slide_1 slide_2 slide_3 slide_4 slide_5 slide_6
cs en de ru

20. konference SLM ČR 2017

Sdružení lázeňských míst ČR ve spolupráci s Agenturou CzechTourism, obcí Velké Losiny a Termálními lázněmi Velké Losiny pořádali ve dnech 23. - 24. listopadu 2017 konferenci na téma LÁZEŇSKÁ INSPIRACE V LÁZEŇSKÝCH MÍSTECH

Tisková zpráva 20. konference Sdružení lázeňských míst ČR
Termální Lázně Velké Losiny, 23.- 24. listopad 2017
HOTEL ELIŠKA

Velké Losiny hostí jubilejní 20. konferenci Sdružení lázeňských míst ČR (SLM ČR) Konferenci pořádá SLM ČR ve spolupráci s Agenturou CzechTourism, obcí Velké Losiny, Termálními lázněmi Velké Losiny. 

Letošním podtitulem je "Lázeňská inspirace v lázeňských místech". Předseda SLM ČR Petr Kulhánek na úvod připomněl: „20. konference SLM ČR se koná v době příznivé. Vymanili jsme se z období, kdy české lázně pouze přežívaly. Nyní se mohou nadechnout a rozvíjet se. Roste zájem ze strany klientely české i zahraniční. Program konference klade hlavní důraz na téma spolupráce mezi lázeňskými místy v rámci celé Evropy." Příklady konkrétní praxe pak zazněly v jednotlivých příspěvcích zástupců samospráv lázeňských míst.

Z odborného hlediska se příspěvky dotýkají využití léčivých zdrojů v praxi, rehabilitace ve spolupráci nemocnic a lázní, či výzkumu a inovací v českém lázeňství.

Součástí programu jsou přednášky zahraničních účastníků. V bloku určeném pro léčebné metody, inovace a postupy se prezentovaly Prírodné liečebné kúpele Smrdáky, v oblasti turismu pak polská strana Euroregionu Těšínské Slezsko a generální tajemník Grand Spas od Europe Paul Simons prezentoval téma benefitů z členství na seznamu UNESCO pro lázeňská místa. Velmi silným trendem se v hledáčku zahraničních turistů stávají podle informací Miroslava Klusáka, produkt manažera Agentury CzechTourism, regionální tradice: „V roce 2019 se chceme zaměřit na regiony, na to nejlepší, co v regionech funguje. A to je také infrastruktura v cestovním ruchu." Značka UNESCO přitom má na cestovní ruch značný vliv. S postupem nominace jedenácti evropských lázeňských míst, včetně západočeského lázeňského trojúhelníku a Luhačovic na seznam UNESCO, seznámil účastníky konference předseda SLM ČR a primátor Karlových Varů Petr Kulhánek: „Jsme si jisti, že zápis se odrazí na renomé a popularitě lázeňských míst. Klient vnímá UNESCO jako statut prémiové destinace. " Léčebné lázeňství má v České republice bohatou tradici. Jak na konferenci rovněž zaznělo, v současné době se nejvíce potýká s nedostatkem kvalifikovaného personálu.

 Jitka Bednářová

Galerie

Soubory

Co nového připravujeme?