
Léčebné metody a wellness
- PŘÍRODNÍ LÉČIVÝ ZDROJ
Jodobromová koupel
Nejúčinnější balneologický prostředek, který léčí cévní onemocnění, pomáhá při léčbě nemocí pohybového ústrojí, nemocí neurologických, gynekologických a nemocí kožních - zlepšuje hojení, podporuje protizánětlivé účinky. Během léčby dochází ke vstřebávání jodu inhalací a kůží a sliznicemi. Z léčebného hlediska je významný právě celkový účinek, který reguluje štítná žláza a dochází ke stimulaci neurohumorálního systému zásahem do osy hypotalamus - hypofýza - s projevy regulací nervového, srdečně-cévního a endokrinního systému. Jodobromová koupel má vynikající účinky nejen při léčbě, ale i preventivní, regenerační a omlazující.
Koupel je připravována jako celková lázeň o teplotě 37°C. Je nutná konzultace s lékařem, kdy teplotu může snížit dle zdravotního stavu.
Délka procedury: 20 minut + 10 minut celkový suchý zábal.
- KINEZITERAPIE
Individuální LTV
Individuální cvičení je zaměřeno na správný nácvik uvolňovacích a posilovacích cviků pro udržení správné funkce kloubů a svalů. Pomáhá mírnit bolesti.
Délka procedury: 30 min.
LTV v bazénu
Cvičení pod dohledem fyzioterapeuta Vám pomůže zlepšit pohyblivost kloubů a správně procvičit celé tělo. Kromě efektu léčebné tělesné výchovy se příznivě uplatňuje vliv vody a její teplota.
Délka procedury: 30 min
- HYDROTERAPIE
Hydromasážní vana
Slouží jako podpůrná léčba nemocí pohybového aparátu, ale také k relaxaci po fyzicky a psychicky namáhavé práci. Podstatou pozitivních účinků hydroterapie je vztlak vody, její teplota a cílené proudění.
Kromě toho uklidňuje a uvolňuje, přičemž se zpomaluje aktivita vnitřních orgánů a prospívá i psychice, odbourává napětí, pomáhá zmírnit deprese a pocity úzkosti. Cílem je krátkodobá i dlouhodobá úleva od bolestí a zvýšení pohyblivosti kloubů i zvyšuje obranyschopnost organismu.
Délka procedury: 20 min. Teplota: 37°C
Perličková koupel
Díky malým bublinkám, podobné perličkám, způsobuje mikromasáž kůže, která má za následek lepší prokrvení a celkovou relaxaci organismu. Vede k osvěžení a uklidnění organismu, má sedativní účinek projevující se v zlepšení dýchání a krevního oběhu, uklidnění srdeční činnosti, uvolnění přetíženého a bolestivého svalstva, zmírnění reflexních změn ve svalech, vazivu a tkáních.
Délka procedury: 20 minut Teplota vody: 37°C
Přísadová koupel bylinná
Příznivě ovlivňuje zejména pohybový aparát, uvolňuje svalové napětí, má protibolestivý účinek. Koupel obohacena o vůně a esence bylin blahodárně působí na psychiku člověka a navozují pocit pohody. Nabízíme:
sůl levandulová - relaxační koupel, která přináší celkové tělesné a duševní uvolnění, je vhodná při nespavosti, migréně a bolestech hlavy.
sůl heřmánková - má protizánětlivý a změkčující účinek, také protialergický. Užívá se při zánětech sliznic, zlepšuje a urychluje regeneraci tkání, při revmatizmu a neuralgických bolestech, při popáleninách a otocích, kožních problémech, pocení nohou a při nervovém podráždění.
sůl eukalyptová - uvolňující koupel při nachlazení nebo jako prevence proti nachlazení, přináší celkový pocit klidu a uvolnění organizmu
sůl třezalková s jódem - uvolňující koupel podporující látkovou výměnu a krevní oběh
soli z mrtvého moře - pozitivní účinky především při léčbě kožních chorob, přirozeně čistí, regeneruje a prokrvuje pokožku, zbavuje ji nežádoucích látek a odumřelých buněk
Délka procedury: 20 min. Teplota: 37°C
Rašelinová koupel
Speciálně upravovaná koupelová rašelina svými organicko- minerálními látkami působí na celý organismus. Navodí pocit znovuzrození a očištění a nabije energií. Pomáhá také při akné, artróze, ekzémech, mírných kožních zánětech, revmatismu, svalové křeči.
Délka procedury: 20 min. + 10min. celkový suchý zábal Teplota: 37°C
Květinová koupel
Relaxační květinová koupel má aromatizující účinky, blahodárný vliv po fyzické námaze a mírní bolesti hlavy. Do koupele se přidává sůl Bellissima v kombinací s mýdlovými konfetami.
Délka procedury: 20 min. Teplota: 37°C
Medová koupel
Med je jedním z nejznámějších kosmetických a krášlících přírodních prostředků, známých už od dob Kleopatry. Je vhodný i pro citlivou pleť, kterou zklidní a zhojí a pokožka se bude cítit jako znovuzrozená.
Délka procedury: 20 min. Teplota: 37°C
Koupel Ylang-Ylang
Ylangová silice působí afrodiziakálně. Harmonizuje a uklidňuje nervový systém. Uvolňuje a povznáší, vnáší slunce a plynutí. Je vhodná při nervovém napětí a nespavosti. Snižuje krevní tlak, mírní střevní infekce. Je potvrzeno její působení proti malárii, tyfu a střevním infekcím. Zklidňuje bušení srdce.
Délka procedury: 20 min. Teplota: 37°C
Koupel Champagne
Výtažek z šampaňského - bezalkoholový extrakt vína z Champagne je úžasným koncentrátem toho nejpotřebnějšího pro pokožku a vlasy. Působí protizánětlivě na pokožku, eliminuje volné radikály, chrání ji proti rozpadu základních podpůrných jednotek pokožky (kolagenová vlákna), dodává životní energii a tonizuje pokožku.
Délka procedury: 20 min. Teplota : 37°C
- REFLEXNÍ TERAPIE
Masáž reflexní a vazivová
Při reflexní masáži se fyzioterapeut snaží o odstranění všech reflexně vzniklých změn. Provádí na sucho, bez použití masážních prostředků, hmaty jsou prováděny pomalu. Touto technikou se zvyšuje prokrvení, ovlivňuje svalové napětí a v neposlední řadě ovlivňuje bolest.
Délka procedury: 30 min.
Mobilizace páteře, periferních kloubů
Slouží k odstranění blokády, obnovení funkce a pohyblivosti v postižené oblasti (krční, hrudní, bederní páteře a kloubů) a k odstraňování bolesti. Je nutná konzultace s lékařem.
Techniky měkkých tkání
Fyzioterapeut uvolňuje měkké tkáně a tak příznivě působí na nervová zakončení.
- MECHANOTERAPIE
Ultrazvuk
Jde o léčbu za pomocí zvuku. Na dané místo se nanese kontaktní prostředek, nastaví se intenzita a čas působení a fyzioterapeut pomalu bolestivé místo přejíždí hlavicí. Nejčastěji je indikován při kloubních a vertebrogenních potížích. Je nutná konzultace s lékařem.
Lymfodrenáž ruční
Manuální lymfodrenáž je prováděna na horních nebo dolních končetinách pomalými, jemnými krouživými pohyby. Procedura je zvláště vhodná při otocích končetin a po operacích ze zdravotního hlediska, z kosmetického hlediska při „pocitu unavených nohou“ a při ošetření celulitidy. Dochází k rozproudění lymfy. Masáž zvyšuje imunitu, podporuje detoxikaci organismu, uvolnění a mírné únavy.
Délka procedury: 30 min.
Lymfodrenáž přístrojová
Princip spočívá v postupném nafukování jednotlivých komor drenážního návleku dle zadaného programu. Cílem lymfodrenáže je zlepšit odtok lymfy. Je vhodná pro ošetření unavených končetin (k rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice, sportu.), základ pro ošetření celulitidy (pomerančová kůže) a pokožky vůbec, doporučená jako prostředek na zvýšení imunity, detoxikaci organismu a prevenci vrásek. Tato terapie zvyšuje kondici o 10 až 15%, tedy je vhodná i pro výkonné sportovce.
Délka procedury: 30 min.
- MASÁŽE
Klasická masáž částečná, rozšířená, celková
Masáž zlepšuje prokrvení masírované oblasti, vstřebávání otoků a výronů, zlepšuje výživu tkání, zmírňuje bolest, povzbuzuje zpomalený krevní oběh, odstraňuje únavu a svalové napětí. Ovlivňuje i vzdálené orgány a má celkový účinek na organismus. Kromě relaxačního, uklidňujícího účinku má i účinek tonizační. Používají se speciální nedráždivé masážní prostředky, masážní emulze nebo oleje. Kontraindikací u celkové masáže jsou křečové žíly.
Délka procedury : částečná m. 20 min, rozšířená 40 min, celková m. 85 min
Podvodní masáž částečná, rozšířená, celková
Podvodní masáž se provádí proudem vody na horní, dolní končetiny nebo záda. Významně se zvýší prokrvení všech promasírovaných svalů, snižuje únavu nejen svalů, ale i únavu psychickou. Je vhodná pro stavy po úrazech a operacích pohybového aparátu, revmatická a degenerativní onemocnění kloubní, choroby nervové (lumboischiadický syndrom, obrny), svalové bolesti a atrofie, chronickou zácpu. Kontraindikací u celkové masáže jsou křečové žíly.
Délka procedury : Částečná 10 min. + 5 min. hydromasážní vana
rozšířená 15 min. + 5 min. hydromasážní vana, celková 35 min
Teplota: 37°C
Aroma masáž částečná, rozšířená, celková
Aroma masáž spojuje pozitivní působení klasické masáže s účinky éterických a vonných olejů. Dochází k prohřátí tkání, odplavení odpadních látek. Éterické vonné oleje svým hlubokým účinkem výtečně působí na nervovou soustavu masírovaného, blahodárně působí na aktivaci či stabilizaci psychiky, dochází tak k uvolnění těla i mysli. Posiluje imunitu organizmu, ulevuje při zátěži a stresu, harmonizuje tělesné a duševní pochody, které v organizmu probíhají. Působí nejen preventivně, ale i při akutních stavech. Kontraindikací u celkové masáže jsou křečové žíly.
Délka procedury: částečná m. 15 min, rozšířená 35 min, celková m. 85 min
Havajská masáž částečná, rozšířená, celková
Havajská masáž je označována za PERLU MEZI MASÁŽEMI a má základ ve filozofii HUNA. Zaměřuje se na fyzickou, psychickou a duševní pohodu. Využívají se u ní plynulé, měkké i hluboké techniky, které jsou vykonávány nejen prsty a dlaněmi, ale především předloktím a lokty. Základním prvkem masáže jsou rytmické pohyby po klientově těle s využitím harmonické hudby. Masáží se odstraňuje napětí ve svalech, zvyšuje pohybové schopnosti, uvolňuje svalové bolesti, stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, detoxikuje a umocňuje pocity klidu a pohody. Kontraindikací u celkové masáže jsou křečové žíly.
Délka procedury: částečná m. 15 min, rozšířená 35 min, celková m. 85 min
Masáž lávovými kameny
K masáži se používají speciální lávové kameny, které výborně akumulují teplo a zároveň se díky tomu uvolňuje některé aniony kovů, přispívající k regeneraci tkání. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci a tato vlastnost se využívá k uvolnění blokací důležitých bodů a rozproudění energie v našem těle. Pro zvýšení efektu se používají exotické aromatické oleje, které umocňují pocit naprosté relaxace a uvolnění. Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, postupně prohřívá celé tělo, detoxikuje organismus, uvolňuje celé tělo a mysl zbavuje stresu, únavy a napětí.
Délka procedury: částečná m. 15 min, rozšířená 35 min, celková m. 85 min
Anticelulitidová masáž s ozónem
Anticelulitidová masáž, která není lymfatickou masáží, ale masáží proti celulitidě, se skládá ze tří částí. Při masáži dochází ke stimulaci hlubokých krevních a lymfatických cév, kompresi a následnému uvolňování kapilár a svalů, zlepšení vstřebávání tuků, stimulaci hlubokých i povrchových kapilár a svalů - dochází k regeneraci a relaxaci, vyhlazování kůže a podkoží, rozrušování tukových buněk a polštářků, rozrušování strií, prasklinek a celulitidy. Jemná ozónová masáž a vtírání aktivního ozónu napomáhá k potlačení a prevence celulitidy, vyhlazení strií a drobných žilek, vypínání kůže a ke stimulaci metabolismu organismu.
Délka procedury: 35 min.
Amma masáž
Vychází z tradiční japonské akupresury a je to spojení východní filosofie práce s tělem se současnými moderními požadavky na rychlou regeneraci člověka.
Masáž je prováděna na speciální masážní židli, kdy klient je zcela oblečen a zaujímá pohodlnou polohu vsedě. Pohyby terapeuta u této masáže jsou velmi přesné a značně rytmické, vytvářejí choreografický celek, připomínající pozice z bojových umění tzv. kata. Masáž je zaměřena na ramena, záda, krk, boky, ruce a hlavu. Cílem je klienta uvolňovat, ale zároveň i stimulovat a během krátké doby mu dodat novou energii.
Délka procedury: 15 min.
Dornova metoda + Breussova masáž
Jedná se o jemnou manuální terapii, jejíž pomocí jsou obratle a klouby uváděny do původní polohy. Účinně se lze zbavit fyzických a psychických bloků a především samotné příčiny onemocnění. Tato bezpečná metoda se provádí volným a přirozeným pohybem vyšetřovaného a jemným tlakem palců, nebo ruky terapeuta. Nedochází k žádným prudkým a nebezpečným pohybům, kterým bychom mohli klienta poškodit. Breussova masáž se provádí po Dornově metodě, přičemž působící na nervový systém a pohybový aparát, především páteř. Působí skvěle na svaly okolo páteře, a proto se s výhodou používá při bolestech zad, kde dokáže uvolnit meziobratlové ploténky a tím ulevit od bolesti, kterou může způsobit tlak na míšní nerv.
Délka procedury: 60 min.
- ELEKROLÉČBA
Elektroléčba II - diadynamik, interferenční proudy, TENS, Traebertovy proudy
Elektroléčba III - krátkovlnná a ultrakrátkovlnná diatermie, mikrovlny
Magnetoterapie
Procedura využívá léčebného působení magnetů. Přivádí vysokofrekvenční energii hluboko do tkání. Rozšiřuje cévy, zvyšuje celkovou obranyschopnost, má analgetické působení a relaxační účinek na příčně pruhované svalstvo. Zlepšuje přímým ohřevem funkci některých orgánů. Předepisuje se po úrazech, operacích, akutních ústřelech pomáhá při léčbě bolesti a zánětů.
- INHALACE
Aerosolová individuální
Využívá se minerálních vod, které zlepšují funkci sliznice dýchacích cest, působí protizánětlivě, zkapalňují hlen a usnadňují vykašlávání.
- FOTOTERAPIE
Laser - scanner
Využívá se především pro rychlejší regeneraci ošetřované tkáně a rychlejší hojení ran. Její podstatou je místní prohřátí tkáně a její biostimulace. Buňky rychleji regenerují, snižuje se bolestivost a zvyšuje látkovou výměnu ve tkáních a buňkách, proces hojení bývá rychlejší.
Solux
Lokální teplo z infračerveného zářiče se využívá u zánětu čelních a čelistních dutin nebo jako předehřátí před trakcí, u lumbalgií. Aplikuje se ze vzdálenosti 10 - 20 cm ze zdroje buď červeným, nebo modrým filtrem infračervené záření po dobu 10 - 20 min.
- TERMOTERAPIE
Kryoterapie
Přikládání hmoty „kryoperlosa“ o teplotě -18°C na různé klouby horních nebo dolních končetin. Tím se zlepšuje prokrvení dané oblasti, výživa tkání, snižuje bolest. Vhodná při akutních úrazech tím, že zabraňuje vzniku větších otoků a hematomů, dále při zánětech kdy dojde ke sníženému vnímání bolesti a rehabilitací dosáhneme zvětšení rozsahu.
Délka procedury: 2x5min.
Parafín
Na bolestivé místo se přikládají roušky namočené v parafínu o teplotě 56-60 °C. Prohřívání tlumí bolest a uvolňuje svalové napětí. Způsobuje prokrvení kůže, zmenšuje bolesti kloubů, má příznivý relaxační účinek. Využívají se při bolestech páteře a končetinových kloubů. Nedoporučuje se u osteoporózy.
Délka procedury: 20 min.
Peloidní obklad
Sáček s prohřátou rašelinou se přikládá na příslušnou část těla. Dochází k pomalému předávání tepla do organismu. Jedním z hlavních efektů rašeliny je akumulace tepla. Rašelinového zábalu se využívá k léčbě chronických revmatických stavů, artróz, svalových kontraktur, bolestí kloubů a páteře.
Délka procedury: 20 min
- OXYGENOTERAPIE
Jedná se o regenerační kyslíkovou kúru, která napomáhá k celkové regeneraci organizmu, zpomaluje proces tělesného i duševního stárnutí. Působí příznivě na psychiku, výrazně snižuje pocit stresu, posiluje imunitní systém při infekcích a oslabení organizmu, zlepšuje energetický stav organizmu, snižuje nepříznivé dopady špatných ekologických podmínek na zdraví. Chrání před migrénou a stresy, je účinná při odstranění únavy a zlepšení spánku. Příznivě ovlivňuje organizmus při vysokém krevním tlaku, cukrovce, bércových vředech, srdeční arytmii, po infarktu a dalších onemocněních.
- APLIKACE CO2
Vodní uhličitá koupel
Koupel se připravuje sycením vody kysličníkem uhličitým ve speciálních saturátorech. Teplota vody je spíše nižší, kolem 34 - 36 °C a klient musí v koupeli zcela klidně ležet. Tělo se obalí do mírně hřejivého povlaku malých bublinek čistého CO2. Koupel zvyšuje prokrvení kůže a slouží k prokrvení povrchových tkání. Snižuje krevní tlak a odlehčuje vnitřním tkáním. Příznivě působí na činnost srdce a ledvin. Série koupelí má také antistresový účinek. Je fyzicky náročná a nedoporučuje se kombinovat s dalšími náročnými a tepelnými procedurami.
Délka procedury: 20min. + 10 min. celkový suchý zábal
Teplota: 33-34°C
Suchá uhličitá koupel
Jedná se o celotělové plynné lázně ve speciálním plastikovém vaku, který je napuštěn čistým kysličníkem uhličitým. Dochází ke zvýšenému prokrvení v důsledku rozšíření cév, kapilár, lepších průtokových vlastností krve, větší elasticity červených krvinek. Zvyšuje se tvorba buněčného cukru, zlepšuje se prokrvení mozku, srdečního svalu, končetin, klesá krevní tlak i otoky. Pozitivní efekt u nemocí pohybového i nervového ústrojí, osteoporózy, křečových žil, cukrovky. Zlepšuje se hojení, dochází ke zvláčnění jizev, má pozitivní vliv na kůži u celulitidy.
Délka procedury: 35 min.
Insuflace oxidu uhličitého do podkoží
Aplikovaný oxid uhličitý působí proti bolesti, prokrvuje chladné končetiny, podporuje cévní systém, srdce a má vliv na činnost žláz s vnitřní sekrecí.
- WELLNESS
Rašelinová tělová maska
Rašelinové zábaly představují nezastupitelnou formu léčby a prevence chronických chorob. Jedná se o jednorázové velmi teplé (min. 40°C) zábaly působící postupným prohříváním postižené oblasti, což má za následek lokální překrvení, a tím urychlení látkové výměny. Vhodné zejména pro gynekologické a revmatické diagnózy.
Délka procedury: 35 min
Tělový peeling
Peeling bez soli s rozdrcenými lasturami hluboce očišťuje pokožku. Jeho mikročástice odstraňují špínu a odumřelé buňky, současně změkčují pokožku. Očištěná pokožka znovu získává měkkost a světlost. Čistí a odstraňuje nečistoty, stimuluje obnovu buněk, pomáhá pokožce „dýchat“, zvyšuje schopnost vstřebávání. Obsahuje mořské výtažky - Laminaria Digitata, které vyživují, vracejí zářivost a svěžest pokožce, aktivují krevní oběh a rozdrcené lastury - OSTREA napomáhají odlupování odumřelých buněk.
Délka procedury: 20 min.
Celotělový zábal z mořských řas
Obsahuje vysoké procento hořčíku, draslíku, bromidů a dalších důležitých minerálů a stopových prvků. Tyto prvky působí uklidňujícím účinkem na celé tělo, bahenní minerály obnovují buněčný metabolismus a regenerují buněčnou strukturu pokožky. Obnovuje rovnováhu minerálů, které pronikají přes pokožku do těla, tonizuje, odvádí toxiny. Vstřebává toxické látky a tukovou tkáň, zlepšuje stav pokožky. Má uvolňující účinek. Délka procedury: 40 min.
Vínoterapie
Vínoterapii můžeme rozdělit do dvou skupin.
II. obsahuje tonizaci, peeling, tělovou masku, závěreční péčí. Délka procedury: 40 min.
III. obsahuje tonizaci, peeling, masáž, tělovou masku a závěreční péči. Délka procedury: 50 min.
Jadérka hroznů jsou pravým zdrojem síly. Antioxidant Procanidin, který je v nich obsažen, pohlcuje volné radikály padesátkrát silněji než vitamín E a výrazně silněji než vitamín C. Slouží k posílení imunitního systému a odvrácení předčasného procesu stárnutí buněk. Velmi účinně pěstí, vypínají a zpevňují pokožku.
Vitamínová bomba
Vitamínovou bombu můžeme rozdělit do tří skupin.
První obsahuje tělovou masku. Délka procedury: 20min.
Druhá obsahuje tonizaci, peeling, tělovou masku, závěrečnou péči. Délka procedury: 40 min.
Třetí obsahuje tonizaci, peeling, masáž, tělovou masku a závěrečnou péči. Délka procedury: 50 min.
Brusinky se v moderní kosmetologii používají pro jejich vysoký obsah vitamínů C a pro obsažené nenasycené mastné kyseliny. Rostlinný vitamín E-tokorienol má antioxidační účinky a mastné kyseliny rekonstruují buněčné membrány. Produkty s obsahem brusinky účinně regenerují a osvěžují.
Chmelový ráj
Chmelový ráj se skládá z výživné lázně s pivem a obilnými klíčky a pivního zábalu.
Lázeň prohřeje pokožku a uvolní póry kůže, kterými se při mírném pocení odplavují z podkoží škodlivé látky. Směs drcených bylin působí jako očistný peeling odstraňující z těla unavené části kůže. Pivní kvasnice předávají pokožce celou řadu vitamínů B, proteiny, sacharidy a přispívají k celkovému zvláčnění a regeneraci pokožky.
Délka procedury: 50min
Čokoládové blaho
Čokoládé blaho můžeme rozdělit do dvou skupin.
První obsahuje zábal z čokolády a čokoládové pohlazení těla. Délka procedury: 40 min.
Druhá obsahuje čokoládový peeling, zábal a čokoládové pohlazení těla. Délka procedury: 50 min.
Působí na všechny smysly těla a zpomaluje proces předčasného stárnutí pokožky. Pomáhá vyhlazovat a zkrášlovat pokožku, odplavuje toxické látky a uvolňuje ztuhlé svaly.
Champagne speciál
Šampaňský speciál se skládá ze šampaňské koupele, šampaňského pohlazení těla, masky „CHAMPAGNE“ a závěreční péče. Obsahuje řadu vitamínů a minerálních látek, které blahodárně působí na pokožku, proti stárnutí kůže a dodávají ji mladiství vzhled.
Délka procedury: 50min

Památky v Lednici
Zámek Lednice
Dnešní monumentální stavba zámku pochází z poloviny 19. století. Původně tu stávala gotická tvrz, která byla 16. století přestavěna v renesanční zámek. Tehdy byla také vybudována scenérie dnešních lednicko-valtických rybníků. Zámek znovu přebudoval v 17. století Karel Eusebius z Lichtenštejna, který zcela přetvořil i dosavadní park. Rozčleněním plochy do šesti velkých čtverců s terasami a vodotrysky mu dal umělý ráz. Eusebiovou přestavbou vznikl barokní zámek spolu s jízdárnou, postavenou v letech 1688 -1690 podle návrhu Jana Bernarda Fischera z Erlachu, kterého vystřídal Domenico Martinelli. V letech 1772 - 1776 byl zámek znovu přebudován, tentokrát v klasicistním slohu, a místo zbořeného gotického kostela sv. Jakuba byla k starému zámku přistavěna jako jeho křídlo hradní kaple sv. Jakuba s protilehlým obytným křídlem. Tím se vytvořil čestný dvůr, který se zachoval dodnes. Poslední etapa stavebních úprav započala přebudování zahradního křídla zámku v empírovém slohu v roce 1815 architektem Kornhäuselem a skončila monumentální přestavbou zámku v letech 1846 - 1858 podle návrhu mladého vídeňského architekta Jiřího Wingeműllera v pseudogotickém slohu (vystřídán Janem Heidrichem). Návštěvníci obdivují, vedle jiných pozoruhodností, samonosné točité schody, vzácný reliéf stromu života ze slonové kosti, kazetové stropy v jídelním a tanečním sále část mobiliáře.
- I. okruh (přízemí – reprezentační sály) – max. 45 osob ve skupině, délka prohlídky 45 minut
Otevírací doba:
Duben a říjen pouze soboty a neděle od 9 do 17 hodin, ve všední dny pouze na objednávku (min. 15 osob; poslední prohlídka v 16:00).
Září denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin (poslední prohlídka 16:00).
Květen až srpen denně mimo pondělí od 9 do 18 hodin (poslední prohlídka 17:00).
Polední přestávka je od 12 do 13 hodin.
Vstupné: plné 150 Kč, snížené 100 Kč (děti, senioři, studenti, ZTP), rodinné* 400Kč
Prohlídka v cizím jazyce: plné 200 Kč, snížené 150 Kč; rodinné*: 550 Kč
Kontakty: Tel: +420 519 340 128
Web: www.zamek-lednice.com
E-mail: holaskova.ivana@npu.cz
- Zámek II. okruh (1. patro – knížecí apartmány) – max. 25 osob ve skupině, délka prohlídky 45 minut
Otevírací doba:
Duben a říjen pouze soboty a neděle od 9 do 17 hodin (poslední prohlídka 16:00).
Září denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin (poslední prohlídka 16:00).
Květen až srpen denně mimo pondělí od 9 do 18 hodin (poslední prohlídka 17:00).
Polední přestávka je od 12 do 13 hodin.
Vstupné: plné 150 Kč, snížené 100 Kč (děti, senioři, studenti, ZTP), rodinné * 400 Kč
Prohlídka v cizím jazyce: plné 200 Kč, snížené 150 Kč; rodinné*: 550 Kč
Návštěva obou okruhů (I. a II.):
Vstupné: plné 260 Kč, snížené 160 Kč; rodinné*: 680 Kč
Prohlídka v cizím jazyce: plné 360 Kč, snížené 260 Kč; rodinné*: 980 Kč
* RODINNÉ VSTUPNÉ – 2 DOSPĚLÍ + MAX 3 DĚTI DO 15-TI LET!!!
- Zámek III. okruh: Dětské pokoje + výstava loutek - od května
Otevírací doba:
Duben a říjen pouze soboty a neděle od 9 do 17 hodin (poslední prohlídka v 16 hodin).
Září denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin (poslední prohlídka v 16 hodin).
Květen až srpen denně mimo pondělí od 9 do 18 hodin (poslední prohlídka v 17 hodin).
Polední přestávka je od 12 do 13 hodin.
Vstupné: plné 150 Kč, snížené 100 Kč (senioři, studenti, ZTP), děti do 12ti let v doprovodu rodičů - ZDARMA
Prohlídka v cizím jazyce: plné 200 Kč, snížené 150 Kč, děti do 12ti let v doprovodu rodičů - ZDARMA
- Zámek IV. okruh: Grotta (umělá krápníková jeskyně) s výstavou strašidel
Otevírací doba:
Duben a říjen pouze soboty a neděle od 9 do 17 hodin (poslední prohlídka 16:00).
Září denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin (poslední prohlídka 16:00).
Květen až srpen denně mimo pondělí od 9 do 18 hodin (poslední prohlídka v 17:00).
Polední přestávka je od 12 do 13 hodin.
Vstupné: dospělí: plné: Kč 50,-, snížené: (děti, senioři, studenti, ZTP), Kč 25,-.
- Obrazová galerie (2. patro)
Otevírací doba:
Duben a říjen pouze soboty a neděle od 9 do 17 hodin (poslední prohlídka 16:00).
Září denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin (poslední prohlídka 16:00).
Květen až srpen denně mimo pondělí od 9 do 18 hodin (poslední prohlídka 17:00).
Polední přestávka je od 12 do 13 hodin.
Vstupné: plné: Kč 50,-, snížené: (děti, senioři, studenti, ZTP), Kč 30,-.
- Minaret
Otevírací doba:
Duben a říjen denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin.
Květen až září denně od 9 do 17 hodin.
Polední přestávka je od 12 do 13 hodin.
Vstupné: dospělí: Kč 50,-, děti, studenti, důchodci, ZTP: Kč 30,-.
Kontakty: Tel: +420 519 340 128
Web: www.zamek-lednice.com
E-mail: holaskova.ivana@npu.cz
Ke stavbě lednického minaretu se traduje historka.Velký mecenáš umění Alois Josef I. Z Lichtenštejna se údajně nejdříve zabýval myšlenkou postavit lednickým nový kostel na místě takzvaného Obecního domu. Proti tomuto záměru se prý mezi poddanými zvedl odpor. To knížete pobouřilo natolik, že místo kostela nechal postavit mešitu s minaretem a u Obecního domu se omezil na jeho opravu. Pro minaret bylo vybráno v parku místo v nadmořské výšce 164 metrů. Se stavbou bylo započato roku 1797. Vzhledem k tomu, že stavba byla situována na vrstvách nestabilních písků, byly vybudovány základy pomocí olšových břeven zabušených do hluboké jámy. Na těchto základech vyrostla čtyřboká jednopatrová mešita s arkádovým ochozem na sloupech v přízemí. S původní výzdobou se dodnes můžeme setkat v osmi sálech v patře. Střed budovy prostupuje třípatrová 59,39 m vysoká věž, členěná prstenci zastřešených galerií. Plášť minaretu je v prvních dvou patrech osmiboký,nejvyšší podlaží je válcové, ukončené nástavcem zaklenutým kopulí. Štíhlý jehlan na samém vrcholu minaretu je ukončen půlměsícem. Na nejvyšší vyhlídkovou galerii vede točité schodiště se 302 stupni. Mimořádná stavba si vyžadovala také speciální konstrukci lešení, po němž byl dopravován materiál. Na svou dobu neobvyklé řešení vzbudilo obdiv, ale i pochybnosti o jeho bezpečnosti. K této skutečnosti se váže další historka. Aby tyto obavy rozptýlil vyjel údajně jeden kaprál císařského jízdního pluku na koni po točité rampě lešení až k vrcholu minaretu, aniž by kůň projevil jakékoliv známky neklidu. Kníže byl stavbou dokončenou v roce 1804 nákladem téměř půl miliónů zlatých nadšen a svoji spokojenost náležitě projevil i jeho projektantu a staviteli Josefu Hardtmuthovi.
- Skleník
Otevírací doba:
únor, březen, listopad a prosinec - pouze soboty a neděle od 9 do 16 hodin (poslední prohlídka 15:30).
duben a říjen - denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin.
květen až září - denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin (poslední prohlídka v 16:30).
Polední přestávka od 12 do 13 hodin.
Vstupné: dospělí: Kč 60,-, děti, studenti, důchodci, ZTP: Kč 40,-.
Kontakty: Tel: +420 519 340 128
Web: www.zamek-lednice.com
E-mail: holaskova.ivana@npu.cz
Skleník je postavený podle návrhu Angličana Deviena v letech 1843 – 1845. Tato stavba byla se svou moderní železnou konstrukcí a polokruhovitou formou v tehdejší době mimořádně pokroková. Skleník je dlouhý 92m, široký 13m a vysoký 10m. Rostou zde subtropické a tropické rostliny.
- Janův Hrad
Otevírací doba:
Duben a říjen pouze soboty a neděle od 9 do 17.00 hodin (poslední prohlídka v 16:15).
Květen až září denně mimo pondělí od 9 do 17.00 hodin.
Vstupné: dospělí: Kč 60,-, děti, studenti, důchodci, ZTP: Kč 40,-, rodinné: Kč 160,-
Kontakt: Tel.: 519 355 134
Web: www.januv-hrad.cz
E-mail: janohrad@npu.cz
Umělá hradní zřícenina byla vybudována v letech 1807 - 1810 podle projektu Josefa Hardtmutha. Byla pojmenována po Janu z Lichtenštejna, ve 14. století významném členu rodu. Jednopatrová zřícenina hradu se čtyřmi polozbořenými věžemi má v první patře velký rytířský sál a čtvercové nádvoří obehnané vysokými hradbami se střílnami. Původně měla umělá zřícenina v přízemí psince a stáje pro koně používané při knížecích lovech. Dnes je v jejích prostorách stálá expozice a bývá využívána městským úřadem v Podivíně jako obřadní síň.

Lednice – Perla Jižní Moravy
- Prohlídka I. okruhu, letního sídla Lichtenštejnů na zámku Lednice, ve kterém se nachází reprezentační sály a známe točité schodiště.
- Prohlídka skleníku s nádhernými tropickými a subtropickými rostlinami.
- Procházka zámeckými zahradami kolem růžového rybníka k Maurské vodárně. Zde se nachází stanoviště pro romantickou vyjížďku kočárem k Minaretu.
- Výstup na rozhlednu Minaret (60m-302 schodů) - vyhlídka.
- Nedaleko Minaretu se nachází přístaviště, odkud vyplouvá lodička směrem zpět k Maurské vodárně.
- Od Maurské vodárny můžete využít individuálního programu, ve kterém můžete navštívit vinotéku a ochutnat některá z místních vín, popřípadě nakoupit suvenýry, navštívit jednu z místních cukráren či restaurací.
Délka programu: cca 3,5 hodiny
Typ trasy: pouze pěší
Náročnost: nízká

Zámek Lednice a Janův hrad
- Prohlídka II. okruhu, ve kterém se nachází knížecí apartmány.
- Prohlídka Obrazové galerie, nebo III. okruhu - dětské pokoje (výstava loutek)
- Procházka zámeckým parkem k Minaretu.
- Výstup na rozhlednu Minaret (60m-302 schodů) - vyhlídka.
- Nedaleko Minaretu se nachází přístaviště, odkud vyplouvá lodička směrem k Janovu hradu, ve kterém uvidíte loveckou expozici.
- Prohlídka romantické zříceniny Janův hrad.
- U Janova hradu můžete využít individuálního programu: občerstvení, pro děti je zde připraveno i menší dětské hřiště.
- Od Janova hradu se vydejte přes dřevěnou lávku k rozcestníku, který vás navede na žlutou turistickou stezku do Lednice kolem Loveckého zámečku.
- V Lednici můžete využít čas pro nákup suvenýrů popřípadě návštěvy z některých místních cukráren či restaurací.
Délka programu: cca 4 hodiny 40 minut
Typ trasy: pěší, lze část trasy absolvovat i na kole.
Náročnost: střední

Den v Lednici plný zajímavostí pro děti
- Prohlídka III. okruhu - dětské pokoje (výstava loutek), nebo prohlídka uměle vybudované jeskyně Grotty s výstavou pohádkových postav a strašidel.
- Procházka k Maurské vodárně, kde nastoupíte na lodičku, která vás dopraví k Minaretu.
- Výstup na rozhlednu Minaret (60m-302 schodů) s nezapomenutelným výhledem na okolní krajinu.
- Procházka zámeckým parkem ke stanovišti letových ukázek dravců.
- Návštěva muzea hraček, které se nachází v rodinném domku na Pekařské ul.
- Poté doporučujeme přesunout se k Hippoclubu Lednice, který se nachází na konci Lednice směrem na Podivín. Zde si děti mohou prohlédnout koně, či poníky, popřípadě se svézt.
Délka programu: cca 4 hodiny
Typ trasy: pěší
Náročnost: nízká

Den pro děti
- Z Lednice směrem na Podivín, po 1 km odbočka vpravo na Janův hrad. V této romantické zřícenině vás čeká prohlídka lovecké expozice .
- Po prohlídce můžete využít zdejší možnosti občerstvení a děti si mohou hrát na dětském hřišti.
- Příjezd do Lednice k centrálnímu parkovišti, kde se nachází stanoviště s dravci.
- V Lednici můžete využít čas pro nákup suvenýrů popřípadě návštěvy z některých místních cukráren či restaurací, které nabízí i dětská menu.
Délka programu: 2 hodiny 10 minut
Typ trasy: auto, cyklo
Náročnost: nízká

Cyklovýlet na Pohansko
- Z Lednice vyrazíte po cyklostezce č. 41, kde cestou potkáte Lovecký zámeček, u rozcestníku pokračujete doleva k romantické zřícenině Janův hrad.
- Po prohlídce můžete využít zdejší možnosti občerstvení a děti si mohou hrát na dětském hřišti.
- Od Janova hradu zpět k rozcestníku směrem na Břeclav. Čeká na vás zhruba sedmikilometrová příjemná cesta Kančí oborou.
- Individuální prohlídka města. Mezi zajímavost patří především kostel Navštívení panny Marie v Poštorné, moderní kostel Sv. Václava, synagoga, Lichtenštejský dům a v současné době veřejnosti nepřístupný břeclavský zámek.
- Poté pokračujete směrem na Pohansko, které je od centra vzdálené asi 5 km.
- Prohlídka zámečku Pohansko, archeologická expozice.
- Z Pohanska se vrátíte zpět do Břeclavi po cyklotrase č. 43 a dále pak znovu zpět kančí oborou č. 41. Zhruba v půli cesty se dáte doleva valtickou alejí k silnici, která vás dovede až ke kempu Apollo. Zde si můžete prohlédnout Apollonův chrám, v sezóně vystoupit na vyhlídkovou terasu, posedět a načerpat síly.
- Návrat zpět do Lednice.
Délka programu: 5 hodin 10 minut
Typ trasy: cyklo
Náročnost: střední

Lednicko-valtickým areálem na kole
- V Lednici se vydáte směrem na Valtice a u vlakového nádraží začíná cyklostezka č. 5045, nebo tzv. ,,Lichtenštejnská stezka“, která vede mezi rybníky kolem památek jako jsou Nový Dvůr, Chrám Tří Grácií, Kaple sv. Huberta, Rendez-vous neboli Dianin chrám (zde je možná prohlídka interiéru)
- Stezka pokračuje dále do Valtic, kde můžete navštívit zimní sídlo Lichtenštejnů – Zámek Valtice.
- Ve Valticích můžete využít čas pro nákup suvenýrů popřípadě návštěvy z některých místních cukráren či restaurací. Dále můžete pokračovat k další památce, kterou je Kolonáda na Rajstně a vystoupit nahoru, odkud je krásný výhled na Lednicko-valtický areál, rakouskou část a Pavlovské vrchy.
- Zpět se můžete vydat po cyklostezce č. 411 směrem na Hlohovec, kde se nachází Hraniční zámeček, který momentálně slouží jako hotel a restaurace se zahrádkou, zde můžete doplnit síly. Dále pokračujte kolem Hlohoveckého rybníka a Prostředního rybníka k Rybničnímu zámečku. Před Mlýnským rybníkem se dáte doleva po č. 5045 zpět do Lednice.
Délka programu: 4 hodiny 30 minut
Typ trasy: cyklo
Náročnost: střední

Cyklovýlet pro náročné cykloturisty
- V Lednici se vydáte směrem na Valtice a u vlakového nádraží začíná cyklostezka č. 5045, nebo tzv. ,,Lichtenštejnská stezka“, která vede mezi rybníky kolem památek jako jsou Nový Dvůr, Chrám Tří Grácií, Kaple sv. Huberta, Rendez-vous neboli Dianin chrám (zde je možná prohlídka interiéru)
- Dále stezka pokračuje dále do Valtic, kde můžete navštívit zimní sídlo Lichtenštejnů – Zámek Valtice.
- Ve Valticích můžete využít čas pro nákup suvenýrů popřípadě návštěvy z některých místních cukráren či restaurací. Dále můžete pokračovat k další památce, kterou je Kolonáda na Rajstně a vystoupit nahoru, odkud je krásný výhled na Lednicko-valtický areál, rakouskou část a Pavlovské vrchy.
- Zpět se můžete vydat po cyklostezce č. 411 směrem na Hlohovec, kde se nachází Hraniční zámeček, který momentálně slouží jako hotel a restaurace se zahrádkou, kde můžete doplnit síly. Od Hraničního zámečku pokračujte dál po Moravské vinařské stezce kolem rybníka Nesyt do obce Sedlec. Po trase č. 41 pojedete dále až do Mikulova. Individuální prohlídka města, volný program.
- Z Mikulova Moravskou vinařskou stezkou č. 5044 do Klentince, dále do Pavlova, kde si můžete prohlédnout barokní sklepy s ochutnávkou místních vín. Z vesničky Pavlov trasou č. 5043 do Milovic, dále na Bulhary a zpět do Lednice.
Délka programu: 9 hodin
Typ trasy: cyklo
Náročnost: vysoká

Přechod Pálavy
- Odjezd z Lednice autobusem (autem) do Mikulova.
- Napojíte se na červenou turistickou značku, která vás povede krásami Pavlovských vrchů.
- Postupně uvidíte Turold, Kočičí horu, Kočičí kámen, Stolovou horu, Sirotčí hrádek, Růžový vrch, Kotel, Soutěska a v neposlední řadě Děvín (nejvyšší vrchol 550 m), kde se nachází Dívčí hrady. Odtud je nádherný výhled na Novomlýnské nádrže a okolní krajinu.
- Dále cesta pokračuje do Dolních Věstonic, kde se nachází známá archeologická expozice s Věstonickou Venuší. (pro zdatnější)
- Nebo pokračujte po zelené turistické značce do Pavlova, kde na vás čeká příjemné osvěžení ve zdejších nádherných barokních sklepích.
- Z Pavlova se vrátíte linkovou autobusovou dopravou (autem) do Lednice.
Délka programu: 5 hodin
Typ trasy: pěší, bus (auto)
Náročnost: vysoká

Lednice v zimě
- Plavby se svařákem po zámecké Dyji, pokud nezamrzne řeka, probíhají každou sobotu a neděli od zámku k Minaretu a zpět.
- Když zamrznou rybníky, určitě vás zláká bruslení na přírodním ledě, zároveň se můžete pokochat krásou přírody i památek. Bruslení je možné například na zámeckém rybníce a na Mlýnském rybníce – Apollo.
- Zámecký park je otevřen celoročně, navštivte proto Lednici v tuto netradiční dobu, určitě se pokocháte zajímavými zimními scenériemi
- Kromě ledna je otevřen o víkendech i zámecký skleník.
- Využijte odpočinku a relaxace v Lázních Lednice, které jsou v provozu celoročně a nabízejí spoustu wellness balíčků a programů.
Délka programu: 3 hodiny
Typ trasy: pěší, plavba
Náročnost: nízká

Nenáročný výlet pro seniory
- Prohlídka I. okruhu, zámku Lednice (reprezentační sály, točité schodiště)
- Prohlídka skleníku s nádhernými tropickými a subtropickými rostlinami.
- Procházka k Maurské vodárně, nástup na lodičku, která vás dopraví k Minaretu.
- Prohlídka Minaretu.
- Kousek od Minaretu se nachází přístav, kde vyplouvá lodička na Janův Hrad.
- Prohlídka romantické zříceniny Janův hrad.
- U Janova hradu můžete využít individuálního programu, popřípadě se občerstvit v místním bistru.
- Lze domluvit pro skupiny odvoz autobusem zpět do Lednice. (vhodné pro zájezdy, nebo větší skupiny lidí!)
- V Lednici můžete využít zdravotních procedur v místních nově otevřených lázní. Léčí se zde pohybové ústrojí (jodo-brómová voda). Popřípadě využít volného času k občerstvení či nákupu suvenýrů.
Délka programu: 5 hodin 20 minut
Typ trasy: pěší, loď, bus
Náročnost: nízká

Pěšky do Valtic
- V Lednici se vydáte směrem na Valtice a u vlakového nádraží začíná pěší stezka značená červeně, která vede mezi rybníky kolem památek jako jsou Nový Dvůr, Chrám Tří Grácií, Kaple sv. Huberta, Rendez-vous (Dianin chrám - možná prohlídka interiéru)
- Dále stezka pokračuje do Valtic, kde můžete navštívit zimní sídlo Lichtenštejnů – Zámek Valtice.
- Ve Valticích můžete využít čas pro nákup suvenýrů popřípadě návštěvy z některých místních cukráren či restaurací. Dále můžete pokračovat k další památce, kterou je Kolonáda na Rajstně a vystoupit nahoru, odkud je krásný výhled na Lednicko-valtický areál, rakouskou část a Pavlovské vrchy.
- Návštěva zámeckého sklepa s ochutnávkou špičkových valtických vín.
- Návrat do Lednice místní linkovou autobusovou dopravou.
Délka programu: 6 hodin 5 minut
Typ trasy: pěší, bus
Náročnost: střední

Zámek Lednice
Národní kulturní památka. Po složitém vývoji od gotické tvrze přes renesanční, barokní a klasicistní podobu se dochovala poslední přestavba v historizujícím novogotickém slohu z let1846 – 1858. Je dílem nadaného vídeňského architekta Jiřího Wingelmüllera a jeho nástupce Jana Heidricha. Stavba, pokrytá jemnou krajkou dekoru s gotizujícími okny, portály, arkýři a cimbuřím, fiálami a chrliči, působí pohádkovým dojmem, který umocňují skvostné interiéry, zdobené kazetovými stropy, vyřezávaným obložením stěn a zárubní a samostatnými schodišti.

Zámek Valtice
byl původně hrad, založený snad již ve 12. století, pasovskými biskupy nebo rakouským rodem Seefeldů , od roku 1387 až do roku 1945 náležel Liechtensteinům. Několikrát přestavován, v 2. polovině 16. Století renesanční úpravy. v letech 1645 - 1646 byl poškozen Švédy, poté následovala dlouhodobá barokní přestavba. Na výstavbě zámku se podíleli význační architekti F. Carratti, G. G. Tencalla, A. a J. K. Ernové, D. Martinelli, A. Beduzzi a A. Ospel, sochař F. Biener a štukatér Alberti.

Minaret
Stavba vznikla v letech 1798 – 1802 podle návrhu architekta Josefa Hardmutha jako pohledový uzávěr hlavní osy parku. Stojí v bažinaté půdě na dřevěných pilotech. Skládá se z jednopatrové budovy a třípatrové věže s ochozy. Přízemí se otevírá arkádami a zdobí je mravoučné texty z koránu. V patře krášlí osm místností, zaklenutých nízkými kopulemi, maurské ornamenty. Z věže vysoké 60 metrů je úžasný výhled do parku a okolí, na Pálavu a Bílé Karpaty.

Janův hrad
postavil v letech 1807 – 1810 architekt Josef Hardmuth ve formě romantické zříceniny v zákrutu řeky Dyje uprostřed lužního lesa. Půdorys tvoří čtyři nárožní věžice uzavírající čtverhranný dvůr. V hlavním traktu byl v přízemí byt myslivce a v patře sál s přilehlými místnostmi. Byl ,,goticky“ vymalován a zařízen tak, aby vyvolával iluzi středověku. Kouzlo místa dotvářelo romantické prostředí nedotčené přírody.

Lovecký zámeček
je klasicistní myslivna na cestě k Janohradu. Z jeho balkonu sledovaly dámy průběh lovů na přilehlých loukách. Byl postaven roku 1806 podle projektu Josefa Hardtnutha.

Rybniční zámeček
z roku 1816 je elegantní jednoduchá patrová budova s kuželkovou balustrádou a rizality s tympanony. Bohatší průčelí má tři francouzská okna s balkonem, obráceným k rybníku. V současné době je majetkem Mendelovy univerzity v Brně a je přístupný pouze několikrát v roce.

Chrám Tří Grácií
Empírový zámeček navrhl lichtenštejnský stavební ředitel Jan Karel Engel a mramorem a mozaikou vyzdobili bratři Martinettiové v letech 1824 – 1825. Půlkruhová stavba má 12 jónských sloupů a obklopuje sousoší tří řeckých bohyň, které z jednoho balvanu vytesal Martin Fischer. Klieberovy sochy ve výklencích představují jednotlivé vědní a umělecké obory. Zámeček má vzadu valeně klenutý sál s malbou na stěnách.

Rendez - vous
čili Dianin chrám postavil na nejvyšším místě Bořího lesa podle Hardmuthových návrhů architekt Josef Kornhäusel v letech 1810 – 1812 pro známého vojevůdce z napoleonských válek Jana I. Zámeček má podobu římského triumfálního oblouku, sochy Josefa Kliebera představují denní doby a reliéfy lovecké výjevy, nápisy se obracejí k bohyni lovu Dianě.

Kaple Sv. Huberta
nejmladší stavba areálu, byl postaven v roce 1855 podle návrhu Jiřího Wingelmüllera stavitelem Janem Heidrichem, sochařskou výzdobu provedl František Högler. Je to napodobenina gotické kaple s trojbokým oltářem a sochou sv. Huberta, postavená z pískovcových kvádrů, opatřených smyšlenými středověkými kamenickými značkami. U kaple se konávala děkovná bohoslužba na ukončení honů.

Nový dvůr
z roku 1809 je empírové hospodářské stavení, rozvržené kolem čtvercového dvora. Přední frontu tvoří arkádová zeď, ukončená po stranách portálovými vjezdy a uprostřed zdůrazněná rotundou s pilířovým ochozem, která má vpředu sál a vzadu stáj, původně určenou pro chov ovcí ,,merinos“.

Belveder
drobný zámeček u Valtic, sloužil k chovu bažantů. Otevírá se od něj kouzelné panoráma Pálavy a Mikulova.

Hraniční zámeček
vybudoval stavitel Jan Karel Engel na bývalé hranici markrabství moravského a arcivévodství rakouského, jak o tom svědčí nápis na budově „Grenzmal zwischen Österreich und Mähren“. Tvoří jej skupina tří altánů, stojících uprostřed a na koncích dlouhé přízemní budovy. Stavba působí jako architektonická kulisa překrásného přírodního prostředí a zrcadlí se v Hlohoveckém rybníce.

Pohansko
je empírový zámeček, který byl postaven na valu bývalého velkomoravského hradiště z 9.století v letech 1810—1812 stavitelem Josefem Hardtmuthem. Dnes tu je instalována expozice prezentující výsledky rozsáhlých archeologických výzkumů.

Kolonáda, zvaná Reistna
Na Reistně, na jižním obzoru Valtic, ovlivněná podobnou stavbou ve vídeňském Schönbrunnu, byla postavena v letech 1817—1823 jako vzpomínka na Liechtenšteiny Františka Josefa I., Filipa a Aloise. Jejich památku připomínají nápisy na stěnách. Sochařskou výzdobu provedl Josef Klieber.

Apollónův chrám
Postavil v letech 1817 – 1819 architekt Josef Kornhäusel. Zámeček tvoří osm dórských sloupů před průčelní zdí s půlkruhovým výklenkem. Na atice spočívá nástavba zaklenutá půl-kopulí a ukončená terasou s klasicistním zábradlím, na niž se vystupuje točitým schodištěm. Vzadu přiléhá přístavek s bytem. Zámeček zdobí široký plastický vlys s motivy řecké báje o Apollónovi, skupina amoretů s lyrou a sochy múz. Sochařem byl Josef Klieber.

Obelisk
Památník s pozlacenou hvězdou na špici vysoký 23 m, připomíná od roku 1798 uzavření míru mezi Francií a Rakouskem, lidový název ,,Facka“ zase údajné neknížecí ukončení hádky mezi knížetem a kněžnou po velké prohře v kartách.

Zámeček Lány
Stavba byla stejně jako nedaleký zámeček Pohansko postavena v letech 1810 - 1812 knížecím architektem Josefem Hardmuthem a sloužila knížecí rodině během lovů v oboře Soutok. V současné době je v soukromém vlastnictví.