Hodonín

Hodonín, rodiště prvního Československého prezidenta, T.G. Masaryka, je významným lázeňským a zároveň vinařským městem na jižní Moravě s dobrou dostupností turisticky hojně navštěvovaných oblastí – Pohanska, Lednicko-valtického areálu a Pálavy. Samotné město leží v rovinaté krajině Slovácka s rozsáhlými vinicemi, poli a ovocnými sady. V okolí Hodonína se nachází bohatý zdroj velmi kvalitní a léčivé minerální vody z dob třetihorního moře, tzv. jodobromové solanky. Lázně Hodonín poskytují kvalitní péči založenou na více než třicetileté tradici a profesionalitě zdejších terapeutů v kombinaci s léčivými účinky jodobromové minerální vody. Specializují se na léčbu pohybového aparátu s orientací na zánětlivá revmatologická onemocnění, artrózu, Bechtěrevovu nemoc a onemocnění kardiovaskulárního systému.
Lázně Hodonín zůstávají věrné tradici českého lázeňství založené na vysoce odborné péči a individuálnímu přístupu ke svým klientům.
Historie
V oblasti dnešního Hodonína, na pravém břehu řeky Moravy, stávala již v pozdní době kamenné první osada, což dokládají četné archeologické nálezy. Později se zdejší území stalo důležitou křižovatkou obchodních cest, např. slavné Jantarové stezky z Pobaltí do středního Podunají a Středomoří. Důležitý brod přes řeku Moravu střežil hrad postavený již za knížete Břetislava I. (1035–1055). V historických pramenech je Hodonín prokazatelně doložen z roku 1169, městská práva ale získal až za královny Konstancie Uherské v roce 1228. Hodonínsko je známo těžbou ropy a zemního plynu. V padesátých letech dvacátého století právě naftaři upozornili na skutečnost, že voda, kterou při těžbě ropy odčerpávají, obsahuje výrazné množství jodu (jodobromová solanka). Na základě dlouhodobých výzkumů byl prokázán významný léčebný efekt jodobromové solanky. V roce 1979 vznikla Lázeňská léčebna Hodonín.ho plynu. V pades


Volnočasové aktivity

Hlavní indikace léčby
pohybové ústrojíkardiovaskulárního systému

Přírodní léčivý zdroj
Jodobromová solanka z lokálního zdroje