ÚvodAkceARCHITEKTURA V PRŮBĚHU STOLETÍ ANEB CO NÁM ZBYLO PO PŘEDCÍCH
Mariánské Lázněodborné

ARCHITEKTURA V PRŮBĚHU STOLETÍ ANEB CO NÁM ZBYLO PO PŘEDCÍCH

Kdy:
20.4. | 15:30

Kde:
Mariánské Lázně

Kontakt:
https://www.marianskelazne.cz
info@marianskelazne.cz
+420 777 338 865

Popis akce

Speciální tematická komentovaná prohlídka věnovaná oslavám Mezinárodního dne památek a sídel.

Oslava Mezinárodního dne památek a sídel byla navržena již v roce 1982 Mezinárodní radou pro památky. Rok nato se UNESCO usneslo, že svátek připadne na den 18. dubna. Tento den zdůrazňuje důležitost památek a kulturního dědictví po celém světě, ale hlavně i potřebu jejich ochrany.
Mariánské Lázně jsou od roku 2021 součástí tzv. Velkých lázeňských měst Evropy (Great Spa Towns of Europe), která jsou zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO. Již v roce 1992 však byly Mariánské Lázně prohlášeny městskou památkovou zónou a v lázeňské čtvrti můžeme najít řadu památkově chráněných objektů. Městská památková rezervace Mariánské Lázně se vyznačuje neobvyklým založením, kdy nejprve byly rozvrženy městské parky a posléze kolem nich vybudovány lázeňské objekty. Autorem tohoto urbanistického řešení je zahradní architekt Václav Skalník, který je jednou ze tří postav, jež stály u zrodu Mariánských Lázní. Zajímavým tématem je architektura lázeňských domů, které upoutají svou mnohotvárností.

Oslavte s námi Mezinárodní den památek a sídel v Mariánských Lázních v sobotu 20.dubna od 15:30 hodin. V letošním roce se TIC Mariánské Lázně připojilo speciální komentovanou prohlídkou s názvem „Architektura v průběhu století aneb co nám zbylo po předcích“ k oslavám Mezinárodního dne památek a sídel. Vydejte se po stopách architektonických slohů našeho města s průvodkyní, paní Ing. arch. Ludmilou Míkovou. Sraz je v Turistickém informačním centru, Hlavní 47/28, (Dům Chopin), tel. 777 338 865.  Počet účastníků je omezen, doporučujeme rezervaci. Koupit vstupenku ZDE 

Tato událost oslavuje bohatství kulturního dědictví a přináší veřejnosti jedinečnou příležitost objevit krásu a historii Mariánských Lázní.