slide_1 slide_2 slide_3 slide_4 slide_5 slide_6
cs en de ru

Volnočasové aktivity Lázně Bohdaneč

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

Lázně Bohdaneč připravují pro své návštěvníky pravidelné kulturní akce, ať už velké a pravidelné slavnosti nebo jednorázové, každodenní akce. Můžete navštívit mini-kino, taneční večery, přijít na dětský den, přivítat Martina na bílém koni nebo také:

  • Cyklopaťák – otevírání cyklistické sezony, cyklotrasy podél Opatovického kanálu, duben.
  • Zahájení sezony – zahájení lázeňské sezony se slavnostním puštěním fontán na náměstí, květen
  • Vánoční veselí – rozsvícení vánočního stromu na náměstí, novoroční ohňostroj, prosinec.

VOLNÝ ČAS, SPORT A WELLNESS

VOLNÝ ČAS, SPORT A WELLNESS

  • Wellness – masáže, zábaly, vířivky, plavání, sauna, pára, solná jeskyně a mnoho dalšího.
  • Cyklistika – celkem 8 cyklotras přímo v okolí Bohdanče o celkové délce přes 100 km.
  • Golf – golfové hřiště citlivě zasazeno do zajímavé přírodní lokality v těsné blízkosti Lázní Bohdaneč a nabízí opravdový golfový zážitek. 9 jamkové golfové hřiště, drivingrange/odpaliště.
  • Vyjížďky na koni – pro milovníky koní i úplné začátečníky možnot navštívit westernový ranč a domluvit si projížďku na koni Westernovém ranči.

Zámek Karlova Koruna – Chlumec nad Cidlinou

Zámek Karlova Koruna – Chlumec nad Cidlinou

20 kilometrů od Lázní Bohdanče nalezneme historické město Chlumec nad Cidlinou. Mezi jeho dominanty patří barokní zámek, který byl vystaven v letech 1721–1723. Na počest návštěvy císaře Karla VI. byl poté pojmenován Karlova Koruna. Po roce 1948 byl zámek v držení Československého státu a byla zde vybudována expozice Baroko v Čechách, kterou zaštiťovala Národní galerie. V roce 1992 dochází k restituci a majetek se navrací do rukou původních majitelů – rodině Kinských. Expozice Národní galerie byla nahrazena novou, interiérovou zámeckou expozicí, která se týká dějin rodu Kinských a chovu koní na Chlumci.

Zřícenina hradu Kunětická hora

Zřícenina hradu Kunětická hora

V rovinaté krajině 7 km od Pardubic vystupuje tato třetihorní vyvřelina 82 m nad okolní terén a tvoří charakteristickou dominantu východočeského Polabí. V roce 1491 koupil hrad s panstvím Vilém z Pernštejna. Za něj a jeho synů došlo k největším přestavbám

hradu v pozdně gotickém stylu přecházejícím v rannou renesanci. Výsledkem byl dvouvěžový hrad, dochovala se pouze válcová věž na jihovýchodní straně, která je součástí čtyřkřídlového paláce. Důležité místo z hlediska hradní architektury zaujímá Kunětická hora výstavbou opevnění využívající mohutné zemní valy, kamenné zdi, suché příkopy a kruhové rondely. Celý systém obrany zajišťovali jednotlivé hradební okruhy a na severní straně opevněná přístupová cesta se šesti branami. Po roce 1560, kdy se Kunětická hora dostala do držení královské komory, nastal úpadek. Ten vyvrcholil roku 1645, kdy za třicetileté války švédské vojsko hrad vypálilo. Podléhání zkáze urychlila těžba kamene vrcholící na přelomu 19. a 20. století. Pardubický muzejní spolek zastavil v roce 1916 těžbu a Kunětické družstvo zahájilo roku 1923 rekonstrukci. Po převzetí hradu do majetku státu byly v 70. a 80. letech provedeny další zásadní opravy, především hradního paláce.

Pardubice

Pardubice

Historicky zajímavé město nabité chráněnými památkami: pardubický zámek, pozůstatky původního opevnění ze 14. století, pozdně gotické a renesanční městské stavby na hlavním náměstí, novorenesanční městská radnice, kostel Zvěstování Panny Marie z roku 1359 aj. Pardubice však nejsou pouze historickým a administrativním centrem Kraje. Celosvětově známé jsou především díky sportu. Tradičně se zde každý rok koná závod motocyklů na ploché dráze s názvem Zlatá přilba a dostihový závod Velká pardubická.

Bohdanečsko

Bohdanečsko

Rovinatá krajina, které vtiskly charakteristickou tvář pozůstatky středověké rybniční soustavy, vybízí k pěším procházkám, nenáročným cyklistickým výletům či k projížďkám na koni. Na návštěvníky čeká přes 100 km značených cyklotras, turistické a naučné stezky. Četné písníky nabízejí možnost velmi kvalitního koupání. V obcích na Bohdanečsku najdete řadu kulturních i přírodních zajímavostí. Nedaleko města Lázně Bohdaneč naleznete jedinečné golfové hřiště s nejvíce vodními překážkami v České republice.

INDIKACE

INDIKACE

Lázně Bohdaneč se specializují na léčbu pohybového aparátu s orientací na zánětlivá revmatologická onemocnění, artrózu, vertebrogenní syndromy, Bechtěrevovu nemoc aj. Lázně zajišťují léčbu dlouhodobých potíží, předoperačních i pooperačních stavů a poúrazovou rehabilitaci. Velmi dobrého jména dosáhly v oblasti rehabilitace totálních endoprotéz. Lázně jsou vyhledávaným místem nejen k léčbě, ale také k zajištění prevence, relaxaci a odpočinku.

Další procedury

Další procedury

Diadynamik, galvanizace, interferenční proudy, lokální kryoterapie, cvičení na velkých míčích, metoda brunkow, magnoterapie, parafín, plynové injekce, skotský střik, ultrazvuk aj.

Plavání, wellness, cvičení

Plavání, wellness, cvičení

Fit posilovna pod dohledem fyzioterapeuta, nordic walking, body styling, aquaerobic, whirlpool, sauna, rašelinové obklady, pilates aj.

Zábaly

Zábaly

Avokádový, skořicový, čokoládový, aromatický zábal s mořskou řasou, zábal se zeleným čajem, anticelulitidní zábal.

Koupele

Koupele

Wellness přísadová koupel, koupel „barevná harmonie“.

Solná jeskyně

Solná jeskyně

Vhodné pro pročištění horních a dolních cest dýchacích.

Masáže

Masáže

Amma, aromasáž, přístrojová lymfodrenáž, havajská, baňkování, indická masáž hlavy, tokoriki, klasická, křišťálová, lávovými kameny, medová, sedativní masáž obličeje, shiatsu, thajská, čokoládová.

Pavilon Gočár

Pavilon Gočár

Nejznámější pavilon a jedna z dominant města. Nachází se zde ubytovací část, kolonáda služeb, léčebná péče a půjčovna s úschovnou kol.

Pavilon Jubilejní

Pavilon Jubilejní

V Jubilejním pavilonu je recepce, rozpis procedur, léčebná péče, nutriční specialista, jídelny, tělocvična, místo pro kuřáky, pooperační pokoje a ubytovací část.

Pavilon Bílý

Pavilon Bílý

V pavilonu je wellness centrum, vířivé a perličkové koupele a ubytovací kapacity.

Pavilon Veselý

Pavilon Veselý

Pavilon Veselý tvoří vstupní budovu celého areálu; nachází se zde recepce, kolonáda, kavárna/bar, tělocvična, balneologický provoz, plavecký bazén, solná jeskyně a společenský sál.

LÁZEŇSKÁ STŘEDISKA

LÁZEŇSKÁ STŘEDISKA

Příroda obdarovala Lázně Bohdaneč vlastními přírodními léčivými zdroji, a to rozsáhlými ložisky slatiny, které se nacházejí v nedalekém okolí, a přírodní minerální vodou – ryzí alkalickou kyselkou. Voda vyniká zvýšeným obsahem mineralizace a vyšším obsahem fl uoridových prvků, které se ve vodách vyskytují jen velmi vzácně. Přírodní léčivý zdroj, slatina, se těží mezi Lázněmi Bohdaneč a Hradcem Králové, v místech původního řečiště Labe. Rašelinná ložiska se rozkládají na ploše cca 42 ha v několikametrové vrstvě. Stáří rašeliny se dnes odhaduje na 4 000 let. První lázeňská sezóna byla zahájena v srpnu 1897 v prostorných vzdušných místnostech bývalého lihovaru. Veškeré lázeňské domy jsou propojeny krytou a v zimě vyhřívanou kolonádou, a jsou tak spojeny v komplex budov, kde se nachází restaurace, kavárna, kosmetika, kadeřnictví, nehtové studio, fi tcentrum aj. V areálu je též vyhřívaný plavecký bazén a solná jeskyně. Ubytování je nabízeno ve 4 lázeňských pavilonech.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE

Příroda obdarovala Lázně Bohdaneč vlastními přírodními léčivými zdroji, a to rozsáhlými ložisky slatiny, které se nacházejí v nedalekém okolí, a přírodní minerální vodou – ryzí alkalickou kyselkou. Voda vyniká zvýšeným obsahem mineralizace a vyšším obsahem fluoridových prvků, které se ve vodách vyskytují jen velmi vzácně. Přírodní léčivý zdroj, slatina, se těží mezi Lázněmi Bohdaneč a Hradcem Králové, v místech původního řečiště Labe. Rašelinná ložiska se rozkládají na ploše cca 42 ha v několikametrové vrstvě. Stáří rašeliny se dnes odhaduje na 4 000 let.

Kuttnerova kaplička

Kuttnerova kaplička

Kaplička se nachází nedaleko centra města v lázeňském parku. V 19. století ji nechal postavit purkmistr Jan František Ku ner. Nahradila tak původní kapli, zničenou v roce 1794.

Kostel sv. Maří Magdalény

Kostel sv. Maří Magdalény

Barokní kostel byl postaven v 18. století. Bohatá vnitřní výzdoba je z velké části barokní. K nejhodnotnějším prvkům patří plastiky světců od mistra Rohrbacha. Autorem velkého malovaného oltáře je Josef Kramolín. Uvnitř věže se nachází 5 zvonů. Nejstarší z nich „Poledník“ pochází z roku 1565. Za zmínku jistě stojí, že ve věžní světnici bydlel ještě na počátku 20. století se svými 11 dětmi kostelník František Vondráček. Používal zde i pec, jejíž komín je dosud vidět na střeše věže. V roce 2002 byla zahájena obnova fasády a střechy kostela. Při procházce kolem kostela můžeme spatřit nově zrestaurovanou pískovcovou sochu sv. Jana Nepomuckého z roku 1733.

Radnice

Radnice

Historie bohdanečské radnice sahá do roku 1530. Objekt radnice původně tvořily tři domy. Při velké přestavbě radničních domů po požáru v roce 1772 byla jejich renesanční podoba potlačena prvky barokními. Od dob Josefa II. je po levé straně při vstupu do budovy zapuštěn vídeňský loket, míra dlouhá 78 cm. Současnou podobu radnici vtiskla oprava fasády v roce 1999. Radnice je sídlem místní správy, ale konají se tu i nejrůznější akce společenské – výstavy, přednášky, koncerty apod.

PAMÁTKY A PŘÍRODNÍ ZAJÍMAVOSTI

PAMÁTKY A PŘÍRODNÍ ZAJÍMAVOSTI

Nejlepší prohlídku městem zaručuje nenáročná, pět kilometrů dlouhá, naučná stezka, takzvaný Gočárův okruh. Ta prochází jak městem, tak volnou krajinou a nabízí možnost seznámit se s pozoruhodnými místy a stavbami města. Pojmenování okruhu je vedeno snahou připomínat významného architekta Josefa Gočára a zejména výsledky jeho působení ve městě na počátku 20. století. Stezka nabízí celkem 14 zastavení.

Co nového připravujeme?