slide_0
cs en de ru

Pozlovice

Pozlovice jsou menší lázeňské místo u Luhačovic, situované na hranici chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, v blízkosti vodní nádrže Luhačovice. Pro svoji polohu patří Pozlovice do jedné z deseti oblastí s nejlepším životním prostředím v České republice. Zdejší lesnatá krajina tvoří plynulý přechod mezikopcovitým Valašskem a rovinatým Slováckem. Místní léčivé minerální prameny jsou považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě.

Historie

Městys Pozlovice je poprvé připomínán roku 1287 pod názvem Pozlovicensem, kdy zde nechal vladyka Soběhrd postavit kostel s farou a školu. Od roku 1412 patřily Pozlovice Elišce ze Šternberka, která vlastnila i gotický hrad Starý Světlov, tyčící se na kopci v lesích poblíž Pozlovic. V roce 1629 připadly Pozlovice do vlastnictví rodiny hrabat Sereyiů.

Při nájezdech maďarských Kuruců v roce 1704, byly Pozlovice kompletně vypáleny a místní obyvatelé byli nuceni uprchnout do okolních hor, ve kterých se ukrývali až do doby odchodu nájezdníků. Po návratu do vsi se sedláci nezalekli zanechané spouště a začali s novou výstavbou.

Na prosbu hraběte Amanda Serenyiho povýšila roku 1758 Pozlovice Marie Terezie na městečko (městys) s právem pořádat výroční trhy.

Jižní a východní Morava, Zlín

Volnočasové aktivity
Hlavní indikace léčby
pohybové ústrojí
dýchací ústrojí
onkologie
trávicího ústrojí
Přírodní léčivý zdroj
Přírodní léčivé minerální vody
Webové stránky
https://www.pozlovice.cz/

Galerie

Co se děje v lázeňských místech

Přejít na aktuality

Co nového připravujeme?