ÚvodAkceDUŠIČKOVÁ PROHLÍDKA
Mariánské Lázně

DUŠIČKOVÁ PROHLÍDKA

Kdy:
31.10. | 15:00 17:00

Kde:
Mariánské lázně, Hlavní 47/28, Infocentrum

Popis akce

Památku zesnulých uctíme návštěvou městského hřbitova, kde jsou dochovány architektonicky cenné náhrobky rodin ze zlaté éry Mariánských Lázní, lékařů, starostů, stavitelů, hoteliérů, od Václava Skalníka až po Josefa Schaffera. Pojďte zavzpomínat a společně zapálit svíčky na opuštěných hrobech.

Zajímavá pro návštěvníky města může být hrobka Caspara Otta, bývalého majitele Grandhotelu Ott (Pacifik). Hoteliér Caspar Ott, úspěšný zakladatel hotelů Monty, Pacifik a Opera, byl členem městské rady a kolegia městského zastupitelstva a spoluzakladatelem malého městského muzea. V roce 1885 rovněž zřídil kavárnu Egerlander. V nekrologu městské zastupitelstvo uvádělo, že jeho jméno je úzce spojeno s největším rozkvětem Mariánských Lázní. Nalezneme zde i náhrobek hoteliéra Ferdinanda Kriegelsteinze Šternfelda, který nechal v roce 1819 postavit Hotel Hvězda. Další z pamětihodností hřbitova je náhrobek rodiny Bremů. Karel Brem v roce 1818 otevřel lékárnu ve Starých lázních a stal se prvním městským lékárníkem. Pochován byl v rodinné hrobce na hřbitově v roce 1845. Za návštěvu rovněž stojí hrobka Josefa Franka, slavného lékaře a propagátora lázní, který v roce 1868 napsal oslavný list k 50. výročí Mariánských Lázní. Byl majitelem domu Frank Haus na Goethově náměstí. Nesmíme zapomenout ani na slavného zahradníka a starostu města Václava Skalníka, který založil lázeňský park, vysadil stromy a opravil potoky. Na hřbitově nalezneme jeho hrob, který byl umělecky upraven roku 1960.
Náhrobky odkazují na bohatou historii lázeňského města a jsou připomínkou osobností, které Mariánské Lázně vybudovaly.

Trasa: Infocentrum, centrum města, městský hřbitov, pietní vojenský hřbitov

Délka prohlídky: cca. 2 hodiny
Stupeň obtížnosti: 2 (z 5)
Cena: 150 Kč

Slevy
Nárok na slevu 10% mají děti od 8-15 let (děti do 7 let zdarma), studenti s platným průkazem, držitelé karty ZTP a držitelé Senior karty. Držitelé Karlovy Vary REGION CARD mají prohlídku zdarma. Uvedené ceny platí na osobu.

Sraz vždy v Turistickém informačním centru, Hlavní 47/28 (Dům Chopin), tel. 777 338 865.