slide_0
cs en de ru

Ostrožská Nová Ves

V srdci regionu Moravské Slovácko leží malá a klidná lázeňská obec s prameny léčivé sirné vody Ostrožská Nová Ves. Lázně sevřené mezi Bílými Karpaty a pohořím Chřiby jsou obklopené přilehlým lesoparkem, jezírky a mokřady. Skutečný ráj pro léčbu a ničím nerušenou relaxaci.

Historie

Sirnaté lázně byly založeny v roce 1903, kdy místní rodák, ThDr. František Botek začal zkoumat zdejší prameny sirné vody, které vyvěraly v bažinách nedaleko obce. Mnoha rozbory byl prokázán jejich léčivý účinek, zejména pomáhaly na kožní onemocnění a potíže s pohybovým aparátem. Byla postavena první, skromná lázeňská budova se šesti kabinami pro koupele a čekárnou pro hosty, kteří teprve měli přijít na řadu.

V nové době, počínaje rokem 1995, byly lázně kompletně zrekonstruovány, balneoprovoz byl přestavěn a zmodernizován, byly přistavěny nové pokoje pro lázeňské hosty. Na samém počátku tisíciletí byly ještě nově opraveny lázeňské vily Vlasta a Šárka těsně sousedící s hlavní lázeňskou budovou, sloužící k ubytování hostů. O rok později byl dostavěn nový trakt hlavní budovy, kde vznikl rehabilitační bazén se saunou, kabinety pro individuální tělocvik, fi tnesscentrum, nové prostory pro elektroléčbu a také nová kuchyně a jídelna. Byla také rozšířena kapacita lázní o 70 nových lůžek. Tím byla tato rozsáhlá rekonstrukce završena. Lázně se dále rozvíjejí, na jaře roku 2011 byla slavnostně otevřena nová lázeňská kolonáda, jejíž součástí je rozlehlá, přitom však příjemná kavárna s komorní atmosférou, taneční parket, prostory pro promenádní koncerty pod širým nebem a tři malé obchůdky s drobnostmi v lázních nezbytnými.

Jižní a východní Morava, Uherské Hradiště

Volnočasové aktivity
Hlavní indikace léčby
pohybové ústrojí
kožní
ekzémy
akné
lupénka
Přírodní léčivý zdroj
Sirná minerální voda
Webové stránky
https://www.onves.cz

Galerie

Co se děje v lázeňských místech

Přejít na aktuality

Co nového připravujeme?