slide_0
cs en de ru

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně jsou jedním z pilířů tzv. Západočeského lázeňského trojúhelníku. Přestože jsou malé, jsou velmi krásné. Jejich poloha blízko německé hranice a nedaleko historického Chebu z nich dělá velmi atraktivní turistickou destinaci. Do dnešní doby si zachovaly ráz lázeňského města z přelomu 19. a 20. století, kdy bylo evropské lázeňství na svém vrcholu.

Historie

Město Františkovy Lázně založil v roce 1793 císař František I. jako první slatinné lázně na světě. Z počátečních venkovských lázní s Františkovým pramenem, dřevěnou kolonádou a několika lázeňskými domy, se velice rychle staly jedny z nejvyhledávanějších lázní v Evropě.

Lázeňská vesnička byla postupně rozšiřována, založily se zde rozlehlé anglické parky a v roce 1865 ji císař František Josef I. povýšil na město. V období před 1. světovou válkou, v době největšího rozkvětu, dosahovaly Františkovy Lázně roční návštěvnosti až 20 000 pacientů a téměř 80 000 lázeňských turistů. V roce 1992 byly Františkovy Lázně vyhlášeny městskou památkovou rezervací.

Západní Čechy, Cheb

Volnočasové aktivity
Hlavní indikace léčby
pohybové ústrojí
krevního oběhu
gynekologická onemocnění včetně neplodnosti
nemoci srdce
Přírodní léčivý zdroj
Přírodní léčivá voda, slatina a plyn
Webové stránky
https://www.frantiskovy-lazne.info

Galerie

Co se děje v lázeňských místech

Přejít na aktuality

Co nového připravujeme?