ÚvodAkceSlatinická struna a paleta
Slatinicevolný čashudbavýstavy, trhy a veletrhyodborné

Slatinická struna a paleta

Festival tvořivosti.

Kdy:
1.7. - 31.7.2024

Kde:
Park Ladislava Foltýna

Vstupné:
Zdarma

Kontakt:
info@lazneslatinice.cz
+420581570000

Popis akce

Jedná se o událost, která započala již v roce 2016 a drží si svou každoroční tradici. V tuto dobu se areál parku Ladislava Foltýna zaplní různými stánky lázeňského jarmarku, kde návštěvník nalezne všemožné zajímavosti, od lokálních dobrot až po ručně vyráběné suvenýry. Občerstvení bývá na místě zajištěno v podobě specialit lázeňské kuchyně a nápojů, které v horkém letním dni dokážou osvěžit.

Jedná se však o drobnosti, které pouze dokreslují zmiňovanou akci, protože v tuto dobu je na prvním místě tvořivost, výtvarná i hudební. Začínající umělci mají možnost předvést svůj talent před širokou veřejností. 

Výtvarné umění zde dostává prostor díky vystaveným výtvorům začínajících umělců, ale i profesionálních lektorů. Hosté se zde mohou zúčastnit různých dílen, kurzů, kroužků a objevit svůj skrytý potenciál, možná i najít svou novou zálibu. Zájemci o umění se taktéž od lektorů mohou dozvědět zajímavosti o různých výtvarných technikách, se kterými se člověk běžně nesetká. Je možné i obdržet zajímavé tipy pro svou budoucí tvorbu a některé techniky si vyzkoušet na vlastní kůži pod dohledem zkušeného učitele. 

Hudba je zde prezentována řadou několika živých vystoupení. O přihlášené účinkující nebývá nouze. Přihlášené kapely a skupiny předstupují před publikum na pódium, kde prezentují zejména autorskou tvorbu. Každý umělec má přibližně hodinu na to, aby ukázal svůj skrytý talent a pochlubil se svými skladbami. V rámci hudební tvořivosti zde budou připraveny také různé aktivity. 

Děti si zde také přijdou na své. Budou se moct zúčastnit malováni na obličej, zkusit si výtvarné aktivity, anebo se zabavit na dětském hřišti. 

Jak výtvarné, tak hudební umění zde bývá hodnoceno čestnou porotou a publikem. Poté následuje vyhlášení vítězů.