Luhačovice

Poznejte Luhačovice, lázně, kde se snoubí jedinečné dary přírody a lidské dovednosti. Minerální prameny přinášející zdraví, příznivé klimatické podmínky, jedinečná architektura, kulturní dění a neopakovatelná atmosféra klidu a pohody řadí Luhačovice mezi nejkrásnější lázeňská místa v České republice. Vše umocněno pestrou nabídkou pro wellness, relaxaci, poznání, zábavu, sport, turistiku, cykloturistiku a romantické zážitky.

Jste srdečně vítáni, nabídka je pestrá, spojte si Luhačovice s úspěšnou léčbou, nebo s dnes tolik oblíbenými týdenními,víkendovými, relaxačními a wellness pobyty. Nezáleží na tom, kdy se zde vydáte, každé roční období má své kouzlo a zkušení profesionálové jsou připraveni vám poskytnout své služby, každý zde může něco obdivovat a nalézat. Je to na vás ..., vybírejte.

HISTORIE

Oblast Horní Olšavy byla známa již člověku žijícímuas i 30 000 let před naším letopočtem. Již pravěcí lovci pravděpodobně záměrně vyhledávali a znali místní prameny. První písemná zmínka o Luhačovicích pochází z roku 1412.

Zdejší kraj byl poměrně chudý a obyvatelstvo trpělo častými vpády Turků, Tatarů a uherských Kuruců. Majitelé panství se střídali až do roku 1629. V tomto roce se panství dostalo do vlastnictví uherského šlechtického rodu Serenyiů. Ti rozpoznali veliké bohatství v podobě minerálních pramenů a začali postupně s jejich úpravou a s rozvojem lázní.

Avšak na počátku 20. století prostředky hraběcí rodiny nestačily a lázním hrozila stagnace a úpadek. A tehdy přišel do Luhačovic MUDr. František Veselý, který v roce 1902 založil akciovou společnost, s jejímž vznikem začal velký rozvoj luhačovických lázní.

SPORT A WELLNESS

Každý, kdo vyznává aktivní odpočinek, najde v Luhačovicích pestrou sportovní a relaxační nabídku. Tenis, bowling, hřiště pro nohejbal, volejbal, fotbal, ruské kuželky, minigolf, stolní tenis. Odvážnější mohou vyzkoušet zorbing nebo paintball. Hala ve Sportovním centru Radostova poskytuje bohaté zázemí pro všestranné vyžití jak svátečním, tak i profesionálním sportovcům.

Celoročně můžete vyrazit na krytou městskou plovárnu, která nabízí plavecký bazén, zážitkový bazén, whirpool i parní koutek. V letních měsících se můžete slunit na venkovní terase. V parném létě najdete osvěžení v aquaparku, který najdete přímo na přehradě. Aquapark disponuje plaveckým bazénem, skluzavkami, toboganem, zážitkovým bazénem a dětským bazénkem. Přehrada nabízí široké sportovní vyžití. Plavání v přírodním koupališti, využití lodiček a šlapadel, aquazorbing nebo rybaření.

Okolí přehrady je přizpůsobeno cyklistům, turistům, ale také in-line bruslařům. V případě nepříznivého počasí můžete relaxovat v některém ze špičkových wellness center – bazény, whirpool, Kneippův chodník, parní lázně, sauny, relaxační lavice a také odpočinkové zóny jsou připraveny pro zpříjemnění dne.

LÉČEBNÉ PROCEDURY

Lázeňská léčba je založena na využití přírodních léčivých zdrojů v kombinaci s nejmodernějšími léčebnými a rehabilitačními metodami. Léčebné pobyty zahrnují kombinaci z více než 80 druhů lázeňských procedur.

K léčebným procedurám patří pitná kúra minerálních vod, inhalace, obklady, masáže, vodoléčebné procedury, elektroléčba, speciální terapie, pohybová léčba a mnoho dalších. Programové nabídky pro léčbu i relaxaci jsou odborníky navržené kombinace léčebných procedur zaměřené na cílenou léčbu, nebo péči o zraví a předcházení onemocnění.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE

Zdejší léčivé vody jsou považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě nejenom pro vysoký obsah minerálních látek, ale také pro vynikající proplynění. K navrácení, ale i k upevnění zdraví jsou využívány více než 300 let. V lázních je využíváno celkem 17 hydrouhličitanochlorido- sodných kyselek a jeden pramen sirný. Vody obsahují sodík, draslík, vápník, hořčík, železo, mangan, měď, stroncium, hliník, jód, lithium, baryum, fluor, bór, berylium, stříbro, nikl, cín, titan, zinek. Některé prameny jsou volně přístupny veřejnosti, a to Vincentka, Aloiska, dr. Šťastného, sv. Josef, Viola, jiné, např. Amandka, Janovka, Elektra, Jubilejní, Sirný a Jaroslava, se používají ke koupelím a inhalacím v léčebných zařízeních.

Zlínský kraj

Jak se k nám dostanete?
Naplánujte si trasu.

Ukázat trasu

Přírodní léčivé zdroje

 • Přírodní léčivá voda

Městské turistické a informační centrum

nám. 28. října 543Luhačovice, 76326

info@luhacovice.eu+420 577 133 980

www.luhacovice.eu/

Zajímavá místa

Lázeňský a léčebný dům PrahaSakrální památky ve středu městaPražská čtvrťLázeňské náměstí s kolonádouStavby Dušana Jurkoviče

Lázeňský a léčebný dům Praha

Lázeňský léčebný dům PRAHA nabízí v současné době 115 lůžek. Má vlastní pramen s názvem Viola.

Adresa
Leoše Janáčka 379
Luhačovice, 76326

Mapa
49.1144 N, 17.7679 E

Kontakt
+420 577 131 102
webové stránky

Tip na výlet

Přehrada

Přehrada

Přehrada v blízkých Pozlovicích byla původně postavena z důvodu ochrany lázeňského města Luhačovice před povodněmi. Postupně se stala cílem častých procházek, odpočinkovou a klidovou zónou. S Luhačovicemi je rekreační oblast přehrady propojena pěší stezkou Jurkovičova alej, podél které jsou vybudována odpočívadla, sportoviště a občerstvení.

Okolí přehrady má ideální podmínky pro aktivní rekreaci obyvatel a lázeňských hostů. Je vhodné pro pěší výlety, cykloturistiku, in-line bruslení, rybaření, koupání, relax a další zábavu. Disponuje vhodnými podmínkami pro ubytování a stravování. Hlavní předností areálu Luhačovické přehrady v Pozlovicích je především příjemné a klidné přírodní prostředí. Tento areál leží na okraji krajinné oblasti Bílé Karpaty.

V roce 2011 byla přehrada vypuštěná a vyčištěná. Novinkou je venkovní aguapark Duha a naučná stezka přibližující historii a současnost tohoto vodního díla.

Adresa
75
Pozlovice, 76326

Mapa
49.1186 N, 17.7723 E

Volnočasové komplexy / aktivity

TenisMinigolfBowlingKoupání - Koupaliště Duha PozloviceNordic walkingDětské atrakce – relax pro rodičePlovárna Luhačovice

Tenis

Tenisové kurty v Luhačovicích jsou umístěny v krásném a klidném prostředí lázeňského areálu. Z našich tenisových dvorců s kvalitním antukovým povrchem si odnesete špičkové sportovní zážitky. Přijďte si zasportovat nebo fandit tenisovým nadšencům a osobnostem.

Bližší informace

Aktuální sezóna

Historie tenisu v Luhačovicích

Otevírací doba tenisových kurtů

Pondělí8.00 – 20.00
Úterý8.00 – 20.00
Středa8.00 – 20.00
Čtvrtek8.00 – 20.00
Pátek8.00 – 20.00
Sobota8.00 – 20.00
Neděle8.00 – 20.00

Adresa
Lázeňské náměstí 427
Luhačovice, 76326

Mapa
49.106 N, 17.7589 E

Kontakt
koutny@limit.cz
+420 777 123 382
webové stránky

TOP cyklotrasa - tip na výlet na kole

Cyklovýlety

Cyklovýlety

V současné době tolik oblíbená cykloturistika je dalším ze způsobů, jak aktivně trávit čas. Rozmanitá příroda v okolí Luhačovic nabízí možnosti výletů pro zkušené a náročné cyklisty, ale i pro rodiny s dětmi či seniory. V mírně zvlněném terénu se nacházejí malebná údolí s vesnicemi. Cyklostezky vedou často přes otevřenou krajinu s dalekými výhledy, křižují pole a louky a procházejí drobnými lesy. Vybrat si můžete z následujících tras nebo si můžete stáhnout cykloturistickou mapu nebo přímo cykloprůvodce Luhačovickým Zálesím, kde najdete podrobný popis výletů spolu s mapami:

Z Luhačovic do Biskupic

 • Charakteristika: Tato poměrně krátká trasa vás zavede do Biskupic a poté k místnímu letišti, kde se můžete pokochat krásnými výhledy.
 • Délka: 9 km
 • Průběh trasy: ulice Družstevní, Luhačovice – Biskupice – letiště – ulice Stráň, Luhačovice

Cyklotrasa Obora

 • Charakteristika: Tato trasa vedoucí převážně upravenými cestami vás povede okolo mohyl z 9. století. Štěstí v lásce vám zajistí namočení levého ukazováčku v Jezírku lásky. 
 • Délka: 8,3 km
 • Průběh trasy: centrum Luhačovic – pravý břeh Šťavncie – nad pramenem Ottovka – úpatí Malé Kamenné – Řetechov – Horní Dvůr – mohylové pohřebiště – Jezírko lásky

Okolo Luhačovic

 • Charakteristika:  Vydejte se mírně kopcovitým terénem poznat okolí Luhačovic směrem k Uherskému Brodu.
 • Délka: 28,3 km
 • Průběh trasy: Luhačovice – Kladná-Žilín – Rudimov – Slavičín (barokní zámek) – Pivečkův lesopark – Petrůvka – Luhačovice

Z Luhačovic do funkcionalistického Zlína

 • Charakteristika: Cesta do nedalekého Zlína vám přinese spoustu krásných výhledů, uvidíte zříceniny hradu Rýsov a Čertův kámen. Nezapomeňte se napít léčivého pramene u kostela Panny Marie Sněžné. Občerstvit se můžete také v hosdpůdce na Maleniskách.
 • Délka: 20 km
 • Průběh trasy: ul. Dr. Veselého, Luhačovice – Řetechov – Maleniska – Provodov – Klenčov – Jaroslavice – Zlín

Z Luhačovic do Vizovic

 • Charakteristika: Tato nenáročná trasa vede nejdříve po hlavní cestě, ale poté se stáčí mimo, a dovede vás lesní cestou až do města skla, slivovice a vizovického pečiva.
 • Délka: 18 km
 • Průběh trasy: Luhačovice – přehrada – Dolní Lhota – Horní Lhota – Hájenka – Vizovice – Luhačovice


GALERIETipy od místnich průvodců