slide_1 slide_2 slide_3 slide_4 slide_5 slide_6
cs en de ru

Volnočasové aktivity Karlovy Vary

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

 • Evropské setkání aristokracie, duben – plesy, koncerty, dostihy a další kulturní, sportovní či společenské akce pro členy evropských šlechtických rodů.
 • Zahájení lázeňské sezony, květen – bohatý kulturní program, svěcení pramenů...
 • Karlovarský karneval, červen – průvod masek, alegorické vozy, kulturní představení.
 • Mezinárodní filmový festival, červenec – největší filmový festival v ČR a nejprestižnější filmový festival ve střední a východní Evropě.
 • City triatlon, srpen – triatlonový závod.
 • Beethovenovy dny, srpen – festival vážné hudby připomínající návštěvu Beethovena v Karlových Varech.
 • Dvořákův karlovarský podzim, září – podzimní symfonické koncerty na počest významného českého skladatele světového formátu Antonína Dvořáka.
 • Karlovarský folklórní festival, září – mezinárodní setkání folklórních umělců z celého světa.
  VARY září - festival světla, září – unikátní spojení moderní technoligie s jedinečnou architekturou města
 • Jazzfest Karlovy Vary, říjen – mezinárodní jazzový festival.
 • Tourfilm, říjen – nejstarší festival filmů a multimédií s turistickou tématikou.

VOLNÝ ČAS A SPORT

VOLNÝ ČAS A SPORT

V Karlových Varech lze provozovat mnoho sportovních a relaxačních aktivit:

 • turistika a cykloturistika – pro pěší turistiku i cyklistické výlety jsou ideální karlovarské Lázeňské lesy, které nabízejí více než 130 km přehledně značených cest, stezek a pěšin
 • golf – Golf Resort Karlovy Vary, Golf & Racing Club Karlovy Vary, Astoria Golf Resort Bečov nad Teplou
 • tenis – tenisové kurty u hotelu Gejzír, ve Sportcentru Imperial a jinde  
 • koupaliště a bazény – hotel Thermal, Alžbětiny lázně, přírodní koupaliště Rolava
 • lední bruslení – KV Arena
 • in-line bruslení – bruslařské dráhy v areálech přírodního koupaliště Rolava a městském parku Meandr Ohře
 • dostihy a jezdectví – dostihové závodiště Karlovy Vary-Dvory; jezdecké kluby s možností vyjížděk na koních, ustájení koní a další služby
 • lyžařské areály a snowparky – na nedalekém Božím Daru a v jeho těsné blízkosti se nachází 19 sjezdovek, 2 snowparky, desítky kilometrů upravovaných běžeckých tratí, snowtubing, snowkiting a další zimní atrakce; nechybí ani půjčovny sportovního vybavení, lyžařské školy a školičky
 • fitness centra – posilovny jsou umístěny ve většině karlovarských hotelových komplexů, kde lze také absolvovat hodiny aerobicu, zumby, břišních tanců, spinningu aj.
 • kuželky a bowling – v hernách, klubech, hotelech a restauracích po celých Karlových Varech
 • pétanque – pro hru jsou příhodné písčité cestičky ve Dvořákových sadech u Sadové kolonády nebo v areálu přírodního koupaliště Rolava Karlovy Vary
 • adrenalinové sporty – seskoky padákem, bungee jumping, paintball, horolezectví

Hartenštejn

Hartenštejn

Zřícenina pozdně gotického hradu poblíž Bochova, asi 16 km jihovýchodně od Karlových Varů. První zmínka o hradu pochází z roku 1473.

Skalky skřítků u Kyselky

Skalky skřítků u Kyselky

Geologické útvary – dutiny podlouhlého oválného tvaru s průměrem až 150 cm v západní části Doupovských hor; národní přírodní památka.

Šemnická skála u Kyselky

Šemnická skála u Kyselky

Znělcová kupa s neobvykle utvářenými skalisky a dalšími geomorfologickými jevy. Vytvořila se zde velmi cenná bylinná společenstva skalních štěrbin a drolin. Přírodní památka.

CHKO Slavkovský les

CHKO Slavkovský les

Hornatý ostrov zeleně, klidu a dosud málo narušené přírody mezi Karlovými Vary, Mariánskými Lázněmi a Františkovými Lázněmi. Pro Slavkovský les jsou charakteristické četné zbytky sopečných tvarů a vývěry minerálních pramenů na zlomech. Ve čtvrtohorách byla rozmanitost povrchu Slavkovského lesa značně ovlivněna mrazovou činností – v žulách se jejich zvětráváním vytvořily izolované skály a mrazové sruby.

Mnichovské hadce

Mnichovské hadce

Přírodní komplex největšího hadcového území v Česku a zároveň jedna z nejpozoruhodnějších lokalit v centrální části chráněné krajinné oblasti Slavkovský les.

Relikviář svatého Maura

Relikviář svatého Maura

Významná románská památka pocházející z první třetiny 13. století a jedna z nejcennějších památek v České republice. Relikviář je vyrobený z pozlaceného stříbra a mědi a ozdobený téměř 200 drahými kameny. Od roku 2002 je součástí stálé expozice na zámku Bečov nad Teplou.

Grünská kyselka

Grünská kyselka

Jedna z nejznámějších kyselek Slavkovského lesa, též známá jako Magnésie. Vyvěrá mezi obcemi Nová Ves a Louka, poblíž přírodního útvaru Dominikova skalka.

Čedičové varhany u Hlinek

Čedičové varhany u Hlinek

Malý stěnový lom u obce Hlinky, který odkryl výlevy čediče se sloupcovitou odlučností (tzv. čedičové varhany), jež jsou v této oblasti ojedinělým jevem. Přírodní památka.

Andělská Hora

Andělská Hora

Obec na úpatí Doupovských hor u Karlových Varů se zříceninou hradu ze 14. století, kostelem Archanděla Michaela z 15. století a obnoveným poutním kostelem Nejsvětější Trojice z konce 17. století.

INDIKACE

INDIKACE

Příklady indikace stavů vhodných k lázeňské léčbě v Karlových Varech:

 • nemoci onkologické
 • nemoci trávicího ústrojí
 • nemoci z poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí
 • nemoci pohybového ústrojí

LÁZEŇSKÁ STŘEDISKA

LÁZEŇSKÁ STŘEDISKA

V Karlových Varech se nabízí mnoho lázeňských domů, hotelů a sanatorií, které poskytují lázeňskou péči včetně široké nabídky wellness programů.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE

Hlavním léčivým zdrojem lázní v Karlových Varech jsou léčivé termální minerální prameny – z více než 80 pramenů různé vydatnosti se jich 13 používá k pitné kúře.

Vřídelní kolonáda

Vřídelní kolonáda

Pod podlahou kolonády se nalézá místo pro čerpání, rozvod a tepelnou regulaci vřídelní vody; pramen: Vřídlo.

Zámecká kolonáda

Zámecká kolonáda

Je rozdělena na dvě části, kolonádu Horního pramene a kolonádu Dolního pramene; prameny: Zámecký horní, Zámecký dolní.

Tržní kolonáda

Tržní kolonáda

Původně dřevěná stavba ve švýcarském stylu; prameny: Tržní, Karla IV.

Mlýnská kolonáda

Mlýnská kolonáda

Vnitřní prostory zdobí alegorické plastiky a sochy; prameny: Skalní, Libuše, Kníže Václav I., Kníže Václav II., Mlýnský, Rusalka.

Sadová kolonáda

Sadová kolonáda

Původně sloužila jako promenáda Blanenského pavilonu, který byl v 60. letech 20. století zbourán; prameny: Hadí, Sadový, Svoboda.

KOLONÁDY A PRAMENY

KOLONÁDY A PRAMENY

V Karlových Varech vyvěrá termální minerální voda na více než 80 místech. Celkem 19 z těchto zdrojů je státem osvědčeno jako přírodní léčivé zdroje. 13 nejznámějších pramenů je pro účely pitných kúr přístupných veřejnosti v přetokových vázách v 5 lázeňských kolonádách:

Kostel svaté Máří Magdaleny

Kostel svaté Máří Magdaleny

Karlovarský chrám, vystavěný v letech 1733 až 1736 slavným architektem Kiliánem Ignácem Dientzenhoferem ve stylu baroka; architektonická dominanta karlovarské lázeňské promenády.

Goethova vyhlídka

Goethova vyhlídka

Karlovarská vyhlídka, jež byla pro veřejnost otevřena již v roce 1889. Tato honosná 42 metrů vysoká výletní stavba se tyčí ve výšce 638 m n. m. na Výšině věčného mládí a nabízí se z ní jedinečný pohled na Karlovy Vary. Rozhledna původně nesla název po korunní princezně Stefanii, Stefaniina rozhledna. Po roce 1918 byla stavba přejmenována na Stifterovu vyhlídku, po osvobození v pětačtyřicátém roce se z věže stala Stalinova rozhledna. Nynější jméno Goethova rozhledna, získal objekt až v šedesátých letech, a to po německém spisovateli a cestovateli Johannu Wolfgangu von Goethe, který sem ve své době často absolvoval mineralogické a botanické vycházky.

Rozhledna Diana

Rozhledna Diana

40 metrů vysoká vyhlídková věž, nacházející se na Výšině přátelství, západně od lázeňského centra Karlových Varů. Na vyhlídkový ochoz vede 150 schodů a otevírá se z něj pěkný výhled na město Karlovy Vary, zejména lázeňskou část a údolí řek Ohře a Teplá.

Co nového připravujeme?