slide_1 slide_2 slide_3 slide_4 slide_5 slide_6
cs en de ru

17. konference SLM ČR

Sdružení lázeňských míst ČR ve spolupráci s Agenturou CzechTourism, městem Lázně Bělohrad a Lázněmi Bělohrad, a. s., pořádali 17. konferenci SLM ČR Spa Resort Tree of Life 27. a 28. listopadu 2014 TÉMA KONFERENCE: PŘIDANÁ HODNOTA LÁZEŇSTVÍ

 

                     Tisková zpráva 17. konference Sdružení lázeňských míst ČR
                  Lázně Bělohrad, 27. – 28. listopadu 2014

                                

Přidaná hodnota lázeňství

 Lázně Bělohrad hostily dvoudenní konferenci Sdružení lázeňských míst ČR. Tématem byla "Přidaná hodnota lázeňství". Jako samotnou přidanou hodnotu konference její účastníci hodnotili zastoupení dvou ministerstev. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček přítomné ujistil, že projednávání zákonné úpravy indikačního seznamu se dostane již 10. prosince do programu Senátu PČR. Úprava by měla platit od začátku ledna, což je dle ministra termín, s nímž se může počítat.
Ministerstvo pro místní rozvoj zastupoval náměstek Marek Kupsa, Agenturu CzechTourism reprezentovala ředitelka pro rozvoj Monika Palatková.
Příspěvky přednášejících byly založeny na odborné bázi, první den programu uzavřel příspěvek o nominaci 16 evropských lázní na seznam kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Mezi nominovanými jsou i čtyři česká lázeňská místa - Karlovy Vary, Františkovy lázně, Mariánské lázně a Luhačovice.
Předseda sdružení Petr Kulhánek konstatoval, že 17. konference SLM ČR se odehrává v pozitivním duchu, narozdíl od loňského setkání, kde se hovořilo o armagedonu českého lázeňství. Po loňské krizi léčebného lázeňství se začíná blýskat na lepší časy, a to především díky uzákonění indikačního seznamu a jeho úprav.

Lucie Říhová, Jitka Bednářová
Celý program konference je možné stáhnout v souborech ke stažení
Sborník přednášek bude ke stažení později

 

Galerie

Soubory

Co nového připravujeme?