Jindřichovice pod Smrkem

Muzeum venkovského života před průmyslovou revolucí má ve sbírce řadu exponátů od velkých zemědělských strojů až po nádobí a nářadí denní potřeby používaných v minulosti. Nacházejí se zde také větrné elektrárny.

Nové Město pod Smrkem

Nové Město pod Smrkem

Zajímavostí je určitě kostel sv. Kateřiny, který se nachází kousek od budovy úřadu. Nejnápadnější na novoměstském hřbitově je rodinná hrobka Klingerů. Pozoruhodností okolí Nového Města je i volný vývěr několika minerálních pramenů, tím nejznámějším je Kyselka.

Hejnice

Hejnice

Významné poutní místo, kterému vévodí bazilika Navštívení Panny Marie spolu s historickým objektem dnes již bývalého kláštera, který se po rekonstrukci stal v roce 2001 Mezinárodním centrem duchovní obnovy. V bazilice se každoročně pořádají koncerty varhanní a duchovní hudby.

Rozhledna na Smrku (1124 m. n. m.)

Rozhledna na Smrku (1124 m. n. m.)

Kovová rozhledna je 20 metrů vysoká a vybudována byla na místě, kde původně stála více jak 50 let dřevěná věž z roku 1892, ta však vyhořela, rozhledna byla rekonstruována roku 2003. V případě nepohody poskytne turistům úkryt útulna. Rozhledna i útulna je po celý rok volně přístupná.

Restaurace Obří sud

Restaurace Obří sud

Patří k nejoblíbenějším výletním místům Jizerských hor. Obří sud byl postaven v roce 1931. Návštěvníky přitahuje nejen jedinečný výhled na celé panorama hlavního hřebene Jizerských hor, ale především sama pozoruhodná stavba ve tvaru sudu o délce 14,15 m, výšce 11,4 m a šířce 10,5 m.

Singltrek pod Smrkem

Singltrek pod Smrkem

První singltreková destinace nejen v České republice, ale i v celé kontinentální Evropě. Nachází se ve frýdlantském výběžku na úbočí hory Smrk (1124 m. n. m.), nejvyšší hory české části Jizerských hor. Jedno z hlavních nástupních míst na tuto síť singltrekových stezek pro terénní cyklistiku najdete právě v Lázních Libverda. V budově informačního centra je Vám k dispozici i testovací centrum celoodpružených horských kol.

INDIKACE

INDIKACE

Léčba všech indikací je každému určena a upravena dle vstupní lékařské prohlídky anebo na základě doporučení revizních a odborných lékařů. V Lázních Libverda se tradičně léčí onemocnění srdce, cév, krevního oběhu a pohybového aparátu, např.:

 • stavy po infarktu, rekonstrukčních a revaskularizačních operacích na cévním systému, hypertenze I. – III. stupně
 • onemocnění tepen končetin, stavy po trombózách
 • stavy po operacích srdečních vad vrozených nebo získaných
 • onemocnění pohybového aparátu, následná odborná rehabilitace po operacích páteře
 • bolesti zad aj.

LÉČEBNÉ PROCEDURY

LÉČEBNÉ PROCEDURY

Základem léčebné kúry je libverdský minerální pramen, který působí léčivě na onemocnění srdce, cév a celkového pohybového ústrojí. Minerální voda se využívá k přípravě uhličitých koupelí a k důležité pitné kúře. Z ostatních léčebných metod a procedur jsou v lázních dostupné následující:

 • vodoléčebné procedury a koupele – aromatické, bylinné, minerální, uhličité
 • tepelné procedury – parafinoterapie, rašelinový zábal, kryoterapie
 • pohybová terapie – pohybově rehabilitační cvičení, jóga, cvičení v bazénu
 • manuální techniky a masáže – aromatické, klasické, podvodní, refl exní, sportovní
 • a další – akupunktura, diatermie

LÁZNĚ LIBVERDA, a. s.

LÁZNĚ LIBVERDA, a. s.

Společnost Lázně Libverda, a. s. se specializují na léčení chorob srdečních a cévních, na léčbu onemocnění pohybového aparátu a v neposlední řadě i léčbu duševních chorob. Dále nabízí antistresový program pro mladé, program léčení obezity, programy rekondiční a rehabilitační, pobyty pro matky s dětmi. Ubytování v lázeňském komplexu je rozděleno do několika kategorií, od nichž se odvíjí i cena. Většina ubytovacích kapacit prošla rozsáhlou rekonstrukcí a jsou Vám k dispozici moderně vybavené pokoje. Některé z historických budov jsou zapsány v Národním památkovém fondu České republiky. Mezi zapsané budovy patří lázeňský dům Vodoléčba, lázeňský dům Zámeček a lázeňský dům Jizera.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE

Nejvýznamnější přírodní léčivý zdroj v lázních představuje minerální voda hydrogenuhličitanohořečnatého typu. Minerální voda je hypotonická se zvýšeným obsahem kyseliny křemičité. Prameny se využívají k přípravě léčivých koupelí i k pitným kůrám. K původnímu prameni s názvem Christiansbrunnen později přibyl i pramen Mariin, Vilemínin, Eduardův, Josefi nin, Bierbon a Hubertův, které se dnes nacházejí v okolí lázeňské kolonády.

PAMÁTKY

PAMÁTKY

V areálu lázní se nachází mnoho památkových objektů – klasicistní a empírové pavilony lázní z roku 1783–1808, dvoukřídlová kolonáda, která byla vybudována v roce 1847, klasicistní zámeček s Clam- -Gallasovským erbem, kde panstvo pobývalo při návštěvách. Zajímavostí je také klasicistní dům č.p. 82 ze začátku 19. století, s kamenným portálem, fasádou s dórským kladím a slunečními hodinami, a nebo dům č.p. 117 od roku 1811 zvaný Kouzelný hmoždíř opředený pověstí o Faustovi.

Co nového připravujeme?