ÚvodAkceDen zdraví
Slatinicehudbavýstavy, trhy a veletrhyodborné

Den zdraví

Akce je zaměřena na prevenci nemocí. Festival si klade za cíl představit různé možnosti pohybových aktivit – jeden ročník proběhlo představení ukazující možnost cvičení na židli. Pro aktivnější nadšence probíhají ukázky náročnějších cvičení, například jí

Kdy:
1.6. - 30.6.2024

Kde:
Park Ladislava Foltýna

Vstupné:
Zdarma

Kontakt:
info@lazneslatinice.cz
+420581570000

Popis akce

Jak se již říká, zdraví máme jen jedno. Je důležité se o něj starat a péče má také mnoho podob. Jedná se o jeden velký námět pro diskusi. Své o tom svědčí každoroční různorodost probíraných témat. Návštěvník se může v rámci prevence před možnými zdravotními problémy zapojit do různých pohybových aktivit. 

Hosté mají možnost projít i řadou zdravotních prohlídek, mezi které patří vyšetření chodidel nebo zraku. Zájemci si také mohou nechat prozkoumat složení jejich těla a zjistit, kolik procent tuku se jim skrývá pod kůží. 

Meditace je také důležitou složkou našeho zdraví, a to především v dnešní uspěchané době. Této problematice se věnuje zákoutí, kde probíhá řízená meditace a napojení na naše vnitřní já. 

Festival není založen pouze na ukázkách a jednotlivých možnostech na prozkoumání našeho zdravotního stavu. Každoročně zde probíhá beseda s odborníkem z nějakého zdravotnického odvětví.

Součástí tohoto dne je také jarmark, který je zaměřen ve stejném duchu, tedy ohledně zdraví. V nabídkách jednotlivých stánků je možné zahlédnout různé bylinky, čaje přírodního složení, anebo rašelinové výrobky pro zdraví. Děti se zde mohou zapojit do různých aktivit, mezi které patří například malování na obličej. Nechybí ani vystoupení hudební kapely.