ÚvodAkceDEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ DOMU CHOPIN
Mariánské Lázně

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ DOMU CHOPIN

Kdy:
12.5. | 10:00 17:00

Kde:
Mariánské lázně, Hlavní 47/28, Dům Chopin

Popis akce

V neděli 12. května se otevírají brány Domu Chopin v rámci Dne otevřených dveří při Zahájení lázeňské sezóny. Při této události dojde k slavnostnímu otevření Domu Chopin po jeho rekonstrukci za účasti starosty města Mariánských Lázní Martina Hurajčíka.

Nádvoří domu Chopin 10:30- 10:45

  • Slavnostní akt k otevření domu Chopin po rekonstrukci  
  • Přestřižení pásky – za účasti starosty města Martina Hurajčíka
  • Slavnostní fanfáry – žesťové trio – Martin Smutný, Alexandr Smutný jr. a Jiří Břicháč

Nádvoří domu Chopin 10:45- 11:15

  • Komentovaná prohlídka Domu Chopin s Ing. arch. Ludmilou Míkovou, která Vám přiblíží historii a architektonické zajímavosti Domu Chopin

Hudební síň  13:30

  • Mladí klavíristé v Domě Chopin. Koncert žáků klavírního oddělení ZUŠ Fryderyka Chopina Mar. Lázně pod vedením Marie Skalkové. Vystoupí Veronika Müllerová, Marie Stichová, Jaroslav Skalka (klavír i violoncello) a Klára Skalková (Pražská konzervatoř). Zazní skladby od F. Chopina, B. Smetany a S. Rachmaninova a další          

 Nádvoří domu Chopin 14:15 - 15:15 

  • Komentovaná prohlídka Domu Chopin s Ing. arch. Ludmilou Míkovou, která Vám přiblíží historii a architektonické zajímavosti Domu Chopin                

Malá scéna 15:00

  •    Koncert kapely Jazz Cakes v čele se zpěvačkou Lucií Víškovou                       

Po celý den budou návštěvníci moci vychutnat občerstvení v podobě lahodné kávy z Kavárny 18g nebo piva Skaut. Pro ty, kteří mají zájem o umění, bude otevřena galerie a konferenční sál, kde se budou moci seznámit s výstavou obrazů od umělců Vojtěcha Dejdara, Ondřeje Pance a Evy Jandejskové, která nese název "Mezi generacemi". Zajímavá bude jistě i výstava chodské výšivky poskytnutá folklórním souborem Marjánek.

Nově bude rovněž otevřen Památník Fryderyka Chopina, který přibližuje život a dílo slavného hudebního skladatele a jeho pobyt v Mariánských Lázních.

Pro malé návštěvníky jsou připraveny kreativní dílny s Ateliérem Karlín z Plané, kde si budou moci vyrobit krásné dárky ke Dni matek.

Po celý den mohou návštěvníci procházet areálem za pomoci mobilní aplikace s audio průvodcem, který si zdarma stáhnou za pomoci QR kódů, umístěných po budově.