slide_1 slide_2 slide_3 slide_4 slide_5 slide_6
cs en de ru

Volnočasové aktivity Hodonín

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

 • Lázeňský fašaňk, únor, Hodonín – tradiční masopust „po lázeňsku“.
 • Pomlázka na Slovácku, duben, Hodonín – pravá moravská šlahačka, pomlázkové dílničky a nezapomenutelný pobyt.
 • Lázeňský kulturní koktejl, květen – každoroční zahájení lázeňské sezóny v Hodoníně.
 • Svatovavřinecké slavnosti, srpen, Hodonín – krojované hody.
 • Lázeňské vinobraní, září, Hodonín – prodej vína, jarmark lidových řemesel a tvořivostí, slovácký folklór, divadelní představení, lázeňské překvapení, pravá lázeňská bohyně vína.
 • Svátek vína, září, Hodonín – oslavy vína, krojovaný průvod, vystoupení folklorních souborů, ochutnávka vín s doprovodným programem a hody s lidovou zábavou.
 • Lázeňský advent, Hodonín, prosinec – mikulášská zábava s opravdovým čertem, andělem a nadílkou, vánoční seznamka, módní přehlídka pro štíhlé i baculky aneb „v čem nepotkáte Mikuláše“, adventní koncert, vánoční worskhop (vánoční jarmark na Slovácku), předvánoční a silvestrovské pobyty spojené s návštěvou vinného sklepa.

VOLNÝ ČAS, SPORT A WELLNESS

VOLNÝ ČAS, SPORT A WELLNESS

V Lázních Hodonín slouží pro sportovní vyžití fittness centrum, půjčovna jízdních kol a holí pro nordic walking, hřiště pro kroket, pétanque, squash aj. Ve městě je pak možné navštívit krytý plavecký bazén a letní koupaliště. V okolí Hodonína se nabízí hustá síť cyklistických tras včetně naučných vinařských cyklostezek.

Zoologická zahrada Hodonín

Zoologická zahrada Hodonín

Zoologická zahrada na jihozápadním okraji města ve čtvrti Bažantnice, zajímavý mořský svět s obrovskými akvárii, pavilon opic a pavilon exotického ptactva, dětská ZOO, dětský koutek a hřiště, řada atrakcí.

Baťův kanál na řece Moravě

Baťův kanál na řece Moravě

Historický plavební kanál, vyhlídkové plavby, výletní loď Konstancie kotvící v Přístavišti U Jezu v Hodoníně, turistické pobytové programy, pronájem plavidel, pravidelná lodní doprava. Zajímavá technická památka,

výklopník v Sudoměřicích z roku 1939 určený k překládání lignitového uhlí z železničních vagonů na lodě.

Mlýn Starý Poddvorov

Mlýn Starý Poddvorov

Technická památka, veřejnosti přístupný rekonstruovaný dřevěný sloupový mlýn německého typu z 19. století.

Čejkovické Špidláky

Čejkovické Špidláky

Zajímavá přírodní lokalita, tři samostatné ostrůvky prudkých svahů o celkové rozloze 14 ha ve volné krajině mezi Čejčí a Čejkovicemi, vzácná stepní vegetace.

Čejkovice

Čejkovice

Gotická templářská tvrz ze 13. století s původním, 650 m dlouhým sklepem s vinařským zařízením, vinným archivem a sklepní vinárnou. V zámku hotel a vinotéka, v obci domek T. G. Masaryka s expozicí.

Vinné sklepy Plže v Petrově

Vinné sklepy Plže v Petrově

Ojedinělý komplex historických vinných sklepů s bohatými slováckými ornamenty. V roce 1983 Plže vyhlášeny vůbec první vesnickou památkovou rezervaci v České republice.

Národní kulturní památník Mikulčice – Valy hradiště

Národní kulturní památník Mikulčice – Valy hradiště

Z doby Velkomoravské říše, odkryté základy dvanácti svatyní, prohlídkový okruh pod širým nebem, archeologická expozice.

INDIKACE

INDIKACE

V Lázních Hodonín se léčí především nemoci pohybového ústrojí a kardiovaskulárního systému. Příklad indikací:

 • funkční poruchy kloubů po zánětech
 • bolestivé stavy a degenerativní onemocnění kloubů a páteře
 • bolestivé vertebrogenní syndromy s přechodnými funkčními poruchami
 • poúrazové a pooperační stavy
 • stavy po kloubních náhradách
 • artrózy
 • projevy na svalech a šlachách po zánětlivých onemocněních, toxických nebo traumatických poškozeních s opakovanými funkčními poruchami
 • Bechtěrevova nemoc
 • onemocnění tepen končetin aterosklerotického, zánětlivého nebo jiného původu s následným nedostačujícím prokrvením

LÉČEBNÉ PROCEDURY

LÉČEBNÉ PROCEDURY

Každému pacientu v Lázních Hodonín je k dispozici specializovaný lékař pro pravidelnou kontrolu zdravotního stavu a ordinaci léčebných procedur. Terapeutické spektrum tvoří celá škála moderních balneologických a rehabilitačních procedur a metod:

 • koupele – jodobromové, perličkové, konopné, ovesné, přísadové (rašelinný extrakt, sůl z Mrtvého moře, levandulová a eukalyptová sůl, esence čajové růže a červeného pomeranče, pelyněk, rozmarýn, přeslička, vinné koupele, Kneippův chodník; k dispozici tři imobilní vany)
 • masáže – klasické, refl exní, podvodní, lávovými kameny, aroma masáže
 • zábaly – rašelinové, parafínové, medové, kryoterapie
 • reflexní terapie – mobilizace páteře a periferních kloubů, techniky měkkých tkání, šlapací lázeň, manuální a přístrojová lymfodrenáž, lymfotaping, ultrazvuk
 • kineziterapie – individuální a skupinová léčebná tělesná výchova a léčebná tělesná výchova v bazénu
 • elektroléčba – magnetoterapie, hydrogalvan
 • aplikace CO2 – vodní a suché uhličité koupele, plynové injekce

LÁZEŇSKÁ STŘEDISKA

LÁZEŇSKÁ STŘEDISKA

Moderní lázeňský komplex je situován do zóny klidu a zeleně uprostřed malebného parku se spoustou příjemných zákoutí vybízejících k procházkám či relaxaci. Spolu s dvěmi lázeňskými domy Vladimír a Eva a léčebným pavilonem Jindřich tvoří Lázně Hodonín zajímavý architektonický prvek města Hodonína. Stezka pro cyklisty a pěší turisty či zastávka MHD jsou soustředěny v blízkosti lázní, stejně tak nedaleké městské centrum s plně vybavenou infrastrukturou kultury, obchodů a služeb. Myslíme na pohodlí klientů a snadnou orientaci v lázeňském areálu, proto jsou všechny služby soustředěny pod jednou střechou. Komfortní ubytování je poskytováno v jednolůžkových a dvoulůžkových klimatizovaných pokojích s plným příslušenstvím (koupelna se sprchovým koutem, WC), TV, lednicí, telefonem a připojením na internet. Výběrové stravování jehož součástí jsou krajové speciality i diety se podávají v klimatizovaných jídelnách s milou obsluhou. Pro klienty je připravován každodenní bohatý kulturní program v podobě živých koncertů a zájezdů do okolí.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE

Lázně Hodonín využívají pro lázeňskou léčbu vlastní léčivý zdroj, kterým je minerální voda třetihorního původu, jodobromová solanka s jedinečnými léčebnými, regeneračními a preventivními účinky. Solanka obsahuje vysokou koncentraci solí, která je vyšší než průměrná salinita moří, a dokonce má 600x až 700× vyšší obsah jódu než mořská voda. Ložiska jodobromové vody se nachází nedaleko Hodonína, asi 2 km pod zemským povrchem. Hodonínské vody z hlediska poměru jodu k chloridu sodnému patří v Evropě k nejlepším jodovým vodám pro balneologické využití. Příjemné lázeňské prostředí s rodinnou atmosférou a blahodárnými účinky jodobromové solanky vytváří ideální podmínky pro úspěšné léčebné procesy a dokonalý odpočinek.

Čertoryje

Čertoryje

Národní přírodní rezervace, představující rozsáhlé květnaté bělokarpatské louky s vysokou krajinářskou a fl oristickou hodnotou. Pestrobarevné louky prostupují drobné lesíky, svahová prameniště a menší mokřady. Na loukách se vyskytují vzrostlé osamocené duby a roste zde přes dvacet druhů orchidejí. Zdejší oblast je považována za jednu z nejcennějších botanických lokalit v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, ale i v celé střední Evropě.

Pálava

Pálava

Chráněná krajinná oblast, rozkládající se v nejteplejší a nejsušší oblasti České republiky (cca 27 km jihozápadně od Hodonína) s téměř středomořským rázem. Místní krajinu tvoří rozlehlá úrodná pole a vinice, bělostné vápencové skály a skalní stepi a lesostepi s neobyčejně bohatou teplomilnou fl órou a faunou. Pálava patří k nejdéle osídleným místům českých zemí. Právě

odtud pocházejí odkryvy pravěkých tábořišť lovců mamutů, korunované proslulým nálezem keramické sošky Věstonické venuše. Pálava se stala v roce 2003 součástí biosférické rezervace Dolní Morava.

Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál

Oblast bezprostředně navazuje na Pohansko u Břeclavi a je považována za nejrozsáhlejší člověkem vymodelované území v Evropě – často se symbolicky označuje jako zahrada Evropy. Místní krajinu tvoří rozlehlé zámecké zahrady, záhony s květinovými koberci, krásné lesy, vinice a rybníky. V území se nacházejí četné historické stavby (tzv. salety), jako jsou lovecké zámečky, chrámy, kaple a mnohé další architektonické skvosty. Lednicko-valtický areál je vyhlášen památkou UNESCO a je součástí biosférické rezervace Dolní Morava.

Pohansko

Pohansko

Unikátní lužní krajina jihozápadně od Hodonína, mezi řekami Morava a Dyje, u hranic s Rakouskem a Slovenskem. Zdejší lužní lesy prostupují četné vodní kanály, slepá ramena, tůně a louky se staletými duby. Právě v těchto místech bylo v 9. stol. vybudováno jedno z nejrozsáhlejších středověkých hradišť ve střední Evropě, dnes vyhlášené za archeologickou památkovou rezervaci. V roce 1971 zde byla zřízena obora pro chov zvěře, která patří k největším a nejkvalitnějším v České republice.

PAMÁTKY MĚSTA HODONÍNA

PAMÁTKY MĚSTA HODONÍNA

 • zámeček (1692); sídlo Masarykova muzea v Hodoníně
 • Dům umělců (1911–1913); sídlo Galerie výtvarného umění
 • kostel sv. Vavřince (1780–1786) na Masarykově náměstí
 • morový sloup (1716) na Masarykově náměstí
 • kaple sv. Kříže (1720)
 • pomník T. G. Masaryka na náměstí 17. listopadu
 • městská radnice na Masarykově náměstí
 • pomník generální stávky roku 1920 na křižovatce ulic Národní a Štefánikova
 • památník obětem fašismu na novém hřbitově
 • židovský hřbitov ze 17. století

Co nového připravujeme?