Františkovy Lázně

Františkovy Lázně jsou jedním z pilířů tzv. Západočeského lázeňského trojúhelníku. Přestože jsou malé, jsou velmi krásné. Jejich poloha blízko německé hranice a nedaleko historického Chebu z nich dělá velmi atraktivní turistickou destinaci. Do dnešní doby si zachovaly ráz lázeňského města z přelomu 19. a 20. století, kdy bylo evropské lázeňství na svém vrcholu.
Historie
Město Františkovy Lázně založil v roce 1793 císař František I. jako první slatinné lázně na světě. Z počátečních venkovských lázní s Františkovým pramenem, dřevěnou kolonádou a několika lázeňskými domy, se velice rychle staly jedny z nejvyhledávanějších lázní v Evropě.
Lázeňská vesnička byla postupně rozšiřována, založily se zde rozlehlé anglické parky a v roce 1865 ji císař František Josef I. povýšil na město. V období před 1. světovou válkou, v době největšího rozkvětu, dosahovaly Františkovy Lázně roční návštěvnosti až 20 000 pacientů a téměř 80 000 lázeňských turistů. V roce 1992 byly Františkovy Lázně vyhlášeny městskou památkovou rezervací.


Volnočasové aktivity

Hlavní indikace léčby
pohybové ústrojíkrevního oběhu
gynekologická onemocnění včetně neplodnosti
nemoci srdce

Přírodní léčivý zdroj
Přírodní léčivá voda, slatina a plyn