ÚvodAkceMezinárodní hudební festival Janáčkův máj
Klimkovicehudba

Mezinárodní hudební festival Janáčkův máj

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka (MHFLJ) představil pro letošní ročník pestrý program. Diváci se mohou těšit na tři desítky festivalových akcí v Ostravě na dalších místech Moravskoslezského kraje.

Kdy:
1.5. - 30.6.2024

Kde:
Místa konání - Ostrava Vítkovický zámek, BrickHouse DOV, Kostel svatého Václava-Ostrava, Centrum Pant, Dům kultury města Ostravy, Hornické muzeum Landek Park, Janáčkova konzervatoř v Ostravě, Evangelický Kristův kostel, Divadlo Petra Bezruče

Kontakt:
http://www.mhflj.cz/
festival@janackuvmaj.cz
+420597489421

Popis akce

MHFLJ je jeden z nejvýznamnějších festivalů klasické hudby s přesahem do dalších žánrů v České republice. Je to dáno nejen jeho rozsahem, ale především jeho kvalitou. Svým zaměřením patří festival k unikátním akcím nejen města Ostravy, ale celého Moravskoslezského kraje. V rámci festivalových koncertů zde účinkuje pravidelně česká i světová zahraničí špička. Kromě koncertů a recitálů je součástí bohatý doprovodný program pro děti i dospělé – besedy s umělci, dětské dílny, výstavy (vstup zdarma).

Ve svém programu se festival snaží kontinuálně uvádět stěžejní díla české a světové hudby od 17. století po současnost, skladby Leoše Janáčka a jeho současníků, a to i v celosvětovém kontextu. Pravidelně uvádí tvorbu regionálních skladatelů minulosti i současnosti.