slide_1 slide_2 slide_3 slide_4 slide_5 slide_6
cs en de ru

Volnočasové aktivity Jáchymov

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

V regionu se po celý rok pořádá mnoho společenských, kulturních i sportovních akcí.

 • Karlův běh na lyžích, únor – mezinárodní závod v běhu na lyžích.  
 • Zahájení lázeňské sezony, květen – hudební program, šermířská vystoupení, mažoretky, středověký jarmark s ukázkou řemesel.
 • Karel Bike, květen – závod horských kol.
 • Jáchymovské kulturní léto, červen – koncerty, činohra a výstavy na náměstí.
 • Karlův krok, září – maraton v severské chůzi nordic walking.
 • Jáchymovský hudební podzim, říjen – koncerty.

Úhošť

Úhošť

Národní přírodní rezervace, rozkládající se nedaleko Kadaně. Předmětem ochrany jsou lesostepní a stepní formace na svazích geomorfologicky nápadné tabulové hory Úhošť. Vyskytuje se zde celá řada zvláště chráněných druhů rostlin a živočichů.

Rašovické skály

Rašovické skály

Přírodní památka, nacházející se u obce Lestkov u Klášterce nad Ohří. Důvodem ochrany je výskyt teplomilných rostlin na čedičovém podkladě.

Mravenčák

Mravenčák

Skalnatý vrcholek s kolmou stěnou s teplomilnou stepní květenou. Nachází se u Klášterce nad Ohří. Přírodní památka.

Hrad Egerberk

Hrad Egerberk

Gotická zřícenina hradu, vypínající se na zalesněném krušnohorském kopci, nedaleko Klášterce nad Ohří. Prvním známým majitelem, původně šlechtického hradu založeného na přelomu 13. a 14. století, byl Vilém z Egerberka. Stavba je ukázkou hradu s dvoupalácovou dispozicí. Dnes jsou zachovány zbytky příkopů, valů, hradeb, brány, paláců a hospodářských budov.

Potůčky

Potůčky

V obci: hraniční přechod pro pěší a cyklo do Johannegeorgenstadtu, krytý bazén, kostel Navštívení Panny Marie (1911).

Abertamy

Abertamy

Obec ležící pod horou Plešivec s horským hotelem a osmibokou rozhlednou z roku 1888; v obci: kostel Čtrnácti sv. pomocníků z roku 1534, prodejní galerie Arnika (výtvarné práce krušnohorských umělců).

Stráž nad Ohří

Stráž nad Ohří

Obec navštěvovaná především vodáky (protéká zde řeka Ohře); okolí: přírodní park Stráž nad Ohří, zříceniny hradů Himlštejn a Hauenštejn.

Ostrov

Ostrov

V obci se nachází zajímavý soubor budov z období tradicionalismu (50. léta 20. století), barokní zámek, zámecký park, kostel sv. Michaela, rekonstruovaná radnice, letní koupaliště aj.

Loket nad Ohří

Loket nad Ohří

Tipy na návštěvu v obci a okolí: malebné údolí řeky Ohře, hrad Loket s vězeňskými kobkami a strašidly, přírodní divadlo, Muzeum dr. Payera.

Pernink

Pernink

Zajímavosti v obci a okolí: bývalé středisko výrobny paličkovaných krajek a výšivek, druhá nejvýše položená železniční stanice v Čechách (915 m n. m.), přírodní rezervace Oceán.

Klášterec nad Ohří

Klášterec nad Ohří

Tipy na návštěvu v obci a okolí: Muzeum porcelánu, zámek, zámecký park se vzácnými dřevinami, Thunská hrobka, aquapark.

Karlovy Vary

Karlovy Vary

Nejslavnější české lázeňské město s atraktivní turistickou nabídkou: léčivé termální a studené minerální prameny, originální suvenýry (kamenné karlovarské růže, sklo Moser, porcelán Thun, oplatky, Becherovka), bohatý kulturní a sportovní program a další.

Horní Blatná

Horní Blatná

Město ve vrcholových partiích Krušných hor s historickým centrem, vyhlášeným za městskou památkovou zónu. Ve městě a okolí lze navštívit: Muzeum těžby cínu, farní kostel sv. Vavřince, Vlčí jámy (zbytky cínových dolů), Blatenský vodní příkop, rozhlednu Blatenský vrch aj.

Kadaň

Kadaň

Někdejší královské město, ležící jihozápadně od Chomutova na levém břehu řeky Ohře. Dnes důležité kulturní a turistické centrum severozápadních Čech.

Louka vstavačů U Černýše

Louka vstavačů U Černýše

Chráněná podmáčená louka u obce Perštejn s bohatým výskytem orchideje prstnatce májového (až 700 jedinců); přírodní památka.

Hrad Himlštejn

Hrad Himlštejn

Hradní zříceniny, stojící na čedičovém vrchu Nebesa (634 m n. m.) vysoko nad údolím řeky Ohře nedaleko Stráže nad Ohří. Himlštejn byl typickým představitelem hradů, které vznikaly za husitských válek. Do dnešních dnů se dochovaly zbytky zdiva dvou bran s obvodovou hradbou, pozůstatky hranolové věže a dalšího hradního objektu.

Hrad a zámek Hauenštejn

Hrad a zámek Hauenštejn

Stavba z druhé poloviny 13. století, nacházející se nedaleko Stráže nad Ohří v Krušných horách. V roce 1947 byl hrad po rekonstrukci využíván jako rekreační středisko jáchymovských dolů.

Rozhledna Plešivec u Abertam

Rozhledna Plešivec u Abertam

16 m vysoká rozhledna s pěkným výhledem na blízkou obec Abertamy a dále do okolní krajiny. U rozhledny je v provozu restaurace.

Stará štola Vlčí jámy

Stará štola Vlčí jámy

Zajímavá chráněná přírodně-technická památka u Horní Blatné, která je pozůstatkem středověké důlní činnosti.

Skalní stěny Strašidla

Skalní stěny Strašidla

Skupina mohutných žulových skal u Horní Blatné, které byly vytvořeny postupným zvětráváním v drsném podnebí Krušných hor. Jedna z mála lokalit na Jáchymovsku, kde se dá provozovat horolezectví.

Božídarské rašeliniště

Božídarské rašeliniště

Největší národní přírodní rezervace v západních Čechách s výměrou skoro tisíc hektarů a velmi cennou květenou. Rašeliništi dominuje Božídarský špičák, který je se svými 1115 m n. m. nejvyšší čedičovou kupou sopečného původu ve střední Evropě.

VOLNÝ ČAS, SPORT A WELLNESS

VOLNÝ ČAS, SPORT A WELLNESS

Okolí Jáchymova je jako stvořené pro pěší turistiku, cykloturistiku, sjezdové i běžecké lyžování. Přímo ve městě je pak možné využít nabídku jednotlivých lázeňských domů a středisek – fi tcentra, bazény, solná jeskyně, sauny a další.

INDIKACE

INDIKACE

Příklady indikace stavů vhodných k lázeňské léčbě v Jáchymově:

 • chronická onemocnění pohybového aparátu – záněty, revma, bolesti a ztuhlosti z opotřebení, metabolické poruchy (osteoporóza, dna)
 • pooperační a poúrazové stavy – operace páteře, kloubní náhrady, jizvy po popáleninách
 • energetická disharmonie – vegetativní labilita, neurocirkulační slabost, úbytek sil ve vyšším věku, vyčerpanost u náročných povolání, regenerace u vrcholových sportovců

LÉČEBNÉ PROCEDURY

LÉČEBNÉ PROCEDURY

Základním pilířem jáchymovské léčby je kromě radonové minerální vody také kvalitní rehabilitační péče v podání špičkových fyzioterapeutů.

 • koupele – radonové, bylinné, uhličité, vířivé, perličkové
 • masáže – klasické, reflexní, podvodní, čokoládové, horkými lávovými kameny, přístrojová multimasáž, ruční a přístrojová lymfodrenáž, baňkování
 • fyzikální terapie – elektroléčba, magnetoterapie, laser, ultrazvuk, kryoterapie, biolampa, solux, parafínové zábaly
 • inhalační procedury – aerosolová inhalace, oxygenoterapie, solná jeskyně
 • speciální procedury – nenádorová brachyradiumterapie a RTG terapie, kryokomora

LÁZEŇSKÁ STŘEDISKA

LÁZEŇSKÁ STŘEDISKA

Hlavním lázeňským střediskem Jáchymova je lázeňské centrum Agricola, zřízené již v roce 1911. Poskytuje komplexní zdravotnické služby a léčebné procedury a ve svém areálu navíc provozuje i moderní aquacentrum. Lázeňskou nabídku v Jáchymově rozšiřují četná lázeňská sanatoria a hotely, např. hotel Radium Palace, hotel Akademik Běhounek, hotel Astoria a další.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE

Léčba v lázních Jáchymov je zajišťována prostřednictvím léčivé radonové vody, která je jímána v tamějším dolu Svornost. V současné době se využívají čtyři prameny:

 • Curie
 • C1
 • Běhounek
 • Agricola

Co nového připravujeme?