ÚvodAkceZahájení lázeňské sezóny
Teplicehudbavýstavy, trhy a veletrhy

Zahájení lázeňské sezóny

Slavnostní zahájení 870. lázeňské sezóny v Teplicích. Lázeňskou zónu zaplní opět desítky tisíc návštěvníků. V průběhu dvou víkendových dnů se Teplice promění v jeden veliký svatostánek otevřený hudbě téměř všech žánrů.

Kdy:
24.5. - 26.5.2024

Kde:
Lázně Teplice

Vstupné:
Zdarma

Kontakt:
dkteplice@dkteplice.cz
+420417515911

Popis akce

Střed města se opět promění v jednu velkou slavnost pod širým nebem. Kromě hudebních scén různých žánrů, letního kina a historického tržiště se návštěvníkům představí Lázeňská ulička nově jako netušený výlet do dějin teplických lázní. Z Královské galerie hostů shlíží celý průvod králů a císařů, kteří nejraději panovali z teplických termálních koupelí. Nad hlavami poletují signatury velikánů hudby, kteří v Teplicích našli inspiraci.
 
V předvečer oslav lázeňské sezóny se zároveň zahajuje Beethovenův festival. Velká pocta někdejšímu slavnému hostu teplických lázní zve na šňůru 20 koncertů s mezinárodní účastí.

Lázeňské oplatky v oblíbeném obchůdku v Lázeňské uličce. Teplé oplatky do ruky i v dárkových krabicích. Na pult přibyla i novinka Thermalium čokoládových oplatků a také mandlových trojhránků, vítěz všech subjektivních chuťových testů.
 
Součástí akce bude tento program: 

  • každoroční svěcení pramenů
  • hudební scény ve středu města
  • originální lázeňské pivo
  • velkolepý ohňostroj s hudbou