slide_1 slide_2 slide_3 slide_4 slide_5 slide_6
cs en de ru

Volnočasové aktivity Lázně Bělohrad

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

 • Slavnostní zahájení lázeňské sezony, květen
 • Tenisový turnaj českých osobností, květen
 • Mezinárodní folklorní festival, červen
 • Strašidelná Bažantnice, červen
 • Country festival Pod Hůrou, červenec
 • Memoriál L. Kučery v tenise mužů, červenec
 • Bažantnice ještě žije, srpen – festival koncertů v legendárním lázeňském parku
 • Minifestival bigbítu v zámeckém parku, srpen
 • Podkrkonošský maratón, srpen – cyklistický závod
 • Bělohradské Vánoce, prosinec – cyklus vánočních koncertů
 • Promenádní koncerty v Bažantnici, léto

INDIKACE

INDIKACE

 • Nemoci onkologické
 • Nemoci nervové
 • Nemoci pohybového ústrojí
 • Nemoci kožní
 • Nemoci gynekologické

 

 

Kompletní indikační seznam naleznete zde

SPA RESORT TREE OF LIFE****

SPA RESORT TREE OF LIFE****

Tree of Life je pro řadu lidí ideální místo – zcela mimo metropoli, daleko od zvědavých očí, obklopeno všudypřítomnou zelení. Ve Spa resortu Tree of Life bylo investováno do nejmodernějších technologií v oblasti wellness a beauty. Nenapodobitelné Exotic Spa se zajímavým výhledem na vodní plochu, kruhové římské Laconium i originální Rasulbad spolu s Hamamem Vám dopřeje pocit absolutní relaxace a přenese Vás do úplně jiného světa. Výběr procedur je skutečně bohatý. Mezi nejoblíbenější patří především Exilis (tzv. ultrazvuková liposukce), zábaly a masáže, kosmetika, ošetření kaviárem, čokoládou, lávovými kameny i pravým zlatem a mnoho dalších. Velmi lákavý je především Rasulbad s kabinou z ručně vyráběných kachlí a originálním systémem páry a tropického deště kombinovaného s exotickými druhy bahna na ošetření celého těla.

Spa resort Tree of Life nabízí 146 lůžek v 67 velkoryse řešených dvoulůžkových pokojích a šesti luxusních apartmánech, které svou výbavou a úrovní splňují náročné požadavky na standard čtyřhvězdičkového hotelu. Apartmán má velikost třípokojového bytu a je vybaven dvěma koupelnami. Všechny hotelové pokoje jsou situovány na jih a mají balkón s nádherným výhledem na lázeňský lesopark Bažantnice. Resort nabízí dva prostorné restauranty. Restaurant Vernissage podává snídaně, obědy a večeře formou bufetu. Luxusní restaurant Romantica, s atmosférou pohádek Tisíce a jedné noci, je vhodný především pro romantické večeře, rodinné oslavy, svatby, atd. Degustační menu sestavená šéfkuchařem stojí skutečně za ochutnání. Hotel není určen pouze pro klasickou klientelu, ale zajišťuje i kongresy, firemní akce a romantické svatby. Pro hosty je připraveno velké množství balíčků a programů, ze kterého si vybere skutečně každý.

Byšičky

Byšičky

K nejstarším památkám Bělohradska bezesporu patří kostel sv. Petra a Pavla – Byšičky. První zmínka o něm pochází již z roku 1267. Původně románský kostelík nechal v roce 1854 opravit tehdejší majitel bělohradského panství Alfons Aichelburg. Byšičky inspirovaly i básníka Karla Jaromíra Erbena, rodáka z nedalekého Miletína. Váže se k nim jeho balada Svatební košile. Dojdete-li příjemnou procházkou přes lesopark Bažantnice a vystoupáte k malebnému kostelíku, tyčícímu se na vršku, naskytne se vám dechberoucí výhled na celý Bělohrad a širé okolí.

Vesničky v okolí – součást Lázní Bělohradu

Vesničky v okolí – součást Lázní Bělohradu

Součástí Bělohradu a jeho blízkého okolí je několik malebných, původně samostatných, vesniček s řadou dochovaných architektonických a přírodních památek.

Hřídelec – kostel svatého Jiří, Hřídelecká hůrka; Lány – kaplička, rázovitá stavení; Dolní Javoří – chalupy s původní architekturou; Uhlíře – s výhledem do kraje; Brtev – kaplička, dochované historické stavby.

Naučné stezky – Lázně Bělohrad a blízké okolí

Naučné stezky – Lázně Bělohrad a blízké okolí

Máte rádi procházky? Pokud ano, tak Lázně Bělohrad vám nabízejí hned několik naučných stezek po městě a blízkém okolí. Projít se můžete stezkou „Po stopách K. V. Raise“, která má dvě trasy. Jedna vás zavede skrze lesopark Bažantnici až na nedaleký kopec Byšičky. Pokud se rozhodnete pro delší procházku, tak se Vám bude určitě líbit druhá trasa, která vás zavede až na Zvičinu k Raisově chatě s vyhlídkou. Tam se vám naskytne pohled do širého okolí.

 S dětmi můžete vyrazit na „Pohádkovou procházku za strašidly kolem rybníku Pardoubku“, kde na ně čeká nejen hřiště, ale především pohádkové sochy od mistrů řezbářů doplněné poutavými příběhy. Neméně zajímavá a příjemná procházka vás čeká na naučné stezce „Kamennou hůrou“. Cesta vás provede nejzajímavějšími místy v okolí východní a severovýchodní strany města. Celý okruh je dlouhý 12 km a lze jej zkrátit. Procházku můžete absolvovat pěšky, klidně i s kočárkem, nebo na horském kole.

Roubená stavení v Lázních Bělohradě

Roubená stavení v Lázních Bělohradě

Město Lázně Bělohrad je architektonicky velmi pestré. Za povšimnutí rozhodně stojí roubená stavení podkrkonošského typu na Třetí straně, která byla v pobělohorské době osídlena kolonisty z Maršova.

Hřídelecká hůra

Hřídelecká hůra

Na okraji vesnice Hřídelec se nachází přírodní památka, třetihorní vulkanický pahorek Hřídelecká hůrka. Severní a východní svah této čedičové homole je porostlý vegetací. Těžbou kvalitního čediče a následnou erozí měkčích výplní vznikly v Hřídelecké hůře různé dutiny a pseudokrasové jeskyně.

Zvičina

Zvičina

Vrch Zvičina je populárním turistickým cílem a významnou křižovatkou turistických cest. Na jeho vrcholu v nadmořské výšce 671 metrů stojí barokní kostel svatého Jana Nepomuckého a Raisova turistická chata s vyhlídkou, ze které se vám naskytne pohled do České tabule, na Krkonošské podhůří a Krkonoše samotné.

Pardoubek

Pardoubek

Rybník získal své jméno podle „pár doubků“ rostoucích na hrázi. Odjakživa byl letním odpočinkovým místem městečka a ani v dnešní době tomu není jinak. Příjemnou procházku po jeho březích oživují dřevěné plastiky, díla mistrů řezbářů. Děti si mohou pohrát na hřišti a i peklo je vám k službám – můžete si u pekelníků opékat buřty. V létě je samozřejmě rybník vítaným osvěžením a na plavce dohlíží dráček Parďásek, který za úplňku občas vylézá z vody, aby si povídal s vodníkem. Při vycházce si navíc zajistíte slunnou budoucnost, vhodíte-li do vykotlaného kouzelného stromu lístek se svým přáním. Pak můžete doufat v jeho splnění (nemožné hned, zázraky do tří dnů). Procházka kolem tohoto rybníka zajistí zábavu pro celou rodinu.

Přehrada Les Království

Přehrada Les Království

Romantická přehrada v malebném údolí na řece Labi s malou vodní elektrárnou. Přehrada se nachází v blízkosti obce Bílá Třemešná u Dvora Králové nad Labem.

Kostel Všech svatých

Kostel Všech svatých

Jednou z dominant města Lázní Bělohradu je bezesporu barokní kostel Všech svatých pocházející z roku 1689. Kostel naleznete při výjezdu z Lázní Bělohradu směrem na Hořice, nedaleko Fričova muzea.

Dvůr Králové nad Labem

Dvůr Králové nad Labem

Královské věnné město s řadou památek a zachovalou částí hradeb: Horní brána a Šindelářská věž, kostel sv. Jana Křtitele (ve věži byl údajně objeven Rukopis královédvorský), renesanční radnice, městské muzeum, ZOO Safari má rozlohu 72 ha a chová téměř 290 druhů a přes 1 800 kusů zvířat, galerie obrazů Z. Buriana.

Památník K. V. Raise

Památník K. V. Raise

V zámeckém parku u náměstí města Lázní Bělohradu se nachází empírová budova zámecké oranžerie, do které byl roku 1959 umístěn Památník Karla Václava Raise. Budova s ojedinělým „genius loci“ vám nabízí možnost navštívit stálou expozici, která se váže k bělohradskému rodáku K. V. Raisovi a k městu samotnému. Návštěvníci mohou navštívit i příležitostné výstavy současných umělců či výstavy vážící se k řemeslům, sezónním svátkům a podobně.

Český ráj

Český ráj

Nejnavštěvovanější přírodní lokalita, na dosah města Jičína. Miliony let stará pískovcová skalní města, romantická údolí s rybníky, staročeské stavby, skalní hrady a zámky. Nelze zapomenout na hrad Trosky, který je symbolem Českého ráje a zároveň dominantou celého kraje.

Jičín

Jičín

Pohádkové město plné příjemných kaváren s řadou historických památek od gotiky po první republiku. Bývá označován za jedno z nejkrásnějších měst Česka. Návštěvu Jičína doporučujeme jako příjemné zastavení cestou do Českého ráje.

Areál Žireč

Areál Žireč

Místo s příběhem. U domu Sv. Josefa se nachází cyklomuzeum s největší stálou expozicí ve střední Evropě, nejstarší bylinková zahrada ve Východních Čechách s více než třísetletou tradicí, příjemná kavárna a rozlehlý park.

Kuks

Kuks

Barokní komplex vybudovaný F. A. Šporkem se sochami od M. B. Brauna, špitál, kostel Nejsv. Trojice, galerie plastik alegorií Ctností a Neřestí, barokní lékárna. Hubertovy slavnosti.

Fričovo muzeum

Fričovo muzeum

Založeno v r. 1904 z popudu známého českého paleontologa, geologa a zoologa Antonína Friče.

Bažantnice

Bažantnice

Přírodní památka, lázeňský lesopark a louky v okolí parku s výskytem vzácných rostlin a denních i nočních ptáků, např. strakapoudi, brhlíci, puštík nebo výr velký. Je zde také významné hnízdiště netopýrů. Žijí zde též hranostajové, kuny a ondatry. V parku stojí hudební pavilonek, kde se každou letní neděli pořádají promenádní koncerty. Je zde také vrt s pítkem a posezením. Podél hlavní parkové cesty se rozkládají malá jezírka a na jejím konci pramení Anna-Mariánský pramen.

Co nového připravujeme?