ÚvodMMR obdrželo notifikaci Evropské komise na COVID - Lázně

MMR obdrželo notifikaci Evropské komise na COVID - Lázně

Zpět11.8.2020
Ministerstvo pro místní rozvoj obdrželo notifikaci Evropské komise k dotačnímu titulu COVID – Lázně. Díky tomu dojde ke zvýšení objemu lázeňských voucherů, čímž je bude moci využít mnohem více klientů. Příští týden bude otevřena a zveřejněna výzva k podávání žádostí o dotaci.

Notifikace EK umožní vyčerpat celkovou připravenou částku ve výši 1 miliardy korun, což představuje 250 tisíc voucherů, respektive zvýhodněných preventivních pobytů v tuzemských lázních. Podpora je v režimu Dočasného rámce (limit 800 tis. EUR/ na jeden subjekt do konce roku 2020). Jde o rychlou podporu podnikatelských subjektů v souvislosti s pandemii COVID.

Je potřeba si u vybraných lázní ověřit, zda mají volnou kapacitu lůžek. Lázně totiž musí mít také blokovanou kapacitu pro pacienty, kterým pobyt hradí pojišťovna. Pomoc lázním prostřednictvím voucherů směřujeme nejen na léto, ale také na podzimní, méně vytíženou, sezónu.

Seznam poskytovatelů lázeňské léčebně rehabilitační péče, kteří aktuálně vouchery přijímají, naleznete na webové stránce https://www.kudyznudy.cz/aktuality/dovolena-v-cesku-voucher-lazne. Tento seznam se může měnit v závislosti na rozhodnutí konkrétních lázeňských zařízení. Celkem je mezi lidmi vygenerovaných cca 122 tisíc poukázek. Rezervovaných a uplatněných na konkrétní pobyt je dohromady 30 000.