slide_0
cs en de ru

Slatinné lázně Třeboň

Lázeňský komplex Slatinné lázně Třeboň zaujímá tradiční a významné místo v lázeňství jižních Čech, kdy třeboňské lázně Aurora a nedaleké Bertiny lázně patří k nejznámějším a nejvyhledávanějším lázeňským zařízením v tomto regionu. Lázně Aurora byly vybudovány v atraktivní přírodní lokalitě na břehu rybníka Svět, v klidné okrajové části lázeňského města Třeboň. Od lázní k samotnému rybníku se rozprostírá lázeňský park s mnoha lavičkami a odpočinkovými místy pro posezení a relaxaci na čerstvém vzduchu.

NEJLEPŠÍ LÁZEŇSKÁ SPOLEČNOST PRO ROK 2011

Na Lázeňském festivalu v Karlových Varech v roce 2011, byly Lázně Aurora zvoleny za nejlepší lázeňskou společnost v České republice pro tento rok a město Třeboň bylo zvoleno za nejlepší lázeňské místo. O umístění rozhodlo hlasování čtenářů časopisu Deník, kteří mohli vybírat z jedenácti společností a třinácti lázeňských míst. Lázně Aurora a Třeboň se tak dočkaly významného ocenění.

Historie Třeboňského lázeňství

Lázeňství v Třeboni započalo někdy v roce 1666, kdy byly v Rožmberské ulici založeny první očistné lázně (lazebna). Po zrušení lazebny získal v roce 1861 správce schwarzenberského velkostatku Václav Horák povolení od knížete Schwarzenberga zřídit novou lazebnu s tekoucí vodou na Zlaté stoce. V letech 1881–1883 vystavěl učitel Václav Hucek v sousedství těchto očistných lázní svůj léčebný ústav (dnešní Bertiny lázně) s aplikací třeboňské rašeliny (slatiny). Ústav zažil největší rozkvět po druhé světové válce, kdy byl hojně navštěvován pro léčbu revmatických nemocí. Zdejší léčba byla natolik úspěšná, že kapacita léčebného ústavu nepostačovala a přikročilo se ke stavbě nového lázeňského sanatoria. Tím byly právě Lázně Aurora, jež jsou pro veřejnost ofi ciálně otevřeny od roku 1975.

Jižní Čechy, Jindřichův Hradec

Volnočasové aktivity
Hlavní indikace léčby
pohybové ústrojí
Přírodní léčivý zdroj
Slatina
Webové stránky
https://www.laznetrebon.cz

Galerie

Co se děje v lázeňských místech

Přejít na aktuality

Co nového připravujeme?