slide_1 slide_2 slide_3 slide_4 slide_5 slide_6
cs en de ru

Studijní cesta po slovinských lázních 2013

detail_pic

SLOVINSKO – studijní cesta SLM ČR

Letošní studijní cesta, kterou již tradičně uspořádalo pro své členy Sdružení lázeňských míst České republiky, kterým jsou i třeboňské lázně, se uskutečnila ve dnech 19. - 25. května 2013, tentokrát do Slovinska.

Zástupci lázeňských míst z celé naší republiky navštívili několik velmi zajímavých lázeňských míst ve Slovinsku, aby získali poznatky a podněty pro další rozvoj vlastních lázeňských provozů či lázeňských měst.

Na začátku cesty jsme těsně za hranicemi Rakouska navštívili v Triglavském národním parku vzdušné lázně a město Bled, které leží na břehu překrásného jezera, nad kterým se tyčí středověký hrad a konají se zde mistrovství světa ve veslování.  Město Bled se pravděpodobně brzy stane partnerským městem Třeboně.

Dále cesta vedla do Ljublaně, hlavního města Slovinska. Zde jsme absolvovali prohlídku města s Dr. Damjanem Prelovšekem, profesorem historie umění a největším znalcem architekta Josipa Plečnika a dále setkání se zástupci Slovinské turistické organizace, kde nám byl představen projekt propagace Slovinských lázní na evropských a světových výstavách cestovního ruchu.

Dalším navštíveným lázeňským místem byla Portorož na břehu Jaderského moře na Istrijském poloostrově u hranic s Chorvatskem. Zajímavou zastávkou byly i lázně Dolenjske Toplice či termální lázně Čatež. Asi nejmodernějším a nejzajímavějším komplexem byly lázně Podčertek – Therme Olimia, které získaly cenu jako nejlepší wellness komplex ve Slovinsku. Velmi příjemným a upraveným lázeňským místem byly i lázně Rogaška Slatina a naše cesta byla zakončená návštěvou lázní Laško.

Věřím, že všechna navštívená místa, odborné přednášky a setkání s představiteli slovinských měst a lázní, byla nejen pro mne dobrou zkušeností a velkou inspirací a ráda bych i všem našim čtenářům návštěvu Slovinska doporučila.

Ing. Sabina Kodlová

Obchodní ředitelka třeboňských lázní a Šéfredaktorka Lázeňské Pohody

 

Galerie

Ke stažení

Co nového připravujeme?