ÚvodAkceZahájení lázeňské sezony
Mariánské Lázněhudbagastronomie

Zahájení lázeňské sezony

Svěcení pramenů s bohatým programem.

Kdy:
10.5. - 12.5.2024

Kde:
Kolonáda Mariánské Lázně, Masarykova

Kontakt:
info@marianskelazne.cz
+420777338865

Popis akce

Každoročně se druhý květnový víkend v Mariánských Lázních koná tradiční „Slavnostní zahájení lázeňské sezóny“ za účasti řady osobností kulturního a politického dění, slavnostního svěcení a otevírání minerálních pramenů, průvodu v historických kostýmech, řemeslného jarmarku, promenádních a kolonádních koncertů klasické, folklórní i moderní hudby.

Součástí zahájení je také svěcení pramenů, které vychází z prastarého zvyku našich předků, kteří na jaře vždy pečlivě čistili i malé studánky, natož pak vzácné a léčivé minerální prameny. Zahájení lázeňské sezóny má v Mariánských Lázních dlouholetou tradici a celé město o tomto víkendu žije kulturou. Víkendové oslavy zahrnují svěcení léčivých pramenů, slavnostní průvod, koncert Západočeského symfonického orchestru, mši a bohatý doprovodný program, jehož součástí je např. setkání s několika významnými historickými návštěvníky města, nedělní Švihácká cyklojízda, atd.

A samozřejmě jsou přichystané i oblíbené gastronomické akce: Food festival, Wine festival a další, které přivedou do Mariánských Lázní chuťové lahůdky z celého světa.