ÚvodAkceMezinárodní filmový festival
Karlovy Varyspolečenské

Mezinárodní filmový festival

Největší filmový festival v ČR a nejprestižnější filmový festival ve střední a východní Evropě.

Kdy:
28.6. - 7.7.2024

Kde:
Hotel Thermal Karlovy Vary

Kontakt:
https://www.kviff.com/
festival@kviff.com
+420221411011

Popis akce

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (zkratka MFF KV, anglicky KVIFF) je největší filmový festival v České republice  zařazený do kategorie A (tj. nespecializovaný festival se soutěží celovečerních hraných filmů) spolu s festivaly v Cannes, Berlíně, Benátkách nebo Tokiu. Patří mezi nejstarší světové filmové přehlídky a je považován za nejdůležitější filmový festival ve střední a východní Evropě.

Koná se tradičně začátkem července a hlavním ústředím je Hotel Thermal v Karlových Varech. Každý rok je na festivalu promítáno více než 180 celovečerních filmů a několik desítek krátkých filmů z celého světa. Tradičně se účastní světové filmové hvězdy, nejčastěji ze Spojených států.

Filmy z celého světa soutěží v několika kategoriích a jsou hodnoceny jak odbornou, tak i diváckou porotou. Ten nejlepší je na slavnostním zakončení festivalu odměněn hlavní cenou festivalu – Křišťálovým glóbem. K festivalu patří nejrůznější filmové a společenské celebrity, tisícovky filmových fanoušků, koncerty, ceremoniály, party, tiskové konference a desítky doprovodných akcí.