ÚvodAkceFESTIVAL POROZUMĚNÍ
Mariánské Lázně

FESTIVAL POROZUMĚNÍ

Kdy:
21.5. - 23.5.2024

Kde:
Mariánské lázně, 35301, Mariánské Lázně

Popis akce

Festival porozumění nabízí příležitosti k vzájemnému setkávání lidí s postižením a bez postižení, a to při událostech zajímavých pro obě strany – tedy během několikadenního maratonu festivalových akcí, které jsou převážně kulturního a uměleckého charakteru, protože právě tam jsou většinou lidé ochotni vzájemně se nejvíce přijímat a tolerovat a právě v této oblasti jsou lidé s postižením obvykle nejméně handicapováni a rozhodně nezaostávají za ostatními.

Pořadatelem Festivalu porozumění je Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR, z.s., resp. její pobočný spolek v Mnichově u Mariánských Lázní. Protože se festival hned odpočátku setkal s velmi pozitivní odezvou okolí, mohl se postupně stát již tradiční událostí odrážející a zároveň pozitivně ovlivňující soudobé vzájemné vztahy mezi skupinami lidí postižených a nepostižených alespoň v tomto regionu.

22. ročník Festivalu porozumění proběhne v termínu 21. - 23. 5. 2024! Přehled festivalových akcí najdete na stránce s letošním programem.

Vždy v rámci festivalového týdne probíhá také Týden otevřených dveří. Každý festivalový den Vás rádi uvítáme v prostorách Domova pro osoby se zdravotním postižením PRAMEN v Mnichově. Můžete se sami přesvědčit, jak takové zařízení vypadá a jak se v něm žije…

Těšíme se na setkání s vámi!

Více zde: https://festivalporozumeni.webnode.cz/o-nas/