Administrace - upřesnění k editaci


1/ Odřádkování textu v richtextovém editoru

V richtextovém editoru se standartní Enter používá pro vytvoření nového odstavce. Pro jednoduché odřádkování je potřeba použít ctrl-Enter, v tu chvíli se vytvoří odřádkování ve stejném odstavci.

2/ Odstranění formátování textu při kopírování z webových stránek nebo MS Office produktů

Při kopírování textu z jiých stránek nebo MS Office produktů je v textu skryté nežádoucí formátování, které může rozbít výsledný vzhled textu na stránkách. Richtextový editor má funkci odstranit formátování.

Nejdříve zkopírujte text do textového pole, poté jej celý označte a klikněte na poslední tlačítko v liště CF. Tím se formátování odstraní a je možné znovu nastavit tučné písmo apod.3/ Získání GPS lat/lon pro bod z mapy nebo po dohledání adresy

Na stránkách mapy.cz lze dohledat libovolnou adresu, nebo vybrat bod v mapě pravým tlačítkem otevřít menu a vybrat "Co je zde?".
Otevře se pravý panel s vybraným místem a níže je uvedena gps adresa viz. screen. Do polí Lat Lon se zadávají pouze čísla bez označení N E.


4/ Zadání adresy dohledáním v db RUIAN

Adresa se zadává dohledáním adresního místa ze systému RUIAN. Pro vyhledání se zadává nejdříve ulice (i jen část názvu) přes mezeru popisné číslo a případně pro upřesnění přes čárku název obce (i jen část názvu).

Např.
Moskev 21
Moskev 21, Karl