Aktivně v lázních

V lázních aktivně! 

Lázeňská místa v České republice mají úžasnou infrastrukturu pro trávení aktivní dovolené. Do lázní nemusíte jen na léčení, ale můžete zde nechat Vaše tělo i duši zregenerovat při kombinaci aktivního trávení času a úžasného působení procedur. Něvěříte? Věřte! A projděte si s námi, co lázeňská místa nabízí.

Brána do Krušných hor

V zimě bazén a lyže, v létě turistika, kola, minigolf. To je vše nabízí JáchymovPro milovníky běžeckého lyžování není Jáchymov zcela ideálním místem. Ale pouhých 7 km od Jáchymova se nachází Boží Dar a příjemné náhorní plošiny Krušných hor, po kterých vede cca 120 km běžeckých tras. V blízkosti Jáchymova se však nachází několik skiareálů - Klínovec, Novako Jáchymov.

Pro širokou veřejnost je v Jáchymově v provozu Aguacentrum Agricola v lázních. V nabídce najdete plavecký bazén 25m, saunu, Kneippův chodník, Whirlpool, tobogán a menší bazének pro malé děti.

A co dalšího můžete zažít v Jáchymově? 

Zimní koupání v Karlových Varech

Lázně a voda jedno jsou. A v Karlových Varech to platí dvojnásob. Už jste vyzkoušeli jedinečný výhled s bazénu s léčivou vřídelní vodou v Saunia Thermal Resort, který Vás zahřeje v jakémkoliv ročním období? Ne? Tak to byste měli brzo napravit. 

A pokud dáváte přednost uzavřenému bazénu, navštivte Bazénové centrum v KV areně. 

Už jste navštívili město zážitků?

Na lyže do Mariánek 

Pouhých 400 metrů od kolonády v Mariánských Lázních se nalézá Skiareál Mariánky, který v zimě nabízí vyžití pro lyžaře i snowboardisty a v létě kabinkovou lanovku, dětský park a občerstvení. 

V zimní sezóně skiareál Mariánky uspokojí lyžaře, snowboardisty i pěší a to denně v čase 09.00 – 16.00 hod. Zábavu lze užít i při večerním lyžování – vždy středa, pátek a sobota. Lanová dráha je v provozu v letní sezóně (duben-říjen) denně v čase 10.00 - 17.30 hod., odjezd každých 15 min, přeprava kol a kočárků zdarma. Vyvezte se na vrchol Krakonoš a navštivte zajímavá místa nebo si půjčte terénní koloběžku a užijte sjezd. Děti se mohou vyřádit v dětském parku, k dispozici občerstvení přímo u lanovky. 

Co víc nabízí Mariánské Lázně? 

Vodní hrátky ve Františkových Lázních

Ať už do Františkových Lázní zamíříte za účelem odpočinku a načerpání nové energie, nebo přijedete obdivovat krásy města a okolí, naleznete tu dokonale vyvážený program. Pokud hledáte spíš zábavu, zamiřte třeba do františkolázeňského Aquafora. V zimě se tu příjemně ohřejete – plavecký bazén je stejně jako vířivky vyhřívaný – a užijete si čas s dětmi. Pro ně je tu totiž přímo dětská zóna. V létě je pak k dispozici velký venkovní areál. 

A co víc najdete ve Františkových Lázních?

Vítejte na singltreku!

Singltrek pod Smrkem je proslavený ráj dynamických stezek pro horská kola, jehož renomé sahá daleko za hranice střední Evropy. Čeká na Vás více než 60 kilometrů skvělých vinoucích se stezek, na kterých se baví jak rodiny s malými dětmi, tak zkušení bajkeři.

A kde jinde pak zregenerovat unavené tělo než v lázních - a to hned těch nejbližších - Lázních Libverda

Poznejte, co můžete v Libverdě zažít. 

Ráj cyklistů - bezpochyby Třeboňsko!

O tom, že okolí Třeboně je ráj kolařů, nemůže být pochyb. Rovinatá krajina Třeboňska je unikátní oblastí, ve které se zachovali tradiční přírodní hodnoty a lidskou rukou byly vytvořeny hodnoty nové. Na mnoha místech lze hovořit o harmonické krajině, kde i v dnešní době jsou lidské aktivity v rovnováze s přírodou. A co k tomu si ještě zarybařit u krásných rybníků a nakonec si užít Třeboňský vodní svět - není to ideální kombinace? 

Co vše nabízí Třeboň?

V Malé Paříži se koupali již staří Římané!

Město Teplice je posazeno do příjemné krajiny mezi Českým středohořím a masivem Krušných hor. Historie města honosící se nejstaršími léčivými prameny v Evropě sahá až k roku 762. Využívání těchto teplých pramenů dalo vzniknout lázeňství v Teplicích, které město proslavilo. Služeb lázní využívali mnozí panovníci, diplomaté, obchodníci i osobnosti kulturního života, mimo jiné i Beethoven a Goethe. Teplice se staly místem, které bylo nazýváno pro svou honosnost a společenský život „salonem Evropy“ či ,,malou Paříží". V současné době město žije bohatým kulturním a společenským životem. V městě plném parků a fontán dnes žije téměř 50 tisíc obyvatel.

 Teplicích naleznete komplex termálních bazénů plněných výhradně z přírodního léčivého zdroje, Pravřídla. Relaxační bazén nabízí velké množství rehabilitačních a masážních prvků a má teplotu 35°C, druhý, určený k plavání, má o šest stupňů méně. Oba pak dohromady tvoří plochu 420 metrů čtverečních vodní plochy. Porhřát tělo můžete i ve finské, parní, tropické a bio sauně. Rozproudit krev pak pomůže Kneippův chodník. Kdo si nepochodil, nepoznal Teplice ve své celé kráse.

Prozkoumejte další atraktivity města Teplice.

Znáte diskgolf? 

Ano, pak určitě rádi dorazíte do Karviné. Devítijamkové hřiště se nachází v lesoparku a vzniklo v roce 2013. Několik otevřených kratších jamek se střídá s jamkami záludnějšími a těžšími.

Golfisté pak mohou využít golfové hřiště Lipiny v industriální rekultivované krajině. V oblasti dříve ovlivněné těžbou, která ještě donedávna nesla stopy důlní činnosti, vyrostl přírodní areál s osmnácti jamkovým golfovým hřištěm vhodným jak pro profesionální, tak pro amatérské hráče. Zatímco zkušení golfisté budou objevovat nástrahy mistrovského hřiště, které je s 3567 metry jedním z nejdelších v Evropě, veřejné golfové hřiště umožní za rozumnou cenu vyzkoušet tento sport doslova každému. Přestože je veřejné hřiště určeno zejména začátečníkům, může se pochlubit velmi slušnými parametry a délkou 1549 metrů.

Karviná umí překvapit!

Na kole po Lichtenštejnských cestách

Lázeňský dům Perla je zasazen v srdci Lednicko-valtického areálu, který je známý nejen památkami, ale i cyklostezkami. Jednotlivé trasy vedou podél nejkrásnějších památek celého Lednicko-valtického areálu. 

Na 90 km dlouhý okruh přeshraniční Knížecí stezky navazují na moravské straně čtyři kratší stezky: Břeclavská, Poštorenská, Lednická a Valtická stezka. Všechny je poznáte podle specifického cyklistického značení, na němž je vyobrazen rodový erb rodu Lichtenštejnů.

Lednice totiž nikdy nezklame. 

Příroda - sport - kultura – to jsou Pozlovice !

Na samé hranici chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, v blízkosti Luhačovic, leží městys Pozlovice. Díky své krásné přírodě a příjemnému prostředí jsou Pozlovice častým cílem turistů, kteří se mohou těšit na historické památky, kulturní akce a široké sportovní vyžití na Luhačovické přehradě, po které se dá kroužit v lodičce či šlapadle nebo v letních měsících využít koupaliště DUHA. Plavání, rybaření, in-line bruslení, cyklisté i pěší výletníci, lanové centrum pro děti - i toto je na přehradě MOŽNÉ. Fyzičku si popravíte na venkovních posilovacích strojích STEZKY ZDRAVÍ nebo na značených cyklotrasách v okolí. Zavítat můžete do dominanty Pozlovic -  kostela svatého Martina nebo se z Pozlovic do nedalekých Luhačovic nechat zavést vláčkem. Večer pak uložíte unavené tělo do wellness, do sauny či pivních lázní.

Pozlovice prostě nenudí! 

Kolem Bechyně pěšky, po vodě či po skalách

Lázeňské město Bechyně nabízí nejen historii ale i přírodu. Nedaleko za městem je via ferrata a i další skály v údolí řeky Lužnice jsou nádhernou výzvou pro všechny milovníky horolezectví. Kdo si netroufá lézt po skalách, ten se může podél řeky projít pěšky a nudit se nebude. Visutá lávka, skály, jezy a pohled na bechyňský most nazývaný poeticky pro svůj tvar Duha, mu bude odměnou. Dalším zajímavým tipem je výlet do nedaleké Židovy strouhy, kde na vás čekají skalní převisy a brodění. A kdo nemá vody dost, tak je zde zmiňovaná řeka Lužnice, i když tady teče už jen líně hlubokým údolím, nad kterým se na skalách tyčí zámek a klášter. 

www.mestobechyne.cz