ÚvodAkceMOVOMAL 2024
Mariánské Lázně

MOVOMAL 2024

Kdy:
13.7.

Kde:
Mariánské lázně, Masarykova, Kolonáda Mariánské Lázně

Popis akce

Šestý ročník MOVOMALu.

I letos uvidíte na hlavní kolonádě v Mariánských Lázních představení pouličních umělců nejrůznějších žánrů, zatímco si budete pochutnávat na specialitách vybrané street kuchyně. Pod hlavičkou MOVOMALu se zároveň uskuteční již dvanáctý ročník běžeckého závodu SpaRun Mariánské Lázně 2024. 

Přijďte i vy na vlastní kůži okusit moderní, vstřícné a otevřené Mariánské Lázně.

Na Hlavní kolonádě a Kolonádě Ferdinandova pramene vystoupí tuto sobotu řada umělců jejichž velkou část bude v Mariánských Lázních možno vidět vůbec poprvé. Umělci jsou každoročně pečlivě vybíráni tak, aby byl program pestrý a neotřelý. Většina vystoupení proběhne formou tzv. buskingu. Busking, coby pouliční umění, je označení pro jakékoliv umělecké vystupování, ať už hudební, divadelní či třeba artistické na veřejných prostranstvích spojené s odměnou od veřejnosti.

Program začne ve 14 hodin a naplánované jsou dva workshopy běžeckého trenéra Miloše Škorpila, poté je nachystaný koncert harfenistky Kataríny Ševčíkové, následně se uskuteční kreativní workshopy Otty Vaška, koncert uskupení 2violoncellos a cvičení pro děti a dospělé. Návštěvníci se můžou těšit také na Drumband Františka Zemana či přednášku předního odborníka na výživu Petra Havlíčka. Program uzavře v 19 hodin vystoupení akrobatické skupiny Losers Cirque Company, což je český divadelní spolek věnující se žánru nový cirkus.