ÚvodAkceMEXICKÉ INSPIRACE
Mariánské Lázně

MEXICKÉ INSPIRACE

Kdy:
22.6. | 16:00 17:00

Kde:
Mariánské lázně, Hlavní 47/28, Dům Chopin

Popis akce

Vernisáž  výstavy proběhne v sobotu 22. 6. v 16:00 hodin s online připojením autorky z Mexico City. Během vernisáže můžete také ochutnat speciality mexické kuchyně. Výstava je prodejní. Vstup na vernisáž je volný.

Autor: Sasha Samková

Sasha Šamková je malířka, terapeutka a restaurátorka historických knih. Pochází z Bratislavy, od roku 2010 žije a pracuje v Mexiku. Autorka se považuje za emotivní malířku. Každý její obraz je výsledkem jejího osobního terapeuticko-meditačního procesu. Její technika pomocí barevných skvrn vytváří konkrétní podobu v podobě objektů nebo postav. Postavy i objekty jsou viditelné i neviditelné, místy ztrácejí svou linii a splývají, rozplývají se v pozadí. Pozadí není od objektů odděleno linií, vše jako by z něj vystupovalo a nořilo se do něj. Vše je v pohybu a souvisí se vším.

„Ľudské telo je dokonalý a obdivuhodný organizmus, chrám duše“- jak poznamenává malířka Sasha.

„Keď sa priblížite k môjmu obrazu farebné škvrny vás vťahujú do vnútra, neustále sa menia, konkrétna forma figúry alebo predmetov sa stáva abstraktnejšia. Z dialky ovšem nadobúda postava reálnejšiu štruktúru a formu, farebné škvrny sa začnú prelínať, zjednocovať.“

Sasha Šamková navštívila Mexiko před mnoha lety a tato země si ji získala a trvale uchvátila. Rozmanitost tváří, oblečení, nespoutaná barevnost, pestrost rituálů, zvyků, oslav a tanců. To vše se stalo a stále je základním kamenem jejího obdivu a nikdy nekončící mexické inspirace. Mexiko vyjadřuje v mnoha podobách, obrazech a dějích. Stalo se součástí jejího srdce a života.