Ostrožská Nová Ves

V srdci regionu Moravské Slovácko leží malá a klidná lázeňská obec s prameny léčivé sirné vody Ostrožská Nová Ves. Lázně sevřené mezi Bílými Karpaty a pohořím Chřiby jsou obklopené přilehlým lesoparkem, jezírky a mokřady. Skutečný ráj pro léčbu a ničím nerušenou relaxaci.

HISTORIE

Sirnaté lázně byly založeny v roce 1903, kdy místní rodák, ThDr. František Botek začal zkoumat zdejší prameny sirné vody, které vyvěraly v bažinách nedaleko obce. Mnoha rozbory byl prokázán jejich léčivý účinek, zejména pomáhaly na kožní onemocnění a potíže spohybovým aparátem. Byla postavena první, skromná lázeňská budova se šesti kabinami pro koupele a čekárnou pro hosty, kteří teprve měli přijít na řadu.

V nové době, počínaje rokem 1995, byly lázně kompletně zrekonstruovány, balneoprovoz byl přestavěn a zmodernizován, byly přistavěny nové pokoje pro lázeňské hosty. Na samém počátku tisíciletí byly ještě nově opraveny lázeňské vily Vlasta a Šárka těsně sousedící s hlavní lázeňskou budovou, sloužící k ubytování hostů. O rok později byl dostavěn nový trakt hlavní budovy, kde vznikl rehabilitační bazén se saunou, kabinety pro individuální tělocvik, fitnesscentrum, nové prostory pro elektroléčbu a také nová kuchyně a jídelna. Byla také rozšířena kapacita lázní o 70 nových lůžek. Tím byla tato rozsáhlá rekonstrukce završena. Lázně se dále rozvíjejí, na jaře roku 2011 byla slavnostně otevřena nová lázeňská kolonáda, jejíž součástí je rozlehlá, přitom však příjemná kavárna s komorní atmosférou, taneční parket, prostory pro promenádní koncerty pod širým nebem a tři maléobchůdky s drobnostmi v lázních nezbytnými.

LÉČEBNÉ PROCEDURY

Hlavní procedurou lázní jsou od počátku do současnosti sirné koupele, které opakovaně prokazují svou účinnost. Byly také zavedeny další procedury, které podporují a doplňují koupele v místní minerální vodě:

 • Koupele – bazén s protiproudem, vířivka
 • Fyzikální terapie - kinezioterapie neboli léčba pohybem, individuální rehabilitace, léčebný tělocvik
 • Pozitivní a negativní termoterapie – rašelina, parafínové zábaly, lokální kryoterapie
 • Vakuo-kompresní léčba a přístrojové lymfodrenáže
 • Masáže – klasické i speciální
 • Estetická dermatologie
 • Elektroléčba – DD proudy, interferenční proudy, TENS aj.
 • Ultrazvuk
 • Magnetoterapie
 • Laseroterapie
 • Akupunktura
 • Podkožní plynové injekce
 • Sauna
 • Sluneční lázně

VOLNÝ ČAS, SPORT A WELLNESS

 • kultura – Slovácké divadlo, Seminář ruských fi lmů
 • sport – golf, tenis, florbal, stolní tenis, kanoistika, rybaření, cyklistika
 • wellness – vodní relaxační centrum, whirlpool, suchá sauna, solárium, kosmetický salon, masáž lávovými kameny
Zlínský kraj

Jak se k nám dostanete?
Naplánujte si trasu.

Ukázat trasu

Přírodní léčivé zdroje

 • Přírodní léčivá voda

Obec Ostrožská Nová Ves

Záhumení 1022Ostrožská Nová Ves, 68722

podatelna@onves.cz+420572598115

www.onves.cz/

Zajímavá místa

Slovácké divadloGalerie DolmenZámek Uherský OstrohArcibiskupský zámek KroměřížVelehradPamátník Velké MoravyCimburkLázeňský mokřad

Slovácké divadlo

Slovácké divadlo 

Slovácké divadlo působí v Uherském Hradišti již od roku 1945. Každoročně nastuduje šest nových her na hlavním jevišti, jednu hru na Malé scéně a každý druhý rok k titulům přibývá i nová pohádka. Se souborem spolupracují osobnosti jako Jan Antonín Pitínský, Oxana Smilková, Radovan Lipus, Zoja Mikotová a mnoho dalších.

Adresa
Tyršovo náměstí 480
Uherské Hradiště, 68601

Mapa
49.0716 N, 17.4605 E

Kontakt
pokladna@slovackedivadlo.cz
+420572551346
webové stránky

Tip na výlet

Slovácké divadloHvězdárna Veselí nad MoravouZámek Uherský OstrohStrážniceUherské HradištěArcibiskupský zámek KroměřížVelehradBuchloviceCimburk

Slovácké divadlo

Slovácké divadlo 

Slovácké divadlo působí v Uherském Hradišti již od roku 1945. Každoročně nastuduje šest nových her na hlavním jevišti, jednu hru na Malé scéně a každý druhý rok k titulům přibývá i nová pohádka. Se souborem spolupracují osobnosti jako Jan Antonín Pitínský, Oxana Smilková, Radovan Lipus, Zoja Mikotová a mnoho dalších.

Adresa
Tyršovo náměstí 480
Uherské Hradiště, 68601

Mapa
49.0716 N, 17.4605 E

Kontakt
pokladna@slovackedivadlo.cz
+420572551346
webové stránky

Volnočasové komplexy / aktivity

Golf resort JEZERAPřírodní koupaliště Albatros v Ostrožské Nové VsiTenisový klub Ostrožská Nová VesRybařeníHvězdárna Veselí nad Moravou

Golf resort JEZERA

Golf resort JEZERA

Kde hřiště leží?

Golfové hřiště se nachází v obci Ostrožská Nová Ves, která leží v srdci Moravského Slovácka, asi 8 km od okresního města Uherského Hradiště. V rovinné krajině obklopené z jedné strany hřebenem Bílých Karpat a z druhé strany Chřibami s typickou dominantou hradu Buchlova. Golfové hřiště v Ostrožské Nové Vsi je znamenitou součástí čisté přírody vynikající vhodnou členitostí terénu.
Směrová tabule "Golf" je umístěna u hlavní silnice v obci Ostrožská Nová Ves, vždy 50m před odbočkou v obou směrech. Pokud přijíždíte od Uherského Hradiště dejte se směr Hodonín Břeclav, po příjezdu do Ostrožské Nové Vsi první odbočka vpravo. (cca 100m od hraniční tabule označení obce) . Dále potom pokračujete cca 200m rovně na místo určení. Pokud přijíždíte od Hodonína Ostrožská Nová Ves se nachází na hlavní trase do Uherského Hradiště, projedete obcí a cca 100m před opuštěním obce odbočíte vlevo dále pak pokračujete rovně 200m na místo určení.

Kdy vzniklo?

Golf club Uherské Hradiště byl založen v roce 2006. V roce 2007 byl otevřen driving range v Ostrožské Nové Vsi a létě 2009 bylo znormováno devítijamkové, plně zavlažované golfové hřiště JEZERA.

Co Vás tady čeká?

Specifické rozdělení jamek kolem jezer dává naznat, že půjde o zajímavé hřiště s parem 72. Tři pětipary, tři čtyřpary a tři třípary (oproti „klasickému“ poměru 2 pětipary, 2 třípary a 5 čtyřparů) budou výzvou jak pro „delší“ hráče, tak pro začátečníky.
Celková délka hřiště z odpališť bílých téměř 6.000 m, ze žlutých téměř 5.500 m, modrých 5.000 m a červených více než 4.600 m snese srovnání s jinými hřišti bez „uzardění“.
Architekt hřiště Jiří Metela si s grýny „vyhrál“. Žádný není stejný. Jsou zde grýny jednoúrovňové, dvouúrovňové, ale i tříúrovňové, takže ani na grýnech se nudit nebudete. Každý má jiný tvar a specialita pětkového grýnu, který je tvořen dvěma „plackami“ mezi nimiž je „kaňon“ bude pomstou greenkeepera, když se špatně vyspí.

Nejhezčí jamky?

Procházka po této devítce bude hezkým zážitkem. Odpaliště deváté jamky z „mola“ bude zajímavým vyvrcholením zdolávánízávěrečného pětiparu s grýnem mezi rybníky, což bude opět výzvou zejména pro dlouhé hráče.

Hrát třípar ze vzdálenosti od 80 do 120 metrů se zdá na jamce číslo 8 lehkou záležitostí, ale když uvážíme, že se jedná o téměř ostrovní grýn, pak tato jamka nabývá na zajímavosti. Zasažení grýnu s rozměry 25 metrů na délku a 39 metrů na šířku asi nebude velký problém, ale uvažte, že Vás může čekat třeba 40-ti metrový pat

Ostatní vyžití?

Klubovna nabízí příjemné posezení na terase nebo v klimatizovaném baru. Pochutnáte si na dobrém jídle a pití za příznivé ceny a můžete zde rozebrat svoje herní úspěchy. V těsné blízkosti klubovny se nacházejí cvičné plochy driving range s 15-ti odpališti, putting a chipping green spolu s cvičným bunkrem.

Adresa
Nádražní 982
Ostrožská Nová Ves, 68722

Mapa
49.0113 N, 17.4378 E

Kontakt
info@golf-jezera.cz
+420572501744
webové stránkyGALERIETipy od místnich průvodců