Lednice

Nejmladší léčebné lázně v České republice, Lázně Lednice, lázeňský dům Perla byly zasazeny přímo do srdce překrásné přírody Lednicko-valtického areálu, který je od roku 1996 zapsán na seznam UNESCO.

Lázně Lednice využívají ke své léčbě přírodní léčivý pramen, jodobromovou minerální vodu, která svým složením připomíná „Mrtvé moře“ a má vynikající léčebné účinky. Tento jedinečný třetihorní léčivý pramen v lázeňském domě aplikují ve formě koupelí.

HISTORIE

Obec Lednice má za sebou bohatou a pohnutou historii. Tento fakt byl ostatně v roce 1996 oceněn zápisem do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Součástí obce je od roku 1966 i blízká osada Nejdek jako její místní část. Nejdek leží asi 3 kilometry severozápadním směrem od Lednice a v minulosti to bylo významné hradisko. Zdejší lázně otevřené v roce 2007, využívají účinky přírodní jodobromové minerální vody, která blahodárně působí na pohybový a oběhový systém, na neurologické nemoci, ale i na gynekologické potíže a stavy po popáleninách.

LÉČEBNÉ METODY A WELLNESS

 • Jodobromová koupel - Nejúčinnější balneologický prostředek, který léčí cévní onemocnění, pomáhá při léčbě nemocí pohybového ústrojí, nemocí neurologických, gynekologických a nemocí kožních - zlepšuje hojení, podporuje protizánětlivé účinky. Během léčby dochází ke vstřebávání jodu inhalací a kůží a sliznicemi. Z léčebného hlediska je významný právě celkový účinek, který reguluje štítná žláza a dochází ke stimulaci neurohumorálního systému zásahem do osy hypotalamus - hypofýza - s projevy regulací nervového, srdečně-cévního a endokrinního systému. Jodobromová koupel má vynikající účinky nejen při léčbě, ale i preventivní, regenerační a omlazující.Koupel je připravována jako celková lázeň o teplotě 37°C. Je nutná konzultace s lékařem, kdy teplotu může snížit dle zdravotního stavu.

  Délka procedury: 20 minut + 10 minut celkový suchý zábal.

 • Individuální LTV - Individuální cvičení je zaměřeno na správný nácvik uvolňovacích a posilovacích cviků pro udržení správné funkce kloubů a svalů. Pomáhá mírnit bolesti.

  Délka procedury: 30 min.

 • LTV v bazénu - Cvičení pod dohledem fyzioterapeuta Vám pomůže zlepšit pohyblivost kloubů a správně procvičit celé tělo. Kromě efektu léčebné tělesné výchovy se příznivě uplatňuje vliv vody a její teplota.

  Délka procedury: 30 min

 • Hydromasážní vana - Slouží jako podpůrná léčba nemocí pohybového aparátu, ale také k relaxaci po fyzicky a psychicky namáhavé práci. Podstatou pozitivních účinků hydroterapie je vztlak vody, její teplota a cílené proudění. Kromě toho uklidňuje a uvolňuje, přičemž se zpomaluje aktivita vnitřních orgánů a prospívá i psychice, odbourává napětí, pomáhá zmírnit deprese a pocity úzkosti. Cílem je krátkodobá i dlouhodobá úleva od bolestí a zvýšení pohyblivosti kloubů i zvyšuje obranyschopnost organismu.

  Délka procedury: 20 min. Teplota: 37°C

 • Perličková koupel - Díky malým bublinkám, podobné perličkám, způsobuje mikromasáž kůže, která má za následek lepší prokrvení a celkovou relaxaci organismu. Vede k osvěžení a uklidnění organismu, má sedativní účinek projevující se v zlepšení dýchání a krevního oběhu, uklidnění srdeční činnosti, uvolnění přetíženého a bolestivého svalstva, zmírnění reflexních změn ve svalech, vazivu a tkáních.

  Délka procedury: 20 minut Teplota vody: 37°C

 • Přísadová koupel bylinná - Příznivě ovlivňuje zejména pohybový aparát, uvolňuje svalové napětí, má protibolestivý účinek. Koupel obohacena o vůně a esence bylin blahodárně působí na psychiku člověka a navozují pocit pohody.

Sůl levandulová - relaxační koupel, která přináší celkové tělesné a duševní uvolnění, je vhodná při nespavosti, migréně a bolestech hlavy.

Sůl heřmánková - má protizánětlivý a změkčující účinek, také protialergický. Užívá se při zánětech sliznic, zlepšuje a urychluje regeneraci tkání, při revmatizmu a neuralgických bolestech, při popáleninách a otocích, kožních problémech, pocení nohou a při nervovém podráždění.

Sůl eukalyptová - uvolňující koupel při nachlazení nebo jako prevence proti nachlazení, přináší celkový pocit klidu a uvolnění organizmu.

Sůl třezalková s jódem - uvolňující koupel podporující látkovou výměnu a krevní oběh.

Soli z mrtvého moře - pozitivní účinky především při léčbě kožních chorob, přirozeně čistí, regeneruje a prokrvuje pokožku, zbavuje ji nežádoucích látek a odumřelých buněk.

Délka procedury: 20 min. Teplota: 37°C

 • Rašelinová koupel - Speciálně upravovaná koupelová rašelina svými organicko- minerálními látkami působí na celý organismus. Navodí pocit znovuzrození a očištění a nabije energií. Pomáhá také při akné, artróze, ekzémech, mírných kožních zánětech, revmatismu, svalové křeči.

  Délka procedury: 20 min. + 10min. celkový suchý zábal Teplota: 37°C

 • Květinová koupel - Relaxační květinová koupel má aromatizující účinky, blahodárný vliv po fyzické námaze a mírní bolesti hlavy. Do koupele se přidává sůl Bellissima v kombinací s mýdlovými konfetami.

  Délka procedury: 20 min. Teplota: 37°C

 • Medová koupel - Med je jedním z nejznámějších kosmetických a krášlících přírodních prostředků, známých už od dob Kleopatry. Je vhodný i pro citlivou pleť, kterou zklidní a zhojí a pokožka se bude cítit jako znovuzrozená.

  Délka procedury: 20 min. Teplota: 37°C

 • Koupel Ylang-Ylang - Ylangová silice působí afrodiziakálně. Harmonizuje a uklidňuje nervový systém. Uvolňuje a povznáší, vnáší slunce a plynutí. Je vhodná při nervovém napětí a nespavosti. Snižuje krevní tlak, mírní střevní infekce. Je potvrzeno její působení proti malárii, tyfu a střevním infekcím. Zklidňuje bušení srdce.

  Délka procedury: 20 min. Teplota: 37°C

 • Koupel Champagne - Výtažek z šampaňského - bezalkoholový extrakt vína z Champagne je úžasným koncentrátem toho nejpotřebnějšího pro pokožku a vlasy. Působí protizánětlivě na pokožku, eliminuje volné radikály, chrání ji proti rozpadu základních podpůrných jednotek pokožky (kolagenová vlákna), dodává životní energii a tonizuje pokožku.

  Délka procedury: 20 min. Teplota : 37°C

 • Masáž reflexní a vazivová - Při reflexní masáži se fyzioterapeut snaží o odstranění všech reflexně vzniklých změn. Provádí na sucho, bez použití masážních prostředků, hmaty jsou prováděny pomalu. Touto technikou se zvyšuje prokrvení, ovlivňuje svalové napětí a v neposlední řadě ovlivňuje bolest.

  Délka procedury: 30 min.

 • Mobilizace páteře, periferních kloubů - Slouží k odstranění blokády, obnovení funkce a pohyblivosti v postižené oblasti (krční, hrudní, bederní páteře a kloubů) a k odstraňování bolesti. Je nutná konzultace s lékařem.
 • Techniky měkkých tkání - Fyzioterapeut uvolňuje měkké tkáně a tak příznivě působí na nervová zakončení.
 • Ultrazvuk - Jde o léčbu za pomocí zvuku. Na dané místo se nanese kontaktní prostředek, nastaví se intenzita a čas působení a fyzioterapeut pomalu bolestivé místo přejíždí hlavicí. Nejčastěji je indikován při kloubních a vertebrogenních potížích. Je nutná konzultace s lékařem.
 • Lymfodrenáž ruční - Manuální lymfodrenáž je prováděna na horních nebo dolních končetinách pomalými, jemnými krouživými pohyby. Procedura je zvláště vhodná při otocích končetin a po operacích ze zdravotního hlediska, z kosmetického hlediska při „pocitu unavených nohou“ a při ošetření celulitidy. Dochází k rozproudění lymfy. Masáž zvyšuje imunitu, podporuje detoxikaci organismu, uvolnění a mírné únavy.

  Délka procedury: 30 min.

 • Lymfodrenáž přístrojová - Princip spočívá v postupném nafukování jednotlivých komor drenážního návleku dle zadaného programu. Cílem lymfodrenáže je zlepšit odtok lymfy. Je vhodná pro ošetření unavených končetin (k rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice, sportu.), základ pro ošetření celulitidy (pomerančová kůže) a pokožky vůbec, doporučená jako prostředek na zvýšení imunity, detoxikaci organismu a prevenci vrásek. Tato terapie zvyšuje kondici o 10 až 15%, tedy je vhodná i pro výkonné sportovce.

  Délka procedury: 30 min.

 • Klasická masáž částečná, rozšířená, celková - Masáž zlepšuje prokrvení masírované oblasti, vstřebávání otoků a výronů, zlepšuje výživu tkání, zmírňuje bolest, povzbuzuje zpomalený krevní oběh, odstraňuje únavu a svalové napětí. Ovlivňuje i vzdálené orgány a má celkový účinek na organismus. Kromě relaxačního, uklidňujícího účinku má i účinek tonizační. Používají se speciální nedráždivé masážní prostředky, masážní emulze nebo oleje. Kontraindikací u celkové masáže jsou křečové žíly.

  Délka procedury : částečná m. 20 min, rozšířená 40 min, celková m. 85 min

 • Podvodní masáž částečná, rozšířená, celková - Podvodní masáž se provádí proudem vody na horní, dolní končetiny nebo záda. Významně se zvýší prokrvení všech promasírovaných svalů, snižuje únavu nejen svalů, ale i únavu psychickou. Je vhodná pro stavy po úrazech a operacích pohybového aparátu, revmatická a degenerativní onemocnění kloubní, choroby nervové (lumboischiadický syndrom, obrny), svalové bolesti a atrofie, chronickou zácpu. Kontraindikací u celkové masáže jsou křečové žíly.

  Délka procedury : Částečná 10 min. + 5 min. hydromasážní vana
  rozšířená 15 min. + 5 min. hydromasážní vana, celková 35 min
  Teplota: 37°C

 • Aroma masáž částečná, rozšířená, celková - Aroma masáž spojuje pozitivní působení klasické masáže s účinky éterických a vonných olejů. Dochází k prohřátí tkání, odplavení odpadních látek. Éterické vonné oleje svým hlubokým účinkem výtečně působí na nervovou soustavu masírovaného, blahodárně působí na aktivaci či stabilizaci psychiky, dochází tak k uvolnění těla i mysli. Posiluje imunitu organizmu, ulevuje při zátěži a stresu, harmonizuje tělesné a duševní pochody, které v organizmu probíhají. Působí nejen preventivně, ale i při akutních stavech. Kontraindikací u celkové masáže jsou křečové žíly.

  Délka procedury: částečná m. 15 min, rozšířená 35 min, celková m. 85 min

 • Havajská masáž částečná, rozšířená, celková - Havajská masáž je označována za PERLU MEZI MASÁŽEMI a má základ ve filozofii HUNA. Zaměřuje se na fyzickou, psychickou a duševní pohodu. Využívají se u ní plynulé, měkké i hluboké techniky, které jsou vykonávány nejen prsty a dlaněmi, ale především předloktím a lokty. Základním prvkem masáže jsou rytmické pohyby po klientově těle s využitím harmonické hudby. Masáží se odstraňuje napětí ve svalech, zvyšuje pohybové schopnosti, uvolňuje svalové bolesti, stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, detoxikuje a umocňuje pocity klidu a pohody. Kontraindikací u celkové masáže jsou křečové žíly.

  Délka procedury: částečná m. 15 min, rozšířená 35 min, celková m. 85 min

 • Masáž lávovými kameny - K masáži se používají speciální lávové kameny, které výborně akumulují teplo a zároveň se díky tomu uvolňuje některé aniony kovů, přispívající k regeneraci tkání. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci a tato vlastnost se využívá k uvolnění blokací důležitých bodů a rozproudění energie v našem těle. Pro zvýšení efektu se používají exotické aromatické oleje, které umocňují pocit naprosté relaxace a uvolnění. Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, postupně prohřívá celé tělo, detoxikuje organismus, uvolňuje celé tělo a mysl zbavuje stresu, únavy a napětí.

  Délka procedury: částečná m. 15 min, rozšířená 35 min, celková m. 85 min

 • Anticelulitidová masáž s ozónem - Anticelulitidová masáž, která není lymfatickou masáží, ale masáží proti celulitidě, se skládá ze tří částí. Při masáži dochází ke stimulaci hlubokých krevních a lymfatických cév, kompresi a následnému uvolňování kapilár a svalů, zlepšení vstřebávání tuků, stimulaci hlubokých i povrchových kapilár a svalů - dochází k regeneraci a relaxaci, vyhlazování kůže a podkoží, rozrušování tukových buněk a polštářků, rozrušování strií, prasklinek a celulitidy. Jemná ozónová masáž a vtírání aktivního ozónu napomáhá k potlačení a prevence celulitidy, vyhlazení strií a drobných žilek, vypínání kůže a ke stimulaci metabolismu organismu.

  Délka procedury: 35 min.

 • Amma masáž - Vychází z tradiční japonské akupresury a je to spojení východní filosofie práce s tělem se současnými moderními požadavky na rychlou regeneraci člověka.

  Masáž je prováděna na speciální masážní židli, kdy klient je zcela oblečen a zaujímá pohodlnou polohu vsedě. Pohyby terapeuta u této masáže jsou velmi přesné a značně rytmické, vytvářejí choreografický celek, připomínající pozice z bojových umění tzv. kata. Masáž je zaměřena na ramena, záda, krk, boky, ruce a hlavu. 

  Délka procedury: 15 min.

 • Dornova metoda + Breussova masáž - Jedná se o jemnou manuální terapii, jejíž pomocí jsou obratle a klouby uváděny do původní polohy. Účinně se lze zbavit fyzických a psychických bloků a především samotné příčiny onemocnění. Tato bezpečná metoda se provádí volným a přirozeným pohybem vyšetřovaného a jemným tlakem palců, nebo ruky terapeuta. Nedochází k žádným prudkým a nebezpečným pohybům, kterým bychom mohli klienta poškodit. Breussova masáž se provádí po Dornově metodě, přičemž působící na nervový systém a pohybový aparát, především páteř. Působí skvěle na svaly okolo páteře, a proto se s výhodou používá při bolestech zad, kde dokáže uvolnit meziobratlové ploténky a tím ulevit od bolesti, kterou může způsobit tlak na míšní nerv.

  Délka procedury: 60 min.

 • Elektroléčba II - diadynamik, interferenční proudy, TENS, Traebertovy proudy
 • Elektroléčba III - krátkovlnná a ultrakrátkovlnná diatermie, mikrovlny
 • Magnetoterapie - Procedura využívá léčebného působení magnetů. Přivádí vysokofrekvenční energii hluboko do tkání. Rozšiřuje cévy, zvyšuje celkovou obranyschopnost, má analgetické působení a relaxační účinek na příčně pruhované svalstvo. Zlepšuje přímým ohřevem funkci některých orgánů. Předepisuje se po úrazech, operacích, akutních ústřelech pomáhá při léčbě bolesti a zánětů.
 • Aerosolová individuální - Využívá se minerálních vod, které zlepšují funkci sliznice dýchacích cest, působí protizánětlivě, zkapalňují hlen a usnadňují vykašlávání.
 • Laser - scanner - Využívá se především pro rychlejší regeneraci ošetřované tkáně a rychlejší hojení ran. Její podstatou je místní prohřátí tkáně a její biostimulace. Buňky rychleji regenerují, snižuje se bolestivost a zvyšuje látkovou výměnu ve tkáních a buňkách, proces hojení bývá rychlejší.
 • Solux - Lokální teplo z infračerveného zářiče se využívá u zánětu čelních a čelistních dutin nebo jako předehřátí před trakcí, u lumbalgií. Aplikuje se ze vzdálenosti 10 - 20 cm ze zdroje buď červeným, nebo modrým filtrem infračervené záření po dobu 10 - 20 min.
 • Kryoterapie - Přikládání hmoty „kryoperlosa“ o teplotě -18°C na různé klouby horních nebo dolních končetin. Tím se zlepšuje prokrvení dané oblasti, výživa tkání, snižuje bolest. Vhodná při akutních úrazech tím, že zabraňuje vzniku větších otoků a hematomů, dále při zánětech kdy dojde ke sníženému vnímání bolesti a rehabilitací dosáhneme zvětšení rozsahu.

  Délka procedury: 2x5min.

 • Parafín - Na bolestivé místo se přikládají roušky namočené v parafínu o teplotě 56-60 °C. Prohřívání tlumí bolest a uvolňuje svalové napětí. Způsobuje prokrvení kůže, zmenšuje bolesti kloubů, má příznivý relaxační účinek. Využívají se při bolestech páteře a končetinových kloubů. Nedoporučuje se u osteoporózy.

  Délka procedury: 20 min.

 • Peloidní obklad - Sáček s prohřátou rašelinou se přikládá na příslušnou část těla. Dochází k pomalému předávání tepla do organismu. Jedním z hlavních efektů rašeliny je akumulace tepla. Rašelinového zábalu se využívá k léčbě chronických revmatických stavů, artróz, svalových kontraktur, bolestí kloubů a páteře.

  Délka procedury: 20 min

 • Oxygenoterapie - Jedná se o regenerační kyslíkovou kúru, která napomáhá k celkové regeneraci organizmu, zpomaluje proces tělesného i duševního stárnutí. Působí příznivě na psychiku, výrazně snižuje pocit stresu, posiluje imunitní systém při infekcích a oslabení organizmu, zlepšuje energetický stav organizmu, snižuje nepříznivé dopady špatných ekologických podmínek na zdraví. Chrání před migrénou a stresy, je účinná při odstranění únavy a zlepšení spánku. Příznivě ovlivňuje organizmus při vysokém krevním tlaku, cukrovce, bércových vředech, srdeční arytmii, po infarktu a dalších onemocněních.
 • Vodní uhličitá koupel - Koupel se připravuje sycením vody kysličníkem uhličitým ve speciálních saturátorech. Teplota vody je spíše nižší, kolem 34 - 36 °C a klient musí v koupeli zcela klidně ležet. Tělo se obalí do mírně hřejivého povlaku malých bublinek čistého CO2. Koupel zvyšuje prokrvení kůže a slouží k prokrvení povrchových tkání. Snižuje krevní tlak a odlehčuje vnitřním tkáním. Příznivě působí na činnost srdce a ledvin. Série koupelí má také antistresový účinek. Je fyzicky náročná a nedoporučuje se kombinovat s dalšími náročnými a tepelnými procedurami.

  Délka procedury: 20min. + 10 min. celkový suchý zábal
  Teplota: 33-34°C

 • Suchá uhličitá koupel - Jedná se o celotělové plynné lázně ve speciálním plastikovém vaku, který je napuštěn čistým kysličníkem uhličitým. Dochází ke zvýšenému prokrvení v důsledku rozšíření cév, kapilár, lepších průtokových vlastností krve, větší elasticity červených krvinek. Zvyšuje se tvorba buněčného cukru, zlepšuje se prokrvení mozku, srdečního svalu, končetin, klesá krevní tlak i otoky. Pozitivní efekt u nemocí pohybového i nervového ústrojí, osteoporózy, křečových žil, cukrovky. Zlepšuje se hojení, dochází ke zvláčnění jizev, má pozitivní vliv na kůži u celulitidy.

  Délka procedury: 35 min.

 • Insuflace oxidu uhličitého do podkoží - Aplikovaný oxid uhličitý působí proti bolesti, prokrvuje chladné končetiny, podporuje cévní systém, srdce a má vliv na činnost žláz s vnitřní sekrecí.
 • Rašelinová tělová maska - Rašelinové zábaly představují nezastupitelnou formu léčby a prevence chronických chorob. Jedná se o jednorázové velmi teplé (min. 40°C) zábaly působící postupným prohříváním postižené oblasti, což má za následek lokální překrvení, a tím urychlení látkové výměny. Vhodné zejména pro gynekologické a revmatické diagnózy.

  Délka procedury: 35 min

 • Tělový peeling - Peeling bez soli s rozdrcenými lasturami hluboce očišťuje pokožku. Jeho mikročástice odstraňují špínu a odumřelé buňky, současně změkčují pokožku. Očištěná pokožka znovu získává měkkost a světlost. Čistí a odstraňuje nečistoty, stimuluje obnovu buněk, pomáhá pokožce „dýchat“, zvyšuje schopnost vstřebávání. Obsahuje mořské výtažky - Laminaria Digitata, které vyživují, vracejí zářivost a svěžest pokožce, aktivují krevní oběh a rozdrcené lastury - OSTREA napomáhají odlupování odumřelých buněk.

  Délka procedury: 20 min.

 • Celotělový zábal z mořských řas - Obsahuje vysoké procento hořčíku, draslíku, bromidů a dalších důležitých minerálů a stopových prvků. Tyto prvky působí uklidňujícím účinkem na celé tělo, bahenní minerály obnovují buněčný metabolismus a regenerují buněčnou strukturu pokožky. Obnovuje rovnováhu minerálů, které pronikají přes pokožku do těla, tonizuje, odvádí toxiny. Vstřebává toxické látky a tukovou tkáň, zlepšuje stav pokožky. Má uvolňující účinek. Délka procedury: 40 min.
 • Vínoterapie - Jadérka hroznů jsou pravým zdrojem síly. Antioxidant Procanidin, který je v nich obsažen, pohlcuje volné radikály padesátkrát silněji než vitamín E a výrazně silněji než vitamín C. Slouží k posílení imunitního systému a odvrácení předčasného procesu stárnutí buněk. Velmi účinně pěstí, vypínají a zpevňují pokožku.
 • Vitamínová bomba - Brusinky se v moderní kosmetologii používají pro jejich vysoký obsah vitamínů C a pro obsažené nenasycené mastné kyseliny. Rostlinný vitamín E-tokorienol má antioxidační účinky a mastné kyseliny rekonstruují buněčné membrány. Produkty s obsahem brusinky účinně regenerují a osvěžují.
 • Chmelový ráj - Chmelový ráj se skládá z výživné lázně s pivem a obilnými klíčky a pivního zábalu. Lázeň prohřeje pokožku a uvolní póry kůže, kterými se při mírném pocení odplavují z podkoží škodlivé látky. Směs drcených bylin působí jako očistný peeling odstraňující z těla unavené části kůže. Pivní kvasnice předávají pokožce celou řadu vitamínů B, proteiny, sacharidy a přispívají k celkovému zvláčnění a regeneraci pokožky.

  Délka procedury: 50min

 • Čokoládové blaho - První obsahuje zábal z čokolády a čokoládové pohlazení těla. Délka procedury: 40 min. Druhá obsahuje čokoládový peeling, zábal a čokoládové pohlazení těla. Délka procedury: 50 min. Působí na všechny smysly těla a zpomaluje proces předčasného stárnutí pokožky. Pomáhá vyhlazovat a zkrášlovat pokožku, odplavuje toxické látky a uvolňuje ztuhlé svaly.
 • Champagne speciál - Šampaňský speciál se skládá ze šampaňské koupele, šampaňského pohlazení těla, masky „CHAMPAGNE“ a závěreční péče. Obsahuje řadu vitamínů a minerálních látek, které blahodárně působí na pokožku, proti stárnutí kůže a dodávají ji mladiství vzhled.

  Délka procedury: 50min

Jihomoravský kraj

Jak se k nám dostanete?
Naplánujte si trasu.

Ukázat trasu

Přírodní léčivé zdroje

 • Přírodní léčivá voda

Turistické informační centrum Lednice

Zámecké náměstí 68Lednice, 69144

ticlednice@email.cz+420 733 531 874

www.lednice.cz

Zajímavá místa

Zámek LedniceJanohradTři GrácieMuzeum LednicePěšky do ValticMinaretBelvederHraniční zámečekKolonáda Na RajstněApollónův chrámObelisk

Zámek Lednice

Jeden z nejkrásnějších zámků v České republice se nachází jen pár minut pěšky od Lázní Lednice. Můžete si vybrat jeden ze čtyř prohlídkových okruhů. I. okruh nabízí reprezentační sály v přízemí zámku, II. okruh knížecí apartmány v prvním patře zámku, III. okruh dětské pokoje princů a princezen a Muzeum loutek Milana Knížáka ve druhém patře zámku. IV. okruh zvaný Grotta je umělá barokní krápníková jeskyně.

Tip na výlet

Valtický zámekPohanskoStezka bosou nohou ValticeHraniční zámečekKolonáda Na RajstněApollónův chrám

Valtický zámek

Valtický zámek, vzniklý rozšířením hradu založeného patrně v 11. století, byl od konce 14. století do poválečné konfiskace sídlem vládnoucího knížete z rodu Liechtensteinů.

Velikost a nádhera barokní výzdoby svědčí i dnes o tom, že býval rezidencí jednoho z nejmocnějších šlechticů podunajské monarchie.

Volnočasové komplexy / aktivity

Víceúčelové hřiště, workout, skateparkPlavby k Minaretu a JahohraduPěšky do ValticDen v Lednici plný zajímavostí pro dětiLednice v ziměNenáročný výlet pro senioryPřechod Pálavy

Víceúčelové hřiště, workout, skatepark

Workout a skatepark je v provozní době volně přístupný veřejnosti. Víceúčelové hřiště slouží během školního roku v době vyučovaní především pro potřeby základní a mateřské školy.

V odpoledních hodinách, víkendech, svátcích a prázdninách pro potřeby veřejnosti.

TOP cyklotrasa - tip na výlet na kole

Lichtenštejnské cyklostezky

Lichtenštejnské cyklostezky

Lichtenštejnské stezky jsou ojedinělým souborem cykloturistických tras, spojujících nejkrásnější památky rodu Lichtenštejnů na jižní Moravě v oblasti Lednicko-valtického areálu a v Dolním Rakousku.

Na 90 km dlouhý okruh přeshraniční Knížecí stezky navazují na moravské straně čtyři kratší stezky: Břeclavská, Poštorenská, Lednická a Valtická stezka. Všechny je poznáte podle specifického cyklistického značení, na němž je vyobrazen rodový erb rodu Lichtenštejnů.

Adresa
U Tržiště 324/8
Břeclav, 69002

Mapa
48.7585 N, 16.8818 E

Kontakt
+420 736 501 544
webové stránkyGALERIETipy od místnich průvodců